Lavrov dares Boris & Truss, Germany panicking over gas cut,Boris in Ukr,New Chinese aircraft carrier

Lavrov dares Boris & Truss, Germany panicking over gas cut,Boris in Ukr,New Chinese aircraft carrier

Show Video

eshte i huaj nje miremengjes zonja dhe zoterinj mire se erdhe ne videon time te re emri im eshte aj ketu per t'ju shpjeguar ne disa nga historite me te mira te botes sot dhe me te vertete bota eshte cmendur ose bota perendimore gjithsesi keshtu qe nga klipi i pare qe sapo kam ju tregoi shefin e gasprom dhe ai me të vërtetë nuk duket shumë i lumtur, ai nuk është shumë i lumtur sepse ai është fajësuar për prerjen e gazit rus në Gjermani dhe ai ka shkurtuar rreth dyzet për qind të tij ose diçka të tillë dhe gjermanët që pyesin uh në thelb është një vendim politik dhe gazprom po thotë jo është një vendim teknik sepse ju djema na keni sanksionuar pjesët që na duhen të vijnë nga Kanadaja dhe Kanadaja nuk po i dërgon për shkak të të gjitha sanksioneve, kështu që ju duhet ta rregulloni këtë, kështu që padyshim që këto sanksione po godasin perëndimin vendet dhe kompanitë shumë më tepër se sa synonin në të vërtetë, sepse ata kanë sanksionuar Gjermaninë që të mos marrë asnjë produkt me teknikë të lartë, për shembull njësi të prodhimit të nivelit të lartë dhe këto njësi mund të jenë vetëm prodhuar në Kanada për momentin, kështu që ata e kanë sanksionuar veten dhe kjo do të ndikojë në gjermanët um gaz ata nuk mund të kursejnë mjaftueshëm gaz për dimër dhe të kesh këtë prerje 40 është një marrëveshje e madhe për Gjermaninë dhe unë kam kam parë disa nga gazetat gjermane gjithashtu ato janë të gjitha në panik absolutisht në panik ju e keni kurrizin e saj në panik, por Schulz është ende vetvetja e tij e zakonshme memec, ju e dini duke u fshehur duke u fshehur nga të gjitha problemet e tij, ai nuk mund ta takojë vetë zielinskin që i nevojitet se ai ka nevojë për një mashkull shoqërues për ta marrë, dua të them që ai djalë duhet të jetë kancelari më i padobishëm që kam parë ndonjëherë në jetën time, gjithsesi shefi i gazprom bëri një deklaratë shumë të mirë, ai tha se mallrat janë më të vlefshme se paratë dhe ai ka të drejtë që ka absolutisht e drejtë dua të them që dollarët uh paratë e BE-së janë absolutisht të pavlefshme , absolutisht të pavlera sepse nëse vendet e BE-së dhe Amerika ju sanksionojnë dollarët bëhen të padobishëm eurot e BE-së bëhen të padobishme, kështu që çfarë do të bëni me to nëse nuk mund t'i përdorni këto dollarë dhe euro në vendin tuaj dhe ju as nuk mund ta dini se jeni të sanksionuar kështu që kjo është ajo që thotë se mallrat janë më të rëndësishme se paratë, jo vetëm që dollarët nuk mbështeten në të vërtetë nga asgjë që ju e dini se dikur mbështeteshin në ar në atë kohë, por unë mendoj se presidenti Nixon në thelb e hoqi dollarin nga standardi i arit dhe tani ato janë thjesht para të pavlera dhe imagjinoni nëse ka një hiperinflacion, dua të them që tani ka inflacion, por ju e dini nëse ky inflacion vazhdon të rritet dhe të rritet dhe duke u rritur shumë shpejt këto para do të jenë absolutisht të pavlefshme, ju nuk do të jeni në gjendje të blini asgjë që dini nëse shikoni në vendet që vuajnë nga hiperinflacioni në vende si Venezuela, vende si zimbabve, ku ju duhen një trilion dollarë zimbabve për të blerë një shishe qumësht ose diçka e tillë ju e dini se nuk do të shkojë në atë gjatësi ekstreme, por mund të shihni se inflacioni i inflacionit po rritet në muajt e ardhshëm, tashmë inflacioni ka shkuar mbi 10 përqind në MB zyrtarisht kjo është jozyrtarisht, mendoj se është më shumë si 20 sepse nëse shikoni nëse shikoni të gjitha sendet ushqimore që dilni për të bërë disa pazar, do të vini re se kostoja e mallrave është rritur jo vetëm 10 për qind, ato janë rritur 20 golf 30 edhe 40 apo edhe 50 faturat tuaja janë dyfishuar ju e dini faturat e gazit faturat e energjisë elektrike njerëzit në thelb paguajnë dyfish dhe në tetor do të dyfishohet edhe më shumë sepse ato që kanë bërë ata kanë vendosur një kufi çmimi në prill dhe do të të jetë një tjetër kufi i çmimit që do të dalë në tetor, kështu që njerëzit do të duhet të paguajnë shumë më tepër dhe ju e kuptoni se do të vijë një kohë kur njerëzit që punojnë me kohë të plotë thjesht nuk do të kenë para të mjaftueshme për të paguar faturat e tyre dhe për të jetuar ju e dini nëse jeni duke punuar me kohë të plotë edhe ju jeni duke punuar dy punë um çdo kosto e çdo gjëje po rritet kostoja e faturave po rritet normat tuaja të hipotekës po rriten sepse ato gjithashtu kanë rritur normat e interesit që do të thotë hipoteka juaj normat janë rritur aq shumë ju duhet të paguani më shumë për normat tuaja të hipotekës çdo muaj um ata kanë rritur edhe taksën, kështu që padyshim sa herë që paguheni paguheni më pak sepse duhet të jepni më shumë taksa në mënyrë që të shihni që të gjithë po bëjnë gjithnjë e më pak para në MB. dhe do të vijë një moment kur edhe punëtorët me orar të plotë dhe klasa e mesme edhe të punosh në një punë apo edhe në dy punë nuk mjafton, ata nuk mund të paguajnë për energjinë elektrike që nuk mund të paguajnë për ushqimin dhe kjo është kur ju jeni do të shohë të drejtat e duhura në rrugë kështu që ai ka të drejtë gazi kryesor nga mallrat është më i rëndësishëm se paratë sepse tani paratë po bëhen gjithnjë e më të pavlera çdo ditë me inflacionin në rritje që e dini se keni marrë ju thjesht mundeni ' blej më asgjë, thjesht nuk vlen asgjë, nuk ia vlen, siç thashë më parë , dollari u standardizua me ar, por tani është thjesht një copë letër për të qenë i sinqertë dhe nuk mendoj se ky është një vendim fare politik Unë me të vërtetë mendoj se Rusia ka nevoje per keto produkte keto jane produkte te prodhimit te nivelit te larte qe rusia nuk mund ti prodhoje vete ajo prodhohet vetem ne Kanada dhe cfare ka bere bota ata vendosin nje ndalim te artikujve te prodhimit te nivelit te larte ne Rusi keshtu qe padyshim qe shume vende nuk jane do t'i dërgojë këto artikuj të prodhimit të nivelit të lartë, kështu që ky është një problem dhe mendoni se cili gjerman do të jetë ai që vuan Rusia nuk do të vuajë sepse ajo që ai thotë është rritja e çmimit të gazit edhe një fluks më i ulët i gazit në Gjermania ata ende do të fitojnë më shumë para sepse çmimet e benzinës po rriten çdo ditë , kështu që ata ende po fitojnë para, nuk ka shumë rëndësi dhe ata kursejnë më shumë në mallrat e tyre , kështu që i vetmi person që humbet është Gjermania sepse nuk janë do të kursejnë mjaftueshëm për dimër dhe kur të vijë dimri ata do