Uncovering The Mysteries Of Montenegro's Ancient Ruins

Uncovering The Mysteries Of Montenegro's Ancient Ruins

Show Video

[Të qeshura] morëm paketën tonë, nuk e di nëse ju thamë djema, por ngrohësi ynë u ul, ngrohësi me naftë u rrëzua dhe megjithëse kemi qenë me fat që kemi një diell të bukur dhe ndoshta edhe 60° mot të mirë gjatë natës ende bëhet ftohtë gjatë natës, bën vërtet ftohtë dhe çfarë pjese ishte ajo, ishte priza e ndriçimit po, ishte llamba e ndriçimit brenda ngrohësit që shkoi keq, kështu që gjithsesi ne u hodhëm nëpër rrathë borë kërcim nëpër rrathë për ta marrë këtë për ne dhe faleminderit THL, por ne kemi qenë në këtë kamp të bukur për disa ditë dhe ne nuk kemi qenë duke filmuar, sepse ne jemi disi të ngujuar se është koha e taksave, kështu që ne kemi mbledhur të gjitha faturat tona dhe ne jemi zvarritës legjendar, kështu që nuk e bëjmë atë çdo tremujor, kështu që ne kemi qenë të zënë duke punuar dhe duke pritur nga ana jonë, a do të duhej rreth një javë për të arritur këtu Kurt y rreth një javë për të arritur këtu nga Mbretëria e Bashkuar jo nga shtetet por uh tani ne duhet të shohim nëse pjesa përshtatet po tani duhet të shohim nëse ngrohësi do të funksionojë me këtë pjesë të re dhe unë duhet t'ju them se të qenit në Evropë e bëri dërgimin e një pjese shumë më të lehtë sesa do të kishte përfunduar në Amerikën e Jugut përshëndetje pjesët tona [Muzika] këtu vetëm që ju djema të dini oh kjo është për kompaninë, kompania e mallrave transportuese po po, kështu që ne krijuam një transportues mallrash në Mbretërinë e Bashkuar që Amazon Mbretëria e Bashkuar ta dërgonte në transportues mallrash me të cilin kemi krijuar një llogari dhe më pas, kur të dorëzohet atje, i tregojmë ku ta dërgojnë, kështu që ne po mësojmë se si do të funksionojë kjo paketim këtu në Evropë, këtu është pjesa jonë vetëm që ta dini se ishte një pjesë prej 18 dollarësh që kushtonte 100 dollarë për t'u dërguar te ne, por duhej ta kishim një mjet të veçantë, nuk mund ta nxjerr tjetrin pa këtë mjet, kështu që është mirë që mjeti erdhi me të në rregull Kurti ka pak punë për të bërë djema kështu që ngrohësi ynë me naftë jeton nën sediljen e pasagjerit, kështu që Kurt iu desh të hiqte sediljen e pasagjerit për të ndryshuar spinën e ndriçimit dhe filtrin e vogël deri më tani ne jemi mirë tani një gjë është e sigurt që kotele nuk kënaqen duke u mbyllur në gjysmën e pasme të furgoni por duket se janë vendosur dhe kjo është ajo që duhet të bëjmë kur duhet ta lëmë derën hapur plotësisht spinën ndriçuese të zëvendësuar një incident të vogël filtri që u trajtua me ngrohësin e fiksuar lart dhe po funksionon Kurt e vendos sediljen prapa është tashmë gjysma dita iku këtu, kështu që ne do ta kalojmë pjesën tjetër të ditës këtu duke përfunduar disa punë, do të nisemi në rrugë në mëngjes pas më shumë se një jave që jemi ulur, ky ka qenë një vend i mirë për kamera, ka qenë një vend i mirë, po kotelet e donin ishte një vend i mirë për të dërguar gjëra të mëdha në këtë vend, ka qenë e mrekullueshme, nikoqirët kanë qenë të sjellshëm ata na sollën edhe bukë shtëpie një ditë, por është koha për të nisur rrugën gjëja e parë në mëngjes tetë ditë në një vend. një