Nature tourism, mountain climbing, helping the poor, helping the needy

Nature tourism, mountain climbing, helping the poor, helping the needy

Show Video

Pershendetje kjo video eshte perkthyer ne te gjitha gjuhet e gjalla te botes ju lutem qendroni me ne deri ne fund te videos Wow zoti Daniyal uji vjen nga mali Uji eshte shume i ftohte ky Natyra është e bukur, është vërtet e bukur këtu, është e mrekullueshme, pas jush rrjedh ujë, a është i pijshëm? Inxhinier uji nga intensiteti i shiut ka patur shume shi ne kete periudhe prandaj uji eshte shtuar por uji po rrjedh uji eshte i paster inxhinieri kjo nga bora ne bjeshke me ngrohjen e motit po shkrin.Asht fshati ku ndodhet shtepia e Navidit? A e dini ku them familja e Naveedit, robit te Zotit? Është një fshat turistik, natyra është e bukur, ka një ujëvarë, doni të shkoni atje të argëtoheni dhe të vizitoni familjen e tij dhe t'i jepni rrobat që keni blerë për fëmijët e tij? OK, shkojme, shkojme ne ngjitje mali, le t'i premtojme familjes se bashku, ne rregull, le te shkojme, ishim dy femije, shkuam per peshkim, le t'i marrim me vete, vetem per kujdes, ishin femije nga i njejti fshat . , le të shkojmë atje. Kujdesu për veten se çfarë presioni të mirë ka inxhinieri Mirë se vini në fshatin turistik Inxhinier, ato malet janë të mira për t'u ngjitur. Ka shpella të lashta , t'i godasim? OK , le të shkojmë. Le të argëtohemi dhe të vizitojmë familjen . Si mendojnë ata që duhet të sjell këtu inxhinierin e pajisjeve? Po. Sa ujë vjen këtu? Po, inxhinieri i këtyre maleve është i madh, bora është shkrirë dhe tani këta robërit e Zotit janë këtu. Përshëndetje, premtim i mirë? Përshëndetje Navid Khan, si jeni ? Përshëndetje. Haj, si je, si

je, si je? Kur më pa te dera, donte të më puthte sërish, ulu haxhi, zotëri, si je? Ju faleminderit Jini të shëndetshëm Mirë se vini Gëzuar Bajramin. Faleminderit.Gëzuar Bajramin. Je i mirepritur. Si je haxhi a je me mire? Faleminderit, rrini gjallë, faleminderit Zotit, a është më mirë? Nuk eshte keq, por dora e tij akoma dhemb, a do te behet me mire po te marre pilulat? Po, a është mirë, zoti Ghadeer? Një premtim për një jetë më të mirë? Po, erdhëm, donim të shkonim në ngjitje malore, atëherë zoti Daniyal tha se malet janë më të mira para se të vinim këtu . Ju keni punuar shumë. Keni pasur një djalë tjetër, ku është ai? Po na ka mbaruar nafta dhe benzina këtu, për ngrohje, shkoni në fshatin Baghli të sillni naftë, quhej Omid? Po, ju keni ndërtuar një tualet dhe një banjë, ne kemi sjellë pajisjet dhe kemi vendosur një mur për ju. Ne mbollëm një pus, por nuk është bërë plotësisht, pra nuk është bërë akoma? Nr. OK, pra, le të shkojmë dhe të shohim se çfarë keni bërë, a i keni rregulluar muret e banjës? Po, ka mbetur vetëm një pus, zoti Gholam, a nuk shkuat te mjeku? Jo fatkeqesisht doktori tha ta sillja edhe nje here por nuk e duroj dot zoti te behet mire nuk te dhemb doren mire se erdhe o zot u mundove zoti Omid. erdhën edhe ata, si jeni? Gëzuar Bajramin, përshëndetje. Më mirë mirë? Të lutem uluni,

ku keni qenë? Isha poshtë në fshat, na ke sjellë? Po, tani që i vendosën aparatet e dëgjimit, a u bënë më mirë përsa i përket dëgjimit? Po, faleminderit Zotit, u bënë më mirë, dëgjojnë. Por ata kurrë nuk kanë dëgjuar më parë. Omid, dëgjon më mirë tani që vendos një aparat dëgjimi? Po. Mos ju dhembni duart, i kemi blerë këto rroba për Bajram.