të kuptojnë se nuk kanë mjaftueshëm gaz um ata do të kenë shumë vështirësi, atëherë ajo që do të bëjnë tani vjen tek lavrov dhe dashuria që lavrov kishte kohët e fundit një ndër shikoni në bbc dhe do të doja që të kishim dikë si lavrov në parlamentin britanik sepse ky djalë i thotë gjërat ashtu siç është ti e di që nuk përmbahet dhe e di çfarëdo që thotë ai flet me kuptim se nuk është [ __ ] në atë që ai nuk gënjen ai nuk flet gjuhë të qetë si liz trusts dhe ai nuk është ai nuk del i dehur si boris ju e dini se boris është një loonies si Benny Hill ose në fakt unë nuk duhet ta quaj atë ben hill sepse Benny Hill është një hero për shumë njerëz kështu që është një fyerje për Benny Hill për të qenë i sinqertë, por boris është thjesht një idiot, më vjen keq të them se liz trust është një idiot, të gjithë në parlamentin britanik janë idiot , por ju e shihni mënyrën se si flet lavrov dhe e dini që keni nuk ka zgjidhje tjetër veçse të ulesh dhe të dëgjosh atë që thotë dhe më pas kur dëgjon fjalët e tij e kupton kuptimin e tij të të folurit dhe ai i tha disa mbështetje se i dha një kamxhik të duhur perëndimit dhe thjesht më pëlqen mënyra se si i përdor fjalët e tij dhe unë i pëlqen fakti që ai thotë se Britania dëshiron të gjunjëzojë Rusinë nëse doni për ta gjunjëzuar Rusinë, hajde pastaj bëje, provoje dhe për këtë arsye ai tha të listosh besimin, kjo është ajo që i tha borisit dhe të gjithë këtyre deputetëve idiotë dhe britanikë që ndoshta po fshihen pas tavolinës së tyre duke menduar oh zot Shpresoj se nuk duhet ta shohim këtë djalosh ballë për ballë duke u fshehur pas kompjuterëve të tij ose borisin që fshihet pas gruas dhe fëmijëve të tij oh dhe duke i thënë gruas së tij më shpëto nga dashuria, ralph më shpëto, më shpëto fëmijë, lavrov është një diplomat i vërtetë, ti e di që ai është një diplomat i vërtetë ai di të jetë diplomatik, por gjithashtu nuk mund ta kalosh sepse nëse ai përpiqet ta kryqëzojë, ju e dini fat të mirë sepse ai fjalë për fjalë do t'ju kafshojë kokën dhe ai është një person që nuk duhet të ngatërrohet me putin. i njejti si putin ka pasur gjithashtu nje interviste se fundmi dhe ai gjithashtu ka thene se Shtetet e Bashkuara sillen sikur te jene derguar nga zoti ne toke me interesat e tyre te shenjta dhe perseri Putini gjithashtu po u jep Shteteve te Bashkuara pak veprim dhe ju e dini dhe ai ka të drejtë ju e dini që shtetet e bashkuara sillen sikur të jenë zoti o nga bota dhe ju e dini se ka të bëjë me rendin e tyre të bazuar në rregulla, gjithçka ka të bëjë me rregullat e tyre harro rregullat e të gjithëve, ka të bëjë me rregullat e tyre dhe atë që ata duan dhe ata përfshihen në politikën e çdo vendi të vetëm, pse duhet të përfshiheni në çdo vend të vetëm politika e brendshme thjesht nuk e kuptoj ju jeni shteti me i fuqishem ne bote pse nuk te leni sepse duhet te perziheni me pjesen tjeter te botes ju e dini qe eshte absolutisht qesharake dhe putin eshte Shtetet e Bashkuara sillen sikur janë dërguar nga Zoti dhe ndonjëherë ju duhet ta admironi Putinin sepse atë që perëndimi po bën atë që po bën Biden ai po i thotë publikut amerikan gjithmonë rritja e çmimit të Putinit, Britania po bën të njëjtën gjë, ju e dini se rritja e çmimit të Putinit është e të gjithëve duke fajësuar Putinin ju keni gjermanët që fajësojnë Putinin për gazin që keni marrë macron po luani duke fajësuar Putinin i gjithë perëndimi kolektiv po fajëson Putinin, por me mend se çfarë nuk po humbet Putini i tij, ju e dini se rusia e tij nuk është humb duke thënë se rubla do të kthehet në rrënoja nuk do të kthehet në rrënoja po kthehet në ar nga zhurma e saj ju e dini se ekonomia po ecën më mirë inflacioni po bie kështu që këta njerëz si biden si perëndimi po thonë të putinit rritja e çmimit putin është për shkak të putinit që ata e bënë këtë çfarë një ngarkese tosh ju e dini se populli amerikan apo britanikët e botës perëndimore nuk duan të dëgjojnë këto justifikime që duan të dëgjojnë dhe duan të dëgjojnë një plan veprimi nëse do të ecësh nëse do të shpenzosh në thelb thuaj um nga skena botërore është faji i putinit që ekonomia po shkon keq është faji i putinit që duhet të paguash më shumë për çmimin e benzinës kjo të tregon dy gjëra numër një pse ekonomia juaj varet nga putini pse njerëzit që njihni njerëzit me tru duhet ta bëjnë këtë pyetje, ju e dini nëse po shkoj në supermarket dhe gjithçka është si çmimi i dyfishtë dhe borisi u thotë të gjithëve oh kjo është e gjitha për shkak të putinit çfarë vendos në mënyrë që çdo gjë në supermarket të shkojë me çmim të lartë çfarë bën Putini që të gjitha çmimet e gazit të rriten dhe pse e lejoni Britaninë të jetë shumë e nënshtruar ndaj Putinit nëse Putini mund t'i bëjë të gjitha këto, atëherë ai duhet të jetë supermen ai duhet të jetë më i mirë se zoti, kështu që çfarë plani keni për ta lehtësuar këtë për të hequr qafe këtë problem , nuk ka plan fare, kështu që putin dhe ju e dini se ai është bërë të duket si supermen këtu nga biden nga boris nga perëndimi sepse ata po thua qe eshte i gjithi faji i putinit por putini i vetem po shkaterron ekonomine e perendimit keshtu qe ai duhet te jete nje lloj zot vete eshte qesharake te fajsosh putinin e gjithcka qe bejne eshte ta bejne putinin ne nje mbinjerez qe e njeh dhe nese do te fajësoni të tjerët për problemet tuaja, atëherë ju nuk jeni një qenie njerëzore e mirë , ju e dini që vetëm idiotët fajësojnë të tjerët . është se është ajo pol juaj i huaj akull atëherë është që puna jote si president thjesht fajëso Putinin, pastaj uluni në [ __ ] tuaj, pastaj mos bëni asgjë oh është faji i putinit, le të ulemi ulur në shtëpinë e bardhë dhe të bëjmë asgjë për pjesën tjetër të mandatit tonë, le të shkojmë në afatin e mesëm. për zgjedhjet pas