kohë e gjatë për ne nën ullinjtë nën ullinj, kotelet janë pak të mërzitur gjithashtu ata janë të emocionuar vendosën që është ditë lëvizëse që po largohemi nga ky kamp, ​​ishte një vend i mrekullueshëm për të pritur nga një pjesë pronarët ishim të sjellshëm por është koha për të nisur rrugën le të shkojmë gati Mana kështu që kampingu ynë ishte rreth 15 minuta në jug të qytetit të bar bar dhe në bar ka një zonë të quajtur Oldtown bar ose Sor bar dhe para se të largohemi nga kjo zonë dhe të nisemi në jug ne Kuptuam më mirë të shkojmë të të gjithë atje, Kurt është një qytet i vjetër historik, ka shumë prej tij, kjo gjë është mbi 2000 vjet dhe më pas është krijuar Fortesa dhe qyteti, kështu që ne duhet ta kontrollojmë atë duhet ta bëjmë ashtu siç ishim nisur për në ky qytet i vjetër, rruga filloi shkëlqyeshëm, qëndroi mjaft e gjerë gjatë gjithë kohës, por më pas arritëm në një kthesë të çmendur për t'u ngjitur në zonën e parkimit, por Kurt e manovroi atë me një audiencë të gjithë vendasit po na shikonin dhe ndoshta po qeshnin me ne por ne jemi të parkuar dhe jemi këtu dhe jemi gati të ecim drejt qytetit të vjetër në mënyrë që ata të kenë një verë të vogël të mrekullueshme New Street duke ngjitur shkallët deri këtu nga zona e parkimit të veshur me restorante dhe dyqane të vogla me pamje fantastike por gjërat sapo kanë filluar të hapen, është pak herët, por është një e diel, kështu që presim që të hapen shumë nga këto vende dhe duket sikur birra dhe vera me shegë janë një specialitet në këtë zonë, duke marrë shumë dyqane përveç kësaj tek vaji i ullirit po shesim produkte shege H keshtu qe a do ta provoni une mendoj se si te shkoje drejt majes se shkalleve te ngjitet pergjate pjeses se jashtme te murit Muri i kalase ne duhet te ecim rreth kurbes ketu lart paguaj tarifa jonë e hyrjes për të hyrë brenda, ngecëm në një stendë me lëngje të freskëta, e cila është e përkryer për një mëngjes herët të dielën, tani unë kisha lëng portokalli që është ajo për të cilën isha nisur sepse pashë portokallet, por ai gjithashtu kishte lëng shege për të qenë plotësisht i sinqertë . ju djema nuk e kisha provuar kurre prandaj vendosem te marrim nje perzierje gjysme shege gjysme leng portokalli ketu po e provojme leng shege te shtrydhur te fresket dhe leng portokalli oh ne duhet te kishim marre dy cuz nuk e di nese do ta ndaj me Kurtin ajo ndoshta nuk do ta lërë Kurtin ta provojë shega është shumë e ëmbël dhe ka vetëm pak thartirë, është vërtet e mirë është e shijshme, kështu që menjëherë në hyrje ka një lloj dhome të madhe dhe po supozoj ato janë ndoshta rrota për të tërhequr urën lëvizëse, është një shtypëse vaji ulliri wow po një shtypje e madhe vaji ulliri dhe mund të shihni se ata e kanë postin me fije, kështu që ju thjesht e hidhni poshtë atë gjë dhe po shtypni ullinjtë për të bërë vajin e ullirit kjo është stema për Republikën e Venecias Venecia e drejtoi këtë zonë për një kohë, po, venecianet po kështu që kjo është shumë magjepsëse, kështu që kjo është një rrotë e vjetër uji prej druri dhe ju mund të shihni një lloj Scoops pikërisht këtu në fundi i timonit dhe pastaj poshtë kanë disa hidraulik dhe duket sikur është një fragment i