Van Life In Albania: Thrilling Adventures And Raw Realities!

Van Life In Albania: Thrilling Adventures And Raw Realities!

Show Video

në videon tonë të fundit Kurt u ngjit mbi një mal të lartë të çmendur dhe në anën tjetër të malit ku kaluam ditët e fundit para kësaj shëtitjeje plazhe të bukura të bukura jeshile bruz me pamje uji dhe ne fushuam atje për disa ditë me miqtë tanë David dhe Diane. pak ushqim të mirë dhe thjesht u relaksuan dhe ata vazhduan të na thoshin se sapo e kaluam këtë kalim malor mbi atë shëtitje që bëri Kurt, u bë edhe më i bukur dhe unë nuk i besoja, por duhet t'i kisha sepse pikërisht këtu pas meje është disa nga bregdeti më i bukur më blu që kam parë ndonjëherë dhe nëse keni shikuar videon tonë të fundit, ju e keni parë atë nga ecja e Kurtit, por ne do t'ju tregojmë pak më shumë nga kjo në këtë video, por së pari unë do të shkoj për të pirë pak kos me pak mjaltë dhe arra dhe një latte shijoni këtë pamje të bukur dhe më pas duhet të zbresim me makinë në anën tjetër të kësaj qafe mali drejt këtij uji të jashtëzakonshëm blu, të gjejmë një kamp atje poshtë, shpresojmë në plazh që të mund ta shohim këtë Bregdeti nga afër dhe personalisht, por ecja poshtë supozohet të jetë pak me lesh kalimet e pjerrëta që po afroheshin, supozohej të ishte gjithashtu e vështirë dhe ishte e vështirë për furgonin, por gjëja e mirë e kësaj rruge është se është e bollshme mjaft i gjerë për dy automjete, por dua t'ju them gjithashtu se në këtë video ne po debutojmë disa gjëra që kemi marrë kamera të reja kamerat tona kryesore të vlogging nëse i keni parë kamerat që ne përdorim quhen xhepa DJI dhe janë të vogla dhe janë të adhurueshme dhe ne i duam dhe i përdorim si të çmendur faleminderit shumë kosi im dhe Latte janë këtu oh mirë që duken shumë mirë faleminderit, por uh ne filluam me atë të xhepit DJI që kaluam në DJ ji pocket 2 dhe ne i përdorim këto gjëra për çdo gjë dhe ata kanë hapur xhepin DJI osmo 3, kështu që kur shkova në shtëpi u ktheva me dy prej tyre dhe ne kemi filluar të mësojmë se si t'i përdorim ato, ata supozohet të gjuajnë me cilësi më të mirë sidomos gjatë natës të gjitha llojet e gjërave të reja fantastike, kështu që ne kemi ato që kemi shumë njerëz, kjo është ajo me të cilën po xhiroj tani, ata gjithashtu vijnë me një mikrofon që shpresojmë se do të na ndihmojë kur të luftojmë një pjesë të zhurmës së erës që do ta zbulojmë si era fryn, por shumë njerëz na pyesin se çfarë kamere përdorim mirë që është kamera jonë kryesore, kështu që do të lidhet në përshkrim nëse doni të zgjidhni një për veten tuaj, ne absolutisht i duam ata, një gjë tjetër që kemi marrë kur shkuam në shtëpi dhe dhe kjo nuk është aspak një video e sponsorizuar nga DJI, ne kemi paguar për këto dy kamera, është një shpenzim për kanalin tonë në YouTube, ne duhet të mbajmë kamera që funksionojnë mirë dhe i veshim këto gjëra, kështu që ishte koha për të reja por kur shkova në shtëpi, patëm dikë që të na dërgonte një vegël tjetër, ne morëm një kamerë të re dhe do ta shfaqim në këtë video, ne kemi disa pajisje të reja argëtuese, por asgjë nuk e kryeson instalimin e [Muzikës] tonë kamera e re ka filluar pikërisht tani ne kemi shumë tela tre kamera shumë pajisje të lezetshme për të mësuar Kurt ka shumë punë për të bërë mirë. Unë arrita ta vendos Snow në punën [Të qeshura] kështu që ne po shkojmë në qendër djathtas poshtë gjësë po po poshtë çadrës duhet të zbres pak i sigurt tani që kemi kamerën dash dëbora po motivohet dhe po ridrejton të gjithë telat tanë të karikimit që ngarkojnë telefonat tanë ata dalin në të njëjtin burim energjie, aq tipike e borës. dhe ajo po luan me keto kordona te rrymes qe ka per te fshehur oborrin ky voo a229 Pro