dy vitesh ju e dini vetëm fajësoni Putinin le të mos bëjmë asgjë është se ajo që do të bëni dhe nuk do bëni asgjë dhe thjesht fajësoni Putinin gjatë gjithë kohës ju e dini se presidenti i vërtetë do të ngrihet të bëjë diçka për të bërë diçka me ekonomia dhe më pas një president i vërtetë do të shikojë se çfarë po i shkakton të gjitha këto probleme dhe këto probleme janë shkaktuar padyshim nga sanksionet ndaj Rusisë nga sanksionet ndaj Kinës nga tarifat ndaj Kinës nga sanksionet dhe tarifat ndaj Rusisë dhe pjesës tjetër të botës. ju e dini që e gjithë kjo ishte në rregull disa vite më parë, jo derisa Trump filloi këtë luftë tregtare qesharake me Kinën tani, atëherë ai kishte të gjitha këto mungesa gjysmëpërçuese dhe më pas inflacioni filloi të rritet dhe më pas tani me gjithë këtë milje të veçantë. operacioni itar me Rusinë me të gjitha sanksionet e tij ndaj Rusisë, thjesht po e përkeqëson gjithçka, ju e dini këto politika që duhet të shikoni duhet të shikoni se çfarë po i shkakton të gjitha këto çështje në mbarë botën dhe janë kryesisht këto politika që ju ose duhet t'i ndryshoni këto politika ose ju duhet të bëni diçka për këtë dhe këta liderë perëndimorë nuk e kanë idenë se çfarë të bëjnë ajo po vrapon si pula pa kokë, kështu që duke folur për idiotët um doja ta quaja Borisin si idiotin e ditës, por në fakt po, këtu është e para idioti i ditës do të kem rreth tre idiotë të ditëve sot, kështu që idioti ynë i parë i ditës është në thelb boris bën një udhëtim surprizë në kiev dhe siç e dini të gjithë Macron dhe Schultz shkuan në Kiev dje dhe ju e dini se ata janë duke vënë një fytyrë të guximshme ndaj um zelensky, ata nuk i premtuan asgjë dhe kështu Boris me të gjitha problemet e tij në shtëpi me të gjitha këto çështje ekonomike ai kap një avion privat humbet shumë CO2 ndot planetin edhe më shumë koka ne ukraine shkon ne kiev takohet me te dhe merre me mend se cfare eshte nje deshtim i plote eshte nje udhetim i padobishem i plote, udhetim absolutisht i padobishem sepse ke blere dhe ke dhene nje miliard para disa ditesh dhe ajo qe donte zelensky ishin armet dhe ajo qe donte zelensky ishte para dhe me mend se çfarë ka Britania, kështu që Boris shkoi deri në fund dhe ai nuk kishte mundësi t'i jepte para dhe ai nuk kishte mundësi t'i jepte atij asnjë armë dhe ai kthehet duke thënë se oh ne do t'i ofrojmë trupat tuaja një program stërvitor a mund ta besoni këtë [ __ ] mund ta shihni këtu ai ofron uh ai i ofroi zielinskit një program të madh trajnimi për forcat ukrainase kështu që kjo ju tregon dy gjëra numër një se nuk ka para për t'i dhënë Britanisë së Madhe është absolutisht i prishur numri dy nuk ka armët për t'i dhënë Ukrainës ukraina përsëri Britania e Madhe është absolutisht e prishur dhe ai nuk ka më armë të mbetura dhe Britanisë në thelb i kanë mbaruar opsionet dhe ata Boris e di nëse ai jep më shumë para nëse jep më shumë armë koka e tij do të jetë në bllokun e prerjes fjalë për fjalë të gjithë do të hanë kokën e tij, duke përfshirë edhe mua, unë do të jem në vijën e parë dhe ju e dini se është thjesht një humbje udhëtimi, është thjesht një humbje e plotë udhëtimi dhe Zelensky duhet të jetë vërtet i zhgënjyer dje me Macronin edhe Macron. t'i premtoni atij çdo gjë që ai tha, oh ne do t'ju rekomandojmë ne do t'ju rekomandojmë Ukrainës të jetë një kandidate për be-në që do të zgjasë me vite, ju e dini që edhe turqia është një kandidate dhe ata kanë pritur vite, vite e vite kështu që askush nuk e di se çfarë do të ndodhë me Ukrainën në të ardhmen askush nuk e di nëse ukraina do të qëndrojë si një vend apo do të ndahet në pjesë të veçanta askush nuk e di, kështu që të gjitha këto premtime nuk nënkuptojnë asgjë absolutisht asgjë dhe askush nuk e di nëse zelensk do të mbijetojë ii jo nëse dikush e ka parë bishën e përditshme, ata i vendosën një artikull hit dhe ishte mjaft tronditës të jem i sinqertë dhe mendoj se meriton një video të veçantë kështu që nuk do ta përmend këtu, do ta përmend ndoshta flasim për të në një video më vete, por mund të shihni se si po i kthejnë tavolinat tani në perëndim, ju e dini se marrëdhënia e dashurisë ka mbaruar dhe perëndimi në thelb po sulmon me të, madje edhe në Britani pashë një artikull që ka qindra, nëse jo mijëra Refugjatët ukrainas pa shtëpi ky pritës në shtëpi për këtë program shtëpie për nikoqirë ku hyjnë ukrainasit dhe qeveria ju paguan 350 stërlina për t'i pritur në shtëpinë tuaj ka dështuar plotësisht, kështu që shumë prej tyre janë nxjerrë në rrugë ju i dini qindra nëse jo mijëra janë në thelb të pastrehë, kështu që ky program ka dështuar plotësisht, shumë njerëz e kanë kuptuar që ju e dini se kjo lidhje dashurie papritmas ka mbaruar, njerëzit ndalojnë të kujdesen më për ukrainasit, njerëzit ndalojnë së vënë flamujt e tyre flamujt e Ukrainës në bios në Twitter dhe instagram dhe askush nuk kujdeset më në MB njerëzit kujdesen më shumë për koston e jetesës këtu njerëzit kujdesen më shumë nëse mund të paguajnë faturat e tyre të energjisë elektrike ose ushqimin e tyre, atëherë ju keni këta ukrainas që jeni mikpritës po i lënë dritat ndezur gjithë natën, po i karikojnë telefonat dhe laptopët, po shohin televizor gjatë gjithë ditës sepse nuk kanë punë , po gatuajnë ushqime duke përdorur gazin tuaj, po përdorin dushin tuaj ndoshta dy herë tre herë në ditë dhe pastaj jo vetëm që po të zbrazin frigoriferin, por nuk kanë para për të dalë dhe për të blerë ushqime, kështu që do të zbrazin frigoriferin, kështu që çfarë kuptimi ka t'i presim ? Shumë shpejt dhe të gjithë këta britanikë po e kuptojnë se kjo është e gjitha bs, kështu që ata thjesht po i dëbojnë duke i dëbuar për arsye budallaqe dhe ato që nuk i dëbojnë nëse janë një grua e bukur, do t'i vjedhin burrat e grave të tjera dhe ikja me ta ose djem ose baballarë gra të tjera që njeh këdo që dikush do të bëjë vërtet kështu që jam shumë e trishtuar me këtë artikull jo aq e bukur patel ka nënshkruar ekstradimin tek ne për assange dhe këtë lopë të vogël prindërit e saj kanë qenë vetë emigrantë gjakatarë dhe ajo po i dërgon të gjithë këta emigrantë në RW anda dhe ka orë të të drejtave të njeriut që në thelb e vulosin atë, ka raste gjyqësore kudo që ajo nuk i intereson ajo është sikur t'i dërgojë në Ruanda, i cili i bën katrahurat dhe pastaj tani ajo po dërgon Assange um në Amerikë, ai përballet me njëqind e shtatëdhjetë vjet e pesë vjet. burg i cili nuk mendoj se ai nuk është ai ndoshta nuk do të zgjasë edhe nëse mundet nëse ai dërgohet tek ne ai ndoshta do të ketë të njëjtin trajtim si hu ju e dini si e ka emrin jeffrey epstein kur u vra në burg apo diçka unë Jam i sigurt që cia në thelb do t'i bëjë diçka për t'i mbyllur gojën për mirë , kështu që ky është vërtet një lajm i keq dhe një lajm i trishtuar për të qenë i sinqertë dhe mjaft i turpëruar nga Britania e Madhe dhe përsëri Britania e Madhe pretendon se ata të gjithë kanë të drejta të njeriut dhe gjithë ato marrëzi. Unë dua të kthehem te lavrov gjithashtu dua të kthehem te lavrov dhe më pas një gjë që ka thënë lavrov sepse njerëzit që ju e njihni ishte një gjë që u përmend në bbc ata po flisnin për ushtarët britanikë që po mbaheshin në Donetsk dhe La vrov tha se ata ndoshta do të marrin dënimin me vdekje dhe ky djalë po fliste për ju e dini se Rusia duhet të mbahet me një gjykatë ndërkombëtare dhe më pas lavrov përmendi diçka përsëri ai thotë se a ka Britania një gjykatë të pavarur në ju, sepse kjo është dhe unë mendoj ajo që ai po përpiqej të fliste ishte um assange përsëri ju e dini nëse kjo ishte një gjykatë britanike nëse kjo ishte një gjykatë e pavarur, assange do të lirohej sepse ai nuk ka bërë asgjë të keqe absolutisht asgjë kjo varet nga ne dhe kjo tregon se ju e dini uk në thelb është i nënshtruar ndaj gjithçkaje që SHBA-të thonë një qen qimedredhur absolut, ata nuk kanë një sistem gjyqësor, në thelb ka të bëjë me atë që dëshiron SHBA-ja dhe nuk ka sundim të ligjit në Britaninë e Madhe, gjithçka është bs dhe të gjithë e dinë atë, kështu që fola për mënyrën se si anglia duke bërë shumë keq, kështu që ne patëm një tjetër lajm të keq duke thënë se ekonomia është tkurrur me 0.3 për qind, PBB-ja ka rënë