ujësjellësit të qytetit nga shekulli i 18-të dhe shikoni se djemtë wow goxha Të avancuar do të mendoja se kjo është mbetjet e furrës publike nga Vitet 17 dhe 1800, këtu do të vinit për të parë bukën tuaj këtë djema, kjo është shumë e bukur ata kanë bërë një punë të mirë duke etiketuar shumë nga këto gjëra edhe për ne, sipas shenjave që po kalojmë nëpër një të vjetër zonë rezidenciale tani dhe është me të vërtetë bukur që ne mund të ecim pikërisht këtu dhe ju kemi treguar shumë kisha dhe manastire, nuk e di që po ju tregoj diçka të tillë krejt si kjo dhe duket si dhe ajo që ata do të bënin shumë herë është kur diçka u shkatërrua shkëmbinjtë dhe të gjitha sendet me të cilat është ndërtuar ata e përdorin atë për materiale skrap për t'i shpëtuar ato, por disa prej tyre janë ende këtu dhe mund të shihni oh, ndoshta ka ndonjë të vjetër art deri atje wow shiko këtë dhe mund të shohësh se madje shkon deri atje wow, por definitivisht duket se ka mbetur disa vepra arti të vjetra në mur, nuk e di nëse është origjinale apo diçka që dikush është bërë më vonë dhe nëse ju vazhdoni të ngjiteni këtu shenja thotë Citadel 4 Unë mendoj se ne mund të dalim këtu brenda portat e hapura wow kështu që kjo kështjellë është lart në anën verilindore të këtij mali kaq si pika më e lartë dhe ishte një lloj pozicioni i fundit mbrojtës për këtë zona dhe kështu, nëse qyteti do të parakalohej, njerëzit do të bllokoheshin këtu dhe kjo ishte një lloj vendi ku ata do të bënin qëndrimin e tyre të fundit tani me kalimin e kohës, kjo është modifikuar dhe shtuar dhe tregon gabimet e ndryshme të pronësisë ose ndërtimit brenda tij, por unë e shoh atë thjesht absolutisht magjepsës dhe ne do të dalim këtu dhe do ta shohim këtë kampim teksa shikon nga veriu, mund të dëgjojmë një lumë poshtë, mund të shihni ndoshta disa rrënoja dhe struktura të tjera malet e bukura në sfond dhe disa nga muret që qëndrojnë në majë të këtij mali të lartë dhe ju gjithashtu mund të shihni disa nga dritaret ose disa nga portat e armëve që ata do të përdornin për të ndihmuar në mbrojtjen e strukturuar dhe shikoni lart këtu në majë të kësaj fortese dhe përsëri. ju mund të shihni të gjitha këto porta armësh këtu përreth dhe patjetër një vëzhgim të madh në veri dhe mund të shihni barin dhe portin dhe detin Adriatik atje dhe ne mund të shohim se çfarë ka qenë kjo strukturë e madhe dikur dhe të shohim se si muri ka rënë me kalimin e kohës dhe përsëri ky vend ka qenë subjekt i tërmeteve dhe të gjitha llojet e puseve që ky vend mund të tregonte, jam i sigurt se ujësjellësi u ndërtua në vitet 1700 dhe ai solli ujë nga malet 3 kilometra larg në baltë tuba dhe kur bëhej fjalë për zona ku nuk ishte e niveluar mbështetej nga harqe gjithsej besoj se ishin 17 harqe si këto që shihni këtu dhe kjo ishte sistemi funksional i ujit për shekuj me radhë deri në tërmetin këtu, besoj se në vitet 70 të viteve 1970 e shkatërroi atë që do të thotë se nuk kishte ujë për qytetin të gjithë njerëzit që jetonin këtu në atë kohë e braktisën qytetin dhe shkuan në qytetin e afërt bregdetar të barit. dhe uh në vitet '90 ndoshta mund të jem gabim në këto data 1990 besoj uh qeveria rivendosi ujin në zonë dhe banorët filluan të