dash cam vjen me tre kamera nje per xhamin e perparme nje per brenda makines dhe nje per pamjen e pasme secila prej ketyre vjen me teknologjine me te fundit starvis te Sony e cila në thelb do të thotë që ju të merrni një pamje më të gjerë dhe një imazh të mirë të stabilizuar gjendjen dhe kamera e përparme është 4K që do të thotë kristal e pastër dhe shumë ngjyra kjo do të jetë e mrekullueshme kur ne ndajmë disa nga disqet tona të çmendura me ju me të cilat mund të lidhni telefonin tuaj kjo kamerë shumë e lehtë me Wi-Fi dhe që ju jep një sërë veçorish të këndshme nga aplikacioni në telefonin tuaj inteligjent, është gjithashtu e aktivizuar me zë, kështu që ne mund të themi që aktivizoni bllokimin Wi-Fi, nxirrni një foto dhe kështu me radhë, pa duar është gjithmonë e sigurt kur ju jeni duke vozitur tani nëse jeni në treg për një kamerë të shkëlqyer dash, kjo është ajo që dëshironi të shikoni, mund të lexoni për të gjitha veçoritë e saj dhe të blini një për vete në këtë lidhje ne gjithashtu do të vendosim një lidhje në përshkrimin e videos, faleminderit përsëri njerëzve në voo që na dërguan këtë kamerë vërtet të lezetshme, po largohemi nga kampi ynë i natës në restorant Panorama me këtë pamje të bukur që ju treguam mbrëmë dhe ne nuk jemi duke lënë shumë herët prisni derisa të shihni se çfarë sapo u tërhoq është si një autokolonë fjalë për fjalë jo vetëm një ose dy ose tre, ka një të katërt atje, nuk e di nëse do të jeni në gjendje ta shihni atë ne thjesht u bombardua nga katër furgona nga Franca Kurt kështu që është kamera jonë e re dhe kamera jonë e re e brendshme që po regjistron po na filmon se si po kaloni atje Kurt mirë na thanë se kjo është një nga makinat më të frikshme ngasjet më të frikshme dhe hh që ne e kemi bërë tani kjo është nga njerëz që e kanë udhëtuar këtë, por për momentin duket në rregull, mbase bëhet pak e frikshme në fund, por është padyshim një rrugë me erë, nuk është shumë e pjerrët dhe përveçse përsëri shoferët shqiptarë që fshikullojnë rreth nesh dhe shpejtësia, mendoj se ky është rreziku më i madh që kemi deri më tani, ne me siguri kemi pamje të bukura, ka një panoramë që mund ta nxirrni gjatë rrugës në këtë rrugë të vogël serpentine, të poshtër dhe të pjerrët, me shumë parkim që është i bukur dhe rruga është e bollshme i gjerë, i cili është gjithashtu shumë i lezetshëm, kështu që nëse shikoni në distancë, shikoni të gjitha ato male që dalin jashtë dhe mendoj se një grup prej tyre mund të jenë ishuj dhe më pas është Korfuzi një ishull i madh grek, mendoj se këta ishuj të vegjël janë të gjithë grekë Ishujt gjithashtu dhe është pak shumë e mjegullt, por ju mund të shihni një tokë atje oh ne patjetër mund të shohim një tokë, nuk mendoj se do të shfaqet në kamera, por ndoshta kjo është Italia, kështu që Shqipëria është në një pozicion strategjik për të pasur të bukur të bukur plazhet kështu që ne sapo arritëm majën në anën tjetër për të parë pjesën tjetër të rrugës poshtë dhe ajo rrugë bëhet mjaft e pjerrët, ky duhet të jetë vendi i fundit i pushimit përpara zbritjes së madhe, por ne jemi nisur atje poshtë, le të shkojmë këtu, do të shkojmë y Të gjithë mund të shohin se është padyshim më i pjerrët se sa ishte pjesa e parë ose në tremujorin e parë kemi ende një rrugë të gjatë