dhe ju mund ta shihni se ajo u ul në mars me 0.1 dhe 0.3 në prill, duke rritur frikën e një recesioni . dhe këta artikuj që thonë se si banka e anglisë e ka gabuar përsëri me rrëshqitjen e Britanisë drejt recesionit, kjo ndodh sepse ju keni idiotë që drejtojnë bankën e anglisë, keni idiotë që drejtojnë qeverinë, keni idiotë që drejtojnë sistemin financiar në të gjithë perëndimin në të gjithë Amerikën. mbi anglinë kam paralajmëruar për këtë për muaj të tërë në videot e mia edhe nëse kthehesh te videot e mia të vjetra disa muaj më parë kam thënë se si e di keq se ekonomia do të bjerë PBB-ja e Anglisë do të bjerë ju e dini në rrugën e saj poshtë kam bërë një video specifike për këtë ju e dini se është e lehtë për këdo me tru të shikojë se si po shkojnë gjërat dhe veçanërisht me ato sanksione që ata i kanë vendosur Rusisë me çështjet e Brexit me të gjitha këto të fshehta Çështjet që ju e dini se anglia do të qëllojë veten në fortesë dhe do të bjerë në termat e PBB-së, kushdo mund të shohë se ju e dini se kushdo me trurin mund ta shohë këtë dhe unë thjesht nuk e kuptoj se si banka e anglisë mendoi se Britania do të shkojë shumë mirë dhe ju e dini se gjithçka është në rregull dhe ju e dini se ekonomia po shkon mirë jo nuk ka asnjë problem edhe në rritjen e normave të interesit gjithçka që ata po bëjnë është të na ndjekin zotërinjtë e tyre nëse ne rrisim interesin normat Britania e Madhe bën të njëjtën gjë pikërisht në të njëjtën ditë ose një ditë pasi e dini se ata janë fjalë për fjalë qen qimedredhur të Amerikës dhe të gjithë e dinë se rritja e normave të interesit nuk do të bëjë asgjë . këto printime të parave që ata kanë bërë kanë të bëjnë me çështjet e zinxhirit të furnizimit, gjithçka ka të bëjë me çmimet e gazit, sepse nëse çmimet e gazit dhe çmimet e benzinës janë kaq të larta, atëherë kjo do të thotë që dorëzimi për të dërguar mallrat nëpër MB do të rritet, kjo do të thotë se kostoja e produktit do të rritet, kështu që ka probleme kudo me çështjet e zinxhirit të furnizimit me padyshim që ata kanë shtypur shumë para, si dhe kjo nuk e ndihmoi koston e m. materialet në mbarë botën janë rritur, ju e dini që duhet të shikoni gjithçka që dini vetëm rritja e normave të interesit thjesht nuk do të ndihmojë, por unë mund të kuptoj se çfarë duhet ta bëjnë sepse ata duhet ta bëjnë atë, por thjesht po bën gjëra më keq është thjesht duke e bërë klasën e mesme në njerëz më të varfër, sepse gjithçka që po bëni është t'i bëni ata të paguajnë për hipotekat e tyre më shumë njerëz, ata do të vijnë një kohë kur njerëzit thjesht nuk mund të përballojnë të paguajnë hipotekat e tyre nuk mund të përballojnë të paguajnë qiranë. nuk kam mundësi të paguaj faturat dhe do të shihni shumë njerëz që kalojnë

në varfëri në Angli gjatë muajve të ardhshëm dhe po flas shumë po flas për miliona miliona njerëz do të shkojnë në varfëri nëse kjo vazhdon dhe çfarë është do ta përkeqësojë situatën, Rusia ka njoftuar gjithashtu se do të eksportojë produkte bujqësore vetëm në vendet mike vetëm sepse të gjithë e dinë se ka një mungesë të madhe të mungesës së ushqimit të grurit në mbarë botën, kështu që Rusia ka shumë grurë, ata kanë pasur një grurë të shumtë. m sezon këtë vit , kështu që ata do ta shesin atë në Kinë, do ta shesin atë në Indi, do ta shesin atë në Lindjen e Mesme, pa problem, plus ata kanë të gjithë këtë grurë që del nga toka në të cilën ata kanë pushtuar ukraina gjithashtu në donbass dhe luhans dhe nga videot e mia të mëparshme do të dini se ato zona janë shumë pjellore për sa i përket tokës bujqësore, kështu që ata do të kenë korrje të parakohshme, kështu që do të dërgohen gjithashtu. një pjesë e uh si pjesë e Rusisë rusia kontrollon të gjitha portet në detin e zi dhe në det dhe kështu ata nuk do të kishin kontrollin e asaj që shkon në atë që del jashtë, kështu që Rusia është në kontroll në thelb kështu që perëndimi do të ketë Probleme të vërteta serioze kur bëhet fjalë për ushqimin gjatë muajve të ardhshëm dhe njerëzit perëndimorë nuk do të shohin kurrë diçka të tillë kurrë nuk e dini gjatë gjithë këtyre viteve perëndimi ka qenë shumë shumë i mirë për sa i përket të pasurit gjithçka që ata duan , ata janë pak a shumë të llastuar e di që kanë qenë goxha të llastuar t hej gjithmonë kam pasur më shumë ushqim se sa kërkohet dhe të vetmet vende që kam vuajtur ishin vendet e varfra në Afrikën e Lindjes së Mesme në Azi dhe për një ndryshim për një ndryshim të madh do të shihni një ndryshim të madh ku vendet evropiane dhe perëndimi do të flasin në lidhje me amerikën si dhe Kanadanë ata vërtet do të vuajnë shumë kur bëhet fjalë për ushqimin dhe bujqësinë, do të shihni se çmimet e ushqimeve thjesht kalojnë nga çatia dhe njerëzit perëndimorë nuk janë mësuar me të. ku ata kanë pasur sanksione gjatë gjithë këtyre viteve dhe çmimet e ushqimeve sapo kanë rënë nga çatia që ata kanë vuajtur prej vitesh dhe është një ndryshim ndryshe kur e dini që edhe vendet perëndimore befas fillojnë ta vuajnë këtë dhe do të ndodhë djema, do të patjetër do të ndodhë nëse ju, nëse jetoni në perëndim dhe nuk keni kursyer në ushqim dhe rezerva ushqimi, unë do ta bëja këtë që tani, ju do të shihni gjatë muajve të ardhshëm dyqanin që e dini se ata po shkojnë për t'u bërë më bosh, bosh dhe më bosh dhe do të jenë çështje të mëdha, e dini nëse do të isha në vendin tuaj, do të grumbulloja gjëra të tilla si orizi dhe makaronat që nuk do të skadojnë shumë lehtë, gjëra që ju e dini që kërkojnë shumë kohë . për të dalë në datën për të cilën po flasim për një ose dy vjet, ju duhet vërtet të rezervoni, sepse do të vijë një moment kur njerëzit do të grinden për ushqimin në supermarkete në muajt e ardhshëm dhe dhe unë