ktheheshin mbrapa, por 3 km nëpër tuba balte dhe 1700 tani ju e dini që dikur ndërtonim rrugë dhe kjo do të thotë p tubacione dhe gjëra të tilla, kështu që unë kam vendosur pjesën time të tubacioneve të ujit në tokë, në mënyrë që të mos jenë këmbë të vogla, ka të vogla qoshe dhe të çara në të gjithë këtë gjë dhe atë që ne po shijojmë në këtë vend, në mënyrë që të mund të ecim dhe me të vërtetë eksploroni këtë në vend që thjesht të shikoni ndërtesat e restauruara nga ju e dini se dhomat e jashtme ose kryesore brenda ne mund të shohim të gjitha qoshet e vogla, por ka më shumë në këtë vend se vetëm kishat dhe kalatat, ky ishte në të vërtetë një qytet aktiv dhe sapo të arrini jashtë qytetit poshtë borës së vendosur më parë është banimi dhe ju mund të shihni disa nga dekorimet dhe oh ne jemi në gjendje të hyjmë këtu, nuk e di nëse mund ta shihni këtë, por ndoshta disa nga titujt e titujve dekorativë dhe të tjera veprat e artit oh shiko këtë tani kjo është një e vërtetë e ulët oh dhe ne jemi në një lloj strukture Dome dhe ju thjesht mund të shihni të gjitha pjesët e zbukuruara dekorative dhe madje disa prej tyre ata kanë datuar disa prej tyre kanë të zeza të vogla bojë ose Qeramika ose vepra arti që iu bënë kjo ndërtesë ishte një qumësht pluhur, ka mure shumë të trasha, mendoj se ndihmon në përballimin e lagështisë dhe çatisë së kupolës, mendoj se ndihmoi në mbajtjen e pluhurit të thatë tani këtu ata kanë objekte që i gjetën të ruajtura nga gjatë gjithë rrugës prapa në shekullin e pestë, pra nga vitet 400 deri në vitet 1800, këto gjëra sapo u mblodhën që ata gjetën këtu, por kjo ndërtesë Ende qëndron në një kupolë si kjo nga vitet 1700 dhe sapo të dilni këtu, e gjeni veten vetëm një lloj duke lëvizur përgjatë këtyre shkëmbinjve të vjetër këto rrënoja të vjetra këto ndërtesa të vjetra F dhe gjithë historia që ndodhi pikërisht këtu në këtë vend magjik, kështu që është një kishë e vjetër që ata besojnë se është ndërtuar në vitet 1300 OSE 1400 dhe nëse levizim këtu do të shohim rrugë të vogla me shumë të strukturave të vogla të vogla ndoshta këto ishin shtëpi të vogla nëse vazhdojmë të lëvizim shtegu i rrugës del nga ky drejtim ka dy gjëra interesante në këtë vend, njëra është brenda kësaj ndërtese duket sikur ka një lloj rrote aa që ishte përdorur për të shtypur gjërat, por lart sipër është një pemë e bukur qershie e lulëzuar mes këtyre rrënojave, shiko atë pemë të bukur në të gjithë borën dhe unë arrita të humbasim njëri-tjetrin, ju ndoshta e dini ndonjëherë që ajo del nga disa shkallë dhe disa ngjitje më të pjerrëta dhe unë u ktheva poshtë dhe mirë unë nuk kam gjetur këtu që atëherë, por të jem i sinqertë me ju, thjesht vazhdova ta ndjek këtë labirint nëpër të gjitha këto rrënoja ndërtesave të ndryshme, kishave dhe banjave, dhe është shumë e lehtë të lini imagjinatën tuaj të egër në një vend të bukur si ky dhe përzierje e ruajtjes dhe thjesht një lloj rune të vjetra që ndoshta ishin si ato të mbetura ose siç ndodhi është një gjë vërtet magjepsëse për t'u parë oh dhe kjo është e bukur, sepse këtu mund ta shihni dhe gjithmonë kam pyetur veten se si e kanë vendosur kate brenda dhe ju mund të shihni se ka një lloj gurësh atje .