për të bërë . nuk mund të shoh, por jo pikërisht këtu ju jeni [Muzika] e bukura e parë e flokëve të suksesshme [Muzikë] [Muzikë] ne po e bëjmë këtë Serpentine dhe nuk është me të vërtetë rruga më e keqe në të cilën kemi kaluar, është në të vërtetë e bukur lehtë, por ne u ndalëm pak më poshtë, ata i kanë këto të bukura dhe ky është me sa duket një bunker i madh dhe ju mund të shihni se po afrohemi më poshtë poshtë plazheve të bukura të Korfuzit dhe pastaj përsëri atje, kështu që ju mund të merrni një ndjenjë për notën dhe kjo është një notë graduale dhe këto janë vrapime goxha të gjata, kështu që ndryshe nga gjarpri në Mal të Zi ku po shkonim e mbrapa këtu, ju keni një kohë mjaft të mirë për të shtypur frenat tuaja në uljen e shpejtësisë dhe për ta marrë mirë dhe lehtë, por kjo hh vendi i vogel ketu ka qene i gjithe grafiti, shikoni nese mund te shikojme rreth asaj qe duket si nje ndertese e vjeter me shume se nje bunker le te shohim ketu hyni brenda pothuajse duket sikur ne nje moment kohe ishte nje shtepi apo dicka ndoshta disa restorante shikoje të gjitha të grafituara dhe uh duket sikur ka një derë të vogël këtu dhe kjo ishte një lloj banjoje këtu që shihni pranë tualetit dhe pllakës, po, ky ishte padyshim një lloj restoranti ose diçka që është disi e dënuar dhe e keqe. mos mendo le të shohim ndoshta mund të ngjitemi lart, hyjmë këtu dhe është pak e frikshme mendoj, por shpresoj se askush këtu nuk do të më trembë mua, por kjo është ajo që ulet atje atje atje një lloj pishine ose diçka këtu një vaskë me ujë, mendoj se ky ishte një hotel jo një bunker, ju zbrisni në kodër ndoshta ky ishte një bunker, nuk e shoh mirë, qëndroj korrigjuar këtë duket sikur është i madh, bunkeri, mendoj se ishte një lloj shtëpie ose hoteli diçka atje lart dhe uh padyshim ishte i braktisur, nuk jam i sigurt pse është një vend i bukur, por ju mund ta shihni bunkerin këtu i gjithi beton dhe është mjaft i ekspozuar, por le të shohim nëse mund të zbresim këtu deri në hapje nuk i kam këpucët e ecjes dhe këta shkëmbinj janë goxha të pabesë, kështu që më duhej t'i zvogëloja ato shkëmbinj dhe Scamper i vogël, por përsëri nuk i kam këpucët e mia për ecje, por po vazhdoj këtu poshtë dhe bora thotë se ajo beson se interesi për këtë bunker në fakt shkon pak në këtë shpellë dhe nëse e shikoni atë, mund të shihni se është një bunker mjaft i madh i ekspozuar dhe ja ku është wow kështu që po, kthehet këtu shumë mirë pak po, me sa shoh dhe duket se mund të ketë edhe një derë tjetër, por nuk kam dëshirë të futem atje tufë betoni dhe armaturë, por pamja këtu poshtë është e bukur dhe e mirë të paktën mund të them që hyra në bunker për atë që ia vlen , ne kemi arritur deri në këtë ujë të bukur bruz lart pas kësaj ju mund të shihni kalimet dhe malet e bukura ku ka shumë ndërtime që po zbresin përgjatë gjithë kësaj rruge, ju ndoshta mund të dëgjoni të gjithë çekiçët e goditjes shumë rrugë me pluhur të vështira për të vozitur me të vërtetë sinqerisht për ujin e bukur është pak zhgënjim për mua padyshim e vështirë për t'u aksesuar, jam i sigurt që nëse keni një nga këto apartamente të këndshme dhe jeni ulur në plazh, mundeni disi largohu nga të gjitha, ka disa fytyra të bukura shkëmbi atje poshtë, ne nuk mund t'i arrijmë ato, por ne do të shkojmë poshtë në një plazh tjetër dhe do të kërkojmë për disa ujëra më të kaltër, po lëmë plazhin e bukur me ujë blu që ne po shikonim për kaq gjatë nga kampi ynë mbrëmë dhe udhëtimi poshtë dhe ecja e Kurtit nga