thjesht mendoj do të ndodhë dhe njerëzit e nënvlerësojnë sepse njerëzit janë të llastuar në perëndim që nuk kanë parë kurrë ose ndonjë përvojë të tillë dhe shumë njerëz janë në mohim, ata ndoshta do të mendojnë se nuk do të ndodhë me ne se nuk do të ndodhë për ne, por unë po ju them tani mungesa e ushqimit është reale dhe madje edhe në Amerikë ata kanë shumë probleme, ata kanë pasur probleme me formulën e foshnjës dhe tani ata kanë probleme me tamponin, ju e dini se gjërat do të përkeqësohen shumë , kështu që dy luftëtarët amerikanë që janë dorëzuar në Donba ss ata kanë folur um dhe ju e dini që nuk do ta shfaq videon sepse e dini se është pothuajse e njëjta gjë dhe ndonjëherë duket si propagandë, shpresoj që ky djalë në thelb të kuptojë një ditë se cilat janë veprimet e tij në të vërtetë A e dini nëse ai nuk është plotësisht i shpëlarë trurin, unë thjesht nuk e kuptoj atë me të vërtetë gjithsesi djema unë do të vij në seksionin e Kinës um kështu që kinezët kanë uh kanë diçka të mrekullueshme për të festuar sot um ata kanë pasur ata kanë rifilluar dua të them Na vjen keq që nuk u rinisëm ata kanë lëshuar një aeroplanmbajtëse të tretë dhe kjo është një festë e madhe për popullin kinez, sepse kjo aeroplanmbajtëse është aeroplanmbajtësja e tyre e parë , e cila është në shtëpi, aeroplanmbajtëset e tjera që ata kanë blerë nga Ukraina dhe tjetra është në thelb uh, besoj se ishte nga rusia ajo që ata duhej të rindërtonin shumë prej saj, por kjo ishte e para ndonjëherë e rritur në shtëpi, kështu që e gjithë teknologjia të gjitha pjesët e të gjitha gjithçka brenda është 100 kineze kështu që kinezët janë shumë krenarë për këtë aeroplanmbajtëse, ai ka shumë teknologji të reja në bord, si dhe teknologji të tilla si katapultat elektromagnetike dhe pajisje bllokuese si ato të përdorura në transportuesit amerikanë, kështu që ju e dini shumë këtë të gjitha teknologjitë e përdorura në ky aeroplan është shumë i ngjashëm me atë që ka SHBA-ja në aeroplanmbajtëset e tij, padyshim që aeroplanmbajtëset amerikane kanë vite që ekzistojnë dhe ndoshta janë shumë më të fuqishëm për sa i përket tonazhit dhe ndoshta kanë më shumë teknologji në to, por ju duhet ta kuptoni këtë është përpjekja e parë e Kinës dhe sapo ta bëni një herë versioni juaj i ardhshëm do të jetë edhe më i mirë, kështu që ata kanë mirëkuptimin dhe njohuritë për ta bërë vetë tani, kështu që ju do të shihni se Kina po prodhon shumë më tepër aeroplanmbajtëse, besoj se kanë planifikon të ketë gjashtë gjithsej um kështu që do të dalin të tjerë që do të jenë me energji bërthamore dhe çdo gjeneratë e aeroplanmbajtësve um do të jetë më mirë ai do të ketë teknologji më të mirë logjika do të jetë shumë më mirë për sa i përket tonazhit dhe armëve dhe ju e dini se kjo është një arritje shumë e mirë e Kinës se sa vende të tjera mund të krijojnë aeroplanmbajtëse, dua të them se nuk ka shumë vende atje, ka Amerikë , padyshim që Britania e Madhe ka dy avionë transportuesit atje është Franca padyshim që ka Rusia dhe thjesht nuk mund të mendoj për ndonjë vend tjetër që ka aeroplanmbajtëse të mëdha si ato në ne dhe um ky është një hap me të vërtetë i madh për Kinën, ajo do ta bëjë çdo luftë në tajvanez shumë më të lehtë sepse çfarë do të thotë kjo me këtë aeroplanmbajtëse ata mund të lëshojnë aeroplanë nga deti në mënyrë që të mos kenë nevojë të fluturojnë nga Kina në Tajvan , ata mund të fluturojnë nga deti në Tajvan dhe të bëjnë bombardime ose vrapime luftarake duke luftuar avionët e tjerë dhe këtë avion transportuesi do të mbrohet nga qindra anije të tjera që ka Kina dhe Kina ka fregata shumë të sofistikuara dhe anije të tjera gjithashtu që do ta rrethojnë këtë aeroplanmbajtëse që e mbron atë nga raketat dhe nëndetëset dhe gjëra të tjera, kështu që ky është një tjetër hap vërtet i mirë për Kinën nëse ka një luftë në endacakët tajvanez, në thelb do ta bëjë Amerikën të mendojë dy herë përpara se të bashkohet me luftën , ajo thjesht i jep Kinës municion shtesë për të. fitoni çdo luftë mbi tajvanezët drejtpërdrejt dhe gjithashtu fakti tjetër është se ajo gjithashtu i jep Kinës fuqi të madhe për projeksionin e fuqisë, kështu që ju e dini një nga gjërat më të mëdha që Amerika ju ka njohur me këto aeroplanmbajtëse me ata mund të projektojnë fuqinë jashtë kufijve të saj. kjo është arsyeja pse amerika ka mbi 800 baza në mbarë botën,

ju mund t'i dërgoni këto aeroplanmbajtëse në të gjithë botën dhe ju e dini se në thelb projektoni fuqinë e saj në kontinente të tjera dhe gjëra që Kina nuk ka plane për të bërë atë që ata duan të bëjnë është mbrojnë kufijtë e tyre dhe ata gjithashtu duan të mbrojnë mburojën e tyre detare, kështu që rrugët detare që vijnë nga lindja e mesme duke kaluar nëpër ngushticën e Malacca dhe në Kinë duan të pro takoni ato korsi detare dhe korsi detare rreth detit të Kinës jugore dhe gjithashtu rreth oqeanit indian, në mënyrë që të dini se Kina nuk ka shumë aspirata për të pushtuar botën, gjithçka që ata duan të bëjnë është të mbrojnë interesat e tyre, ata kanë të tyren. bri um ata kanë edhe rrugët e tyre tregtare dhe duan të mbrojnë rrugën e tyre veriore gjithashtu edhe rrugën e tyre arktike arktike, kështu që kjo është e gjitha kjo është e gjitha nga Kina, ajo është e gjitha e Kinës uh duan të bëjnë Kina nuk dëshiron të marrë përsipër bota nuk dëshiron që ai nuk dëshiron të ketë 800 baza siç ka amerika ai nuk dëshiron të projektojë fuqinë e tij çdo vend kinë e di që ka baza amerikane që rrethojnë Kinën për momentin, kështu që i gjithë fokusi i Kinës tani është në thelb ribashkoni Tajvanin um nëse vjen puna nëse mund ta bëjnë në mënyrë paqësore do ta bëjnë në mënyrë paqësore nëse nuk mund ta bëjnë në mënyrë paqësore dhe Tajvani bën diçka marrëzi si shpallja e pavarësisë ose amerika i shtyn ata drejt pavarësisë ose ju e dini se amerika bën diçka budallaqe dhe e shtyn Kinën në luftë me Tajvanin, siç kanë bërë me Rusinë dhe Ukrainën, nuk do t'ia kaloja , kishte gjithashtu një letër të bardhë që thoshte se ju e dini nëse ka një luftë me Kinën , koha për të pasur një luftë me Kina është para vitit 2025 sepse deri në vitin 2025 Kina do të bëhej shumë e fuqishme um dhe do të jetë pothuajse e pamundur të ndalosh Kinën deri në vitin 2025 , kështu që nëse ka ndonjë luftë me Kinën a ka amerika është më mirë ta luftojë atë më shpejt se sa vonë, për fat të keq unë thjesht mendoj se është shumë vonë tashmë uh sepse ju e dini se shumë njerëz e nënvlerësojnë Kinën shumë njerëz mendojnë se Kina është një tigër letre ju e dini se është ushtarake