Unë e kam humbur Kurtin disi ne u ndamë ai është diku në këtë qytet të vjetër dhe unë jam diku në këtë qytet të vjetër dhe ne nuk jemi bashkë dhe nuk e kam idenë se ku është ai oh jo unë kam humbur Kurtin këtu është një lloj hyrje e këndshme tuneli për diçka në një kohë unë mendoj se jam kthyer përsëri në një zonë banimi , kështu që këto janë mbetjet e Katedrales së Shën Gjergjit, shenjtori Patriot mesjetar i barit, i cili u ngrit në vitet 1100, mbetjet u zbuluan në majë të themeleve të kishës e Shën Theodorit e cila u ndërtua në fillim të viteve 500, kështu që kisha u ndërtua në majë të një kishe edhe më të vjetër tani në vitin 1649 kur osmanët sundonin këtë zonë ata e shndërruan katedralen në një xhami në 1881 pasi rrufeja goditi xhaminë, ajo u shkatërrua sepse xhamia ishte duke ruajtur eksplozivët tani kjo kishë e vjetër është shumë lart në cep, unë mund të shikoj nga lart një pjesë të madhe të qytetit të vjetër, kështu që po e zgjidh atë duke u përpjekur të dalloj Kurtin dhe nuk do të kem ndonjë fat nëse e di që ai është brenda një nga këto rrugica të vogla ose duke eksploruar ndonjë shtëpi, bodrum ose çarje, por ne do të vazhdojmë të kërkojmë ndërkohë, ne po shijojmë turneun tonë solo, kështu që kjo është një banjë e vjetër turke dhe padyshim që është restauruar, por poshtë nesh kjo do të kishte të gjitha ka qenë uji këtu dhe uji pompohej nga ndërtesa ngjitur dhe një pjesë e tij ishte ngrohur dhe një pjesë e tij ishte e ftohtë, por ai hynte përmes atyre tubave qeramikë ose plastikë ju mund të shihni formën e kupolës, kështu që kjo do të ishte thjesht si një avull i madh. Shikoni këta djem të çmendur dhe ato drita që po shihni lart janë të hapura nga jashtë, kështu që ata do t'i japin kësaj një pamje me ndriçim natyral këtu, wow shumë magjepsëse, madje keni disa këtu poshtë shumë të lezetshme, kështu që mund të shihni vetëm jashtë ndërtesës këtu kjo është një gropë zjarri dhe ka edhe një oxhak sipër dhe këtu do të kishin pasur zjarrin për të mbajtur ujin brenda banjës SL, le të zbresim kokën poshtë, po largohemi nga kisha dhe herë pas here sapo vini nëpër një rrotë të madhe bluarëse dhe ju mund të shihni edhe si jastëk ose bazë ose çfarëdo tjetër sikur të bënin vaj ulliri apo edhe një lule, ka një bazë guri poshtë saj, mund të shihni disa nga ato Akoma Mbetet oh dhe shikoni lart se ka borë bore E gjeta atje ai është, le të shkojmë të shohim nëse mund të arrijmë tek ai, por së pari shikoni këtë gjë në kolonë, mendoni se është një lloj oxhaku në rregull, le të shkojmë të gjejmë Kurtin, ne jemi ribashkuar, ne jemi të humbur, nuk ka më festë, do të shkojmë. largohemi nga zona e qytetit të vjetër, përsëri në zonën e restorantit, mendoj se do të përpiqemi të gjejmë disa ushqime autentike dhe ushqime, pasi që vijnë në disa prej atyre menuve dhe restorantet e vogla duken shumë mirë, ne kemi një restorant aktiv këtu por ne gjetëm pak limonadë si është borë, nuk ka sheqer në të, kjo është limonadë e shtrydhur e freskët, ka disa gjethe nenexhiku në të, por ju nuk i shijoni vërtet ato, kështu që ka pak të ngurtë dhe pak pucker Factor, por