Falemnderit mos te dhemb doren e more mundimin ne te veme gjithmone ne hall na fal. Nëse keni mundësi, ju lutemi shikoni këto rroba, ato janë të mira për fëmijët, faleminderit, jini të shëndetshëm. Inxhinieri u mundua te sillte ca kuti embelsirash per femijet.Shiko nese eshte ne permasat e duhura.Nese jo le ta marrim dhe ta ndryshojme.Faleminderit Zoti ju bekofte dhe jeni te shendetshem.Kjo

eshte gjithmone mire per z. Ghadir Si quhej? Z. Ghadir , z . ​të punosh që kur je sëmurë? Jo, vendoseni në një qese plastike për ta veshur më vonë. A nuk përdorni televizor që të mos ju dhemb dora ? E keni projektuar vetë këtë televizor? Nuk e përdorni? Këtu nuk ka as direk as antenë, për fat të keq sateliti ka nevojë për këto që ne nuk i kemi A del vetëm me satelit? Po, janë të disponueshme vetëm satelitore dhe dixhitale. Ne nuk ishim në dijeni. Zoti Daniel, a nuk ishit në dijeni? Inxhinieri nuk tha se donte dixhital. OK tani kemi ardhur ne serialin e radhes do ju sjellim dixhital po ketu nuk ka as direk as ndonje gje duhet te jete dixhitale per televizor. Po. Tani do te sjellim patjeter serine e radhes te hodha

une te kerkoj falje per hallin tani po nderton te njejtin sherbim si me pare te hedhim nje sy dhe te shikojme sa larg keni shkuar ju doni te shikoni prane shtepia.Ky eshte nje pus qe e kemi bere me kazme e me lopate.Duhet ta fshihni brenda.. Inxhinier duhet t'i blejmë çamçakëz dhe t'i fusim në pus, i kemi futur këto dru dhe dru zjarri, faleminderit Zotit nuk ra njeri në të, mirë bëre punë inxhinier , okupimi hyri në pus. tani do ta rregullojmë, inxhinieri do të marrë mundimin për ju. Po une do te sjell ngjites, e fut ne pus qe te mos bjere me, te behet i forte, Inxhinier, nuk pata kohe te vija, isha shume i zene per te ardhur ne ndihme. Kush e ndërtoi murin për ju? A na ndihmoi vëllai i Asgarit,

Akbar? Po, inxhinieri është i njëjti djalë që shkuam dhe kapëm peshk për ne. Thirrni të vijë të na ndihmojë me çamçakëz. Inxhinieri Agha Akbar nuk ka asnjë problem . Po vijme per vizite mos u shqetesoni ju kemi dhene perparesi per gjendjen e femijeve Mos ju dhemb doren Mirë se erdhe punuat lamtumirë mos u shqetësoni për banjën do ta rregullojmë . Tani zoti Akbar do të sjell edhe ndihmë për heqjen e çamçakëzit Mirupafshim Përshëndetje, një telefonatë për t'i kërkuar Mjeshtrit Akbar të vijë dhe të punojë çamçakëzin për të. Në rregull, do të rregulloj që inxhinieri të vijë tani. Faleminderit, mos e lëndo

dorën . Zot, si jeni, Agha Akbar? Gëzuar Vitin e Ri dhe jini të shëndetshëm. Pershendetje, je mire , mos te dhemb doren, inxhinjer keto mishrat, merre mundimin per kete robin e Zotit. OK muret i kam rregulluar vete po thone mos te dhemb doren. Sado të jetë rroga juaj, do ta paguaj vetë. ndreqe qe te mos bjere me inxhinjer hajde ta zbrasim çamçakëzin inxhinjer nuk eshte i lemuar futi dy gure poshte le kete anash inxhinjer zoti Navid mos e detyroni kujdesi dore, rregullojini, nuk prishen, kini kujdes, zoti Akbar, madhësia është e mirë? Po mire z.Akbar lidhi litaret me pare qe te jene te ngushta qe te mos bien.Inxhinier

duhet ta fusim kete litar ne pusin e inxhinierit.Ai do te ndihmoje z.Akbar eshte vetem z.Akber te lutem rregulloje fundin e te parit merre nga babai yt duhet ta ndihmosh nga njera ane qe ta leme brenda ndihmoje nuk eshte e veshtire inxhinier iman hajde ketu , qe te mos dale pusi perpara , ec perpara zoteri Akbar , hidhi gure ne krahet e tij qe te behet i forte , mjafton te rregulloje pjesen e poshtme te mishit qe pjesa tjeter e mishrave te jene te lemuara Shprehja me siper , doni t'i shpërbleni krahët e saj në mënyrë që ata të shtrëngohen ? Po kujdes, nuk do të zbresë, do të vendoset menjëherë, vendos një tullë në buzën e çamçakëzit që të dalë lart, mos të dhemb dora . Ju lutem uluni, pini pak çaj, faleminderit, duhet të shkojmë, zoti Akbar, faleminderit shumë. Nëse nuk ju dhemb dora, nuk keni çfarë të bëni. Përshëndetje, inxhinier. Lamtumirë, Haj, zotëri , me leje, Mirupafshim, mos e lëndo dorën.

Zoti Daniel është vonë për një tjetër ngjitje malore. Po, inxhinier, mund të jetë e rrezikshme natën , dashtë Zoti, edhe një ditë, por ka male të bukura, po, inxhinier, doni të shkoni më tej? Po le te shkojme por ka shkembinj te rrezikshem Inxhinier ne nje dite tjeter do te vijme per ngjitje mali Jemi te lodhur tani Inxhinier eshte fuqia e Zotit. Faleminderit, inxhinier. Ju lutemi telefononi. Kishte një problem. ok faleminderit

2024-04-01 18:34

Show Video

Other news