nuk është shumë e mirë ata nuk janë testuar ata nuk kanë bërë një luftë për kaq shumë vite kështu që they're not very tested but i guarantee you you know china is not a country to be messing around with i mean i i've been to china i follow a lot of china and and what it's done with the military you know you china is a dragon you do not want to mess mess around with and somebody said once that china is a sleeping dragon and you should just let the dragon sleep because once it becomes awake the world will change after that and they're right you know china has been a very much a sleeping dragon over the years and i think this century is going to be the time of china's rise so watch this space this is another big achievement for china as you know china has been building its own fifth generation aircraft like the j-20s and they have another fifth generation aircraft coming out called the j-31 which is going to be on the aircraft carrier itself so they're making specific aircrafts for this carrier and also they're building their own stealth bombers it's going to be called the h-20 they already have their hypersonic missiles so these ships they're going to be protected uh with a lot of weapons a lot of hypersonic missiles a lot of drones a lot of ai you know you don't want to mess around with china at this stage and if america thinks that china is going to be an easy fi sh to to fry um it's going to be an easy war they really really are underestimating china if this is the same way they are underestimating russia this is the same people who are saying ukraine is going to win russia is going to lose you know this is the same people are gonna be singing these hymns they're gonna be saying america is gonna win taiwan's gonna win china's gonna lose and before they know it china has already been taken over by by china and china and chinese people have reunified china before americans can even blink and if american carriers come anywhere near taiwan trust me uh you know china will probably throw a couple of hundred hypersonic missiles at those aircraft carriers to make sure they get sunk and if countries like japan get involved japan will be completely destroyed off the sea um chinese people haven't forgotten the times when japanese people had occupied most of china they also did a lot of genocide against chinese people one genocide is called the nanjing ma ssacre comes to mind so chinese people haven't forgotten the crimes that the japanese did they still haven't apologized for those crimes and if japan gets involved with any war in the taiwanese straight whether directly or indirectly when i said indirectly i mean you know if america flies aircraft from japanese bases then that means you know japan is involved indirectly and japan will be a target and like i said in my previous videos china does not want to attack taiwan you know there's a lot of people in taiwan who are chinese um they're they have chinese blood they don't want to kill their own people and they don't want to destroy the infrastructure you know taiwan is part of china it's one china policy so they're not going to destroy their own country they're not going to destroy their own people they're going to want to do this with the least possible damage but as possible they want to do it peacefully first and if if they cannot do it peacefully they will find a way to get into t aiwan and get rid of the current dpp party which are complete puppets of america if they can get rid of the dpp party that's it the the taiwan is theirs they can reunify it they'll put some proper people in charge and they will reunify it peacefully that's how china will do it you know they will avoid a full-scale military war the only way there will be a full-scale military war is it the west and america get involved um if that happens then yeah there will be a full-scale war between america and its allies and america is not going to have many allies fighting against china trust me you know they might have japan yeah that's one of them they might have australia and even australia right now is having second thoughts australia has got a different leader now and this leaders is trying very very hard to make amends with china and they are under talks having peace talks with each other and depends how that goes um you know you will see whether whether australian people really really want t o go to war against china and ii guarantee when the time comes most australians will say no we don't want to get involved and britain might get involved as well with america and and i just can't see many other countries joining to be honest there's britain there's japan there's australia and i just don't think any other country will join i think philippines will say no i think south korea will say no because if south korea gets involved north korea will get involved and help the chinese side and north korea will destroy south korea you know you can imagine how many bombs north korea has facing south korea at the moment and if there is a war in the in in the korean peninsula you can imagine how both countries north and south would get destroyed because south korea's got pretty good arsenal but do not discount north korea they have nuclear missiles they have really really powerful missiles and these have hundreds and thousands of them pointing at south korea and all the major cities in s outh korea so so south korea is within the interest they're going to say no we don't want to get involved they're also going to say no to america about launching aircraft from south korean bases they're probably going to say no to that as well so only country they'll probably say yes is japan australia will probably say and that's it i don't see many other countries um joining and if any ships or aircraft carriers come near taiwan and they'll be blown out the water with hypersonic missiles and you know there's a lot of american generals who have done a lot of war games along the time when they straight they've done war games about wars with china and over taiwan and every single scenario they have lost and each year they play these games they lose and don't forget china is becoming powerful every year as well more and more powerful they're building new aircraft carriers like this they have a bigger arsenal of weapons their weapons are getting more technologically advanced they have mor e airplanes so each year china has gained more powerful so a chance for usa and its allies to