është me të vërtetë shumë mirë është mirë dhe ky vend ka shumë ushqim autentik dhe ne do të marrim një pjatë kështu që do të jemi në gjendje të provojmë pak, po thotë se është për dy persona, janë pesë kurse dhe ne" po zgjedh atë që ka disa pjata vegjetariane dhe disa gatime mishi nuk e dimë se çfarë do të dalë distinktiv misterioz mish misterioz do të jetë mirë edhe pse mund të them nga menyja një përvojë kulturore djema në rregull kursi një kemi marrë një sallatë e bukur me pamje të freskët pak bukë me pamje të shijshme dhe sigurisht pak djathë me shenjë dhe mendoj se ky është djathi i Qengjit të cilin ne kemi dashur ta provojmë por nuk e kemi bërë ende dhe ai thjesht na tha se vaji i ullirit është bërë pikërisht këtu dhe ne mundemi edhe blej disa në katin e poshtëm le të gërmojmë në kursin numër dy të sallatës disa qofte risoto me pamje të shijshme dhe një lloj qofte pastë domatesh që është një qofte i gatuar në mënyrë perfekte është krokante nga jashtë i shijshëm brenda um risoto Roto lloj salcë domatesh me salcë të vogël atje unë Nuk jam i sigurt se çfarë është, është pak e ëmbël, por është e shijshme, do t'ju pëlqejë, kjo pjatë tjetër është VE, besoj se me vezën duket sikur ka një vezë për karrota dhe ndoshta një salcë tjetër nja dy ullinj dhe ka pak taziki, ndaj do ta shohim këtë borë duket pak më shumë . lart por e di që do të më pëlqejë [Muzika] kjo oh zot është e shijshme, as nuk mund ta shpjegoj, thjesht duhet të ha më shumë [muzikë] dhe vezët shkojnë mirë, e kam të vështirë ta përshkruaj salcën që është pak e ëmbël dhe e shijshme domate e lehtë, por jo shumë e fortë, por shumë e shijshme dhe e shijshme, kështu që si është e fërguar veza e gatuar me vezë, siç mund të shihni pak të verdhë në të cilën Kurt i do vezët, kjo është e shijshme duket sikur ne kemi mora disa patate mish të pjekur një lloj lakër të mbështjellë me gjethe diçka tjetër që do të duhet t'ju tregojmë se çfarë ka brenda pasi të hamë mishi është aq i butë sa prishet, më lejoni ta provoj këtë rrotull me lakër këtu. ia kaluam shumë por u ngopëm nuk mundëm të hanim të gjithë pjatën e katërt, thjesht duhej të kursenim vend për pjatën e pestë që është një lloj ëmbëlsirë lokale që ushqimi ishte i shijshëm dëbora mori pak kafe dhe duket se lloj kafeje shumë e vogël në stilin e ekspresit dhe kjo duket pak si një gjë e llojit të donutit me bajame dhe ka pak shurup dhe është e lagur në një serum do të ketë teksturën e një TR leche dhe kjo është si një shurup mjalti nuk është e trashë kështu që nuk është vetëm mjaltë, por ka një aromë mjalti dhe um është si një donut TR i zhytur në mjaltë dhe është i shijshëm, por ju lutem shikoni kafenë më të vogël në botë dhe ata e mbushën atë vetëm në [Music] këtu ju jo Ne kemi nevojë për shumë për këtë është e fortë ne kemi lënë qytetin e vogël të vjetër të Star Bar se dreka ishte e mahnitshme ne të dy jemi të mbushur përtej besimit se çfarë argëtimi të dielën në mëngjes dhe pasdite, por tani ne po kthehemi në plazh ku shpresojmë të kemi një vend i lirë mund të kampojmë për natën kështu që le të shkojmë të shohim nëse mund të vendosemi