videoja e fundit ishte një blu mahnitëse, por mendoj se Kurt ju ka thënë tashmë se nuk është vërtet një vend miqësor me furgon, kështu që ne po shkojmë në jug dhe jemi në Kërkoni për një kampim , por ndërsa shkojmë në jug dhe futemi përsëri në këto kthesa të lakuara ku po shkojmë lart e poshtë , lart e poshtë, u kalua shumë bukur nëpër disa kanione me mure portokalli, ne jemi në pemë dhe ne thjesht po kalojmë përgjatë këtyre maleve të bukura, kështu që gjërat po përmirësohen ejani rreth një kthese në mes të askundit, drita e kuqe, mendoj se po afrohemi në një kthesë super të ngushtë ose diçka që normalisht nuk ka dritë të kuqe dhe shkon në një korsi kështu që ky është një përmirësim ky është më i sigurt oh kjo ka kuptim kjo do të ishte arsyeja pse ka një dritë të kuqe kështu që ne po zbresim në buzë të ujit, jemi në zonën e himar haar hhima re dhe mendojmë se është pak të një qyteti më të madh në jug të këtij qyteti, por ne jemi në skajin verior, duket aq larg se mund të jetë një vend i vogël i çuditshëm, ku ka disa kampe të vendosura këtu që Google thotë se janë të hapura gjatë sezonit jashtë sezonit, kështu që ne jemi u drejtove nga këto kalori të vogla të vogla të ngushta për të parë nëse mund të gjejmë një vend kampingu dhe thjesht relaksohu për disa ditë që po bën gjithçka mirë atje me këto ndërrime C këto janë të ngushta, këto janë dy korsi, këto nuk mund t'i bëjmë Qëndroni në korsinë tonë vërtet po, por ne jemi pothuajse atje dhe unë pashë një paraqitje të shkurtër të ujit dhe është bukur që gjetëm një kamping të rrethuar me lule të egra, një kopsht që pronarët e mbajnë këtu dhe disa pemë portokalli të lulëzuar që kemi marrë tashmë kotelet për një shëtitje dhe ka pasur kërcime masive karkalecash, ata kaluan shumë mirë, mos u shqetësoni, ne do t'ju tregojmë më vonë, sepse ata ndoshta do të bëjnë një shëtitje tjetër, ky është padyshim një nga vendet e tyre të preferuara pas një kohe por ne ecim drejt në këtë shteg të vogël të dheut, duhet të përfundojmë në një plazh të bukur me ujë blu, kështu që le të shkojmë të shohim se çfarë mund të gjejmë. shiko një rrugë të gjatë ndërsa po shikojmë ishujt e Greqisë dhe këtë ujë dhe këto valë janë paqësore, por është ende sezoni jashtë këtu, kështu që unë fjalë për fjalë e kam këtë plazh të bukur vetëm për vete, mund ta imagjinoj se në rreth 6 ose 8 javë që nuk do të jetë rasti, por për momentin unë jam vetëm, kështu që ju mund të dalloni nga ato shëtitjet e Kitty se atyre u pëlqen këtu, kështu që vendosëm të qëndrojmë në këtë kamping për një ditë shtesë për të bërë një redaktim të vogël, përpiquni të kapeni ne jemi ende prapa nga udhëtimi për në shtëpi, por ne jemi gati të kapemi kështu që po bëjmë një pushim duke ecur në një restorant të vogël aty pranë dhe ne po shijojmë vërtet këtë kamping dhe këtë zonë të vogël të plazhit për pak kohë relaksuese, por mbrëmë kaluam një kohë të mirë duke hartuar pjesën tjetër të një plani për pjesën tjetër të Shqipërisë, të përcaktuar se ku do të shkojmë më pas se sa larg në jug jemi 'Do të shkojmë në këtë vend kur të kthehemi dhe si po ecim në veri, koha e fundit po mbaron këtu në Shqipëri, nuk do të kalojë shumë derisa të mund të kthehemi në zonën e Shenit, kështu që u entuziazmuam duke bërë i gjithë ai planifikim, por kjo është ajo që po ndodh, le të shkojmë të hamë një drekë dhe më pas do të kthehemi në redaktim, po kalojmë në sezon, jemi në prag të fillimit të sezonit dhe të gjitha këto plazhe po bëhen gati që po fillojmë