win this war over taiwan is becoming less and less and less so the person who wrote the article about the date to fight china is before 2025 i just think i just don't think that's realistic anymore i think the date has gone long gone probably last few years to be honest and i think america would be would make a major mistake if they get involved with these um internal issues between china and taiwan so when to go to the next article so this article is basically the british are complaining that china is basically changing a lot of the hong kong textbooks um and they're getting ru rid of a lot of um stuff where they were talking about the british colony so i want to give you my opinions on this and this is basically coming straight out of the mouth from a hong kong person in england i have met a few hong kong people and i'm going to try and bring them on for an interview for this channel but the y have seen my channel and they're quite scared to come on because um it's because you know they're quite shy and they don't really want to talk about it online i'm trying to get them on board um so i'll see but what they have told me this is straight out of the horse's mouth is when they were kids growing up in school you know and college the kitchen are not educated about chinese history they you know hong kong history he doesn't mention anything about the fact that hong kong was seized from china as part of the opium wars it doesn't mention anything about the opium wars he doesn't mention anything about the fact that hong kong was seized from the chinese he doesn't mention about anything about all of the crimes that the british did against the chinese people how they marched to china and burned down the summer palace you know things like that it doesn't mention anything about that so you know the hong kong i was talking about he was shocked about you know the true chinese history an d he was quite shocked i knew a lot as well about chinese history and um and a lot of kids are brainwashed in hong kong and this is why a lot of them actually was part of the protest in hong kong and a lot of them are brainwashed because the schools and the texts um they were but they were basically studying they all were emitted chinese real chinese history and the british were made to look like good guys hong kong never even had a democracy you know it was all ruled by the british you know hong kong never had a true democracy it's all about british rules is all about british interests they basically used hong kong as part of the opium war and and made a lot of money from china and asia by seizing hong kong and they don't mention any of that in the history books at all so the fact that hong kong never had a democracy and all of these hong kongers think that they actually got true they got democracy it's all lies it's not it's all fake you know it's all ruled by the british hong kong n ever even had a voice um the british have been changing all a lot of the textbooks in schools and and how the kids get taught and the same thing is happening in taiwan as well a lot of kids in taiwan are being brainwashed and they are not being taught chinese history this is why a lot of young people in taiwan they vote for the dpp party because a lot of these youngsters are brainwashed and basically they've been taught that they don't have any chinese roots they are pure taiwanese and you know they're basically pushed to be independent and and stuff like that so this is what happens and this is why china wants um taiwan to be reunified because they feel that you know which every year passes more more of these young generations are going growing further and further away from china and they you know a lot of the youngsters nowadays don't feel like they're chinese they feel like more taiwanese and independent so china doesn't want that they want you know obviously taiwan and china to be to be reunified i want they want people to identify themselves as chinese so so that's one of the reasons really so the final story about china i want to talk about this giant telescope so china has basically built this giant telescope is called fast and this is basically a replacement for a telescope that in the west called arecibo and larry sibo was one of the first telescopes looking for intelligent life in the universe and that that telescope has now been discontinued and a couple of years ago the other telescope found some signals and it's called the wow signal and it came from a distant galaxy and basically all of all of the scientists were getting really really excited and one of the scientists wrote well on the piece of paper where the signal came and this is where the wow signal um name comes out from so ever since then they never had a repeat signal uh basically so you know for for a signal to be true it needs to be able to be repeatable so if a signal it's like an sos if you keep sending someone an sos eventually someone will know that you're sending them a message if you send someone one sos then people will ignore it you know they're not gonna they'll probably think it's just a one-off so these signals need to come repeatedly so that's that's the issue and one of the issues that seti had um that was a search for in extraterrestrial intelligence one of the issues that said he had was at the time the computers were very very slow but nowadays china is one of the leaders of big data and the com super computers that china uses for these fast telescopes and plus uses big data as well this means they can go through billions times more data than seti and i remember the times when seti was basically sending out messages and screen savers for people to have on their laptops so basically if you have a laptop you can have a screen saver which basically analyzes city data so they were asking people for help because their computers was just not powerful enough to an alyze all of the data that was coming through so china doesn't have that problem um they can sort through billion times more data than compared to seti and these compute supercomputers are also billion times faster as well so things are much much more improved so this is why one of the reasons why china said they have found some intelligent um messages from outer space so this obviously i will hear more from it from over the next probably a few weeks they're probably analyzing this data as we speak so um it's quite exciting news so uh let's wait and see what news comes