në një kamping, ndoshta do të kemi një pamje nga deti, kështu që ka shtëpi për natën jo shumë keq, jemi pikërisht përballë plazhit, është një e diel pasdite shumë vendas janë jashtë për pak të dielën pasdite Ora e plazhit moti është i bukur sot ne jemi të dy me mëngë të shkurtra Kurt Kurt ka pantallona të shkurtra është padyshim një plazh popullor për vendasit fëmijët që luajnë kudo. Shumë njerëz këtu jashtë duke shijuar dielli kthehu në furgon për të hapur derën për kotelet çfarë po bën nner çfarë po bën kungull çfarë po bën mirë ne kemi luajtur në këtë plazh një pjesë të mirë të ditës dolëm dhe rrinim unë fluturova Droni rreth këtij vendi është i bukur malet deti bregdeti qyteti historia lopa e shenjtë dhe tani po ecim lart do të shikojmë perëndimin e diellit që po perëndon kështu që mendoj se ka një vend të vogël këtu ndoshta ku ne mund të pini edhe një kafe, kështu që kjo është mirë, kështu që kur hymë për herë të parë në Mal të Zi nuk dinim fare për të dhe nuk kemi qenë shumë larg në brendësi, por gjëja që dua t'ju njoftoj djema për këtë vend është ajo me të vërtetë nuk ishte në radarin tonë për ne, ai ishte thjesht një vend ku mund të shkonim dhe të kalonim pak kohë jashtë zonës së Shenanit për të ndihmuar në rivendosjen e vizave tona, por ky vend duhet të jetë në radarin e njerëzve që u pëlqen udhëtimi, veçanërisht nëse ju pëlqen The Coast ka qenë disa nga vijat bregdetare më befasuese dhe të bukura që kemi parë dhe ata kanë një rrugë që thjesht e ndjek atë përgjatë gjithë rrugës dhe më pas në skajin verior kur hymë për herë të parë në atë gjirin e të varfërve është një vend vërtet vërtet i veçantë që mund të shkoni dhe qëndroni disa ditë vetëm në një lloj pushimi tipik por plazhet e Malit të Zi populli i Malit të Zi uh ushqimi që mësuam sot për Malin e Zi dhe historinë e këtij vendi është një vend i vogël por është një vend i vogël i veçantë dhe është mora një pjesë të vogël të zemrës sime tani sepse ju të gjithë e dini se unë e dua oqeanin, por është koha për t'u larguar sepse ju e dini se është ende kohë dimërore, kështu që ne nuk mund të shkojmë në brendësi dhe të eksplorojmë Malin e Zi sepse e dini se lartësia bëhet shumë e lartë kështu që ne 'po përqafojmë bregdetin ndërsa shkojmë në jug dhe jemi në skajin jugor të Malit të Zi, kështu që nesër kur të zgjohemi do të largohemi nga ky bregdet i bukur dhe do të shkojmë në vendin tjetër, kështu që ne kemi një kalim kufitar me Shqipërinë për në Shqipëri që po shkon per te patur me te bukur Bregu woo ne jemi te emocionuar djema por doja t'i jepja Malit te Zi eshte du eshte e habitur qe e vendosim ne listen tuaj te kovave eshte nje bukuri e bukur me fryni dhe na dha nje epike te fundit Su set cheers djema shpresojme qe ju pelqeu Mali i Zi aq sa ju pamë në videon tjetër nëse ju pëlqen kjo video, sigurohuni që të abonoheni në kanalin tonë dhe goditni zilen e njoftimit, në mënyrë që të dini kur publikojmë video të reja dhe mos harroni se mund të na ndiqni gjithmonë në Instagram për të parë se çfarë po ndodh në mes të videove brohoritje djema

2024-03-24 10:14

Show Video

Other news