out of it um anyway let's move on guys i want to talk about a few things about video games i don't know if many of you play video games and i gotta say you know these games are getting so expensive i mean the latest game that's out is called diablo immortal and all of these kids that are playing these video games you have to you know pay for skins you got to pay for power ups most of those games are all about playful you know you play to win basically you have to pay a lot of money to win prizes and these prizes makes you win you know this is not real gaming you know this is basically gaming companies rinsing money out of ordinary people renting money out of kids and i just don't like the way the the gaming industry is moving moving in this world i remember when i was growing up and then you know i grew up at the time when people were playing street fighter 2 and all of these other great games over the years where it was all about skill you know you you need a skill you needed a very you need to be think fast in your feet and that's what gaming was all about back then it was about tekken i don't know if any of you remember tekken and there's also a lot of shooter maps the spaceship shooter mobs r types and it's all about fast reactions how fast you think on your feet and that was real gaming to me nowadays you got to pay for to get power up you got to pay for skin you got to pay for to get medal and i t's not a real skill to be honest i mean now there's a look at gaming it's not real skill there's um cod games as well we go around shooting people and stuff i'm just not into that i'm just not into the current gaming trends at the moment i just find it really boring i just find it you know it's just a way of gaming companies just trying to leech money out of people and the way these gaming companies are so greedy now they're just leaching people for money and especially the immortal and diablo immortal game which is the latest game they released and they're saying that it will cost you 110 000 pounds to fully power up your character 110 000 pounds to fully power up your character and it's only a game it's only a game it's not gonna um you know it's not gonna help you in real life is it and that's the problem with gaming and you know it's just it's destroying you know human society and i think one of the good things that china has done they are they are limiting kids to playing online games to three hours a week or something like that and i think the western countries should do the same because the gaming industry is definitely has too much power and is exploiting a lot of kids and these kids don't have money so what these kids do is get their dad's credit cards or their mom's credit cards and pay for these medals or skins to get more powerful and then suddenly these um parents suddenly get these big credit card bills um under their name for costing them hundreds and thousands of pounds and it's happening more and more these days you know nowadays it's just these gaming companies are targeting kids and they're just uh exploiting them and making their parents poor and it's absolutely ridiculous the way things are going i just wanted to kind of talk about that so i want to talk about the second idiot of the day kiev is saying that they're going to take crimea using um the military means i mean have you even looked at the map you know you know every single day russia i s taking more and more pieces of ukraine more more pieces of ukraine is disappearing and how do they expect to take crimea when they couldn't take crimea all those years now suddenly ukraine is going to be a superpower with all of these super weapons and take over crimea i mean only in india only a fool would believe anything like this and this this is coming from the same idiots in ukraine talking about the ghost of war ghost of kiev and how that ukraine is winning russia is losing and pretty soon you'll realize hang on where's all the troops for ukraine gone the other dead or they all been captured there's nobody left there's no weapons left there's no infrastructure left nothing's left and there will come a time when people realize um ukraine is is completely gone um there's nothing left and and the poor country will have to be split and um i just can't believe people are stupid enough to still come up with ridiculous claims like this the fact that they will take over crimea using m ilitary means well like lavrov will like lavrov had said go it go ahead and do it go and then do it let's see if you can dare so finally i just want to say this as well this is the final idiot of the day russia is failing in ukraine and has already strategically lost the war says the head of britain's armed forces so the head of britain's arms forces still thinks that russia is losing or he has lost and it thinks that ukraine is winning and here here he'll look what he says russian president has used 25 of the country's army but has only achieved only tiny gains have you even looked at the map you idiot you know the size of the the size of the land that russia has taken from from ukraine is about one-third is twice the size of great britain the whole of great britain twice the size so how is that tiny gains this guy is an idiot i don't know what what planet he's on seriously how is it tiny gains when twice the size of britain has been taken by russia by russia and this war is not even over every single day they're taking more and more land and you'll realize over the next few months when russia goes into odessa and takes more land you know what what's he going to say oh it's alright it's only tiny little gains it doesn't matter this guy's seriously this is what this is why this guy has to win the idiot of the day award you know biggest idiot of the day and he says here this is a dreadful mistake by russia he said russia will never take control of ukraine russia has strategically lost already oh my god and this is the leader of the british armed forces and this is why i have no hope for the armed british armed forces at all the old bunch of clowns all of them anyway that's all i have time for today guys let me know what you guys think don't forget to like share subscribe and look forward to reading your comments don't forget you can buy me a copy as well or if you really want to support me you can join my patreon i would really appreciate it anyway thanks for everyth ing guys and i'll

2022-06-21 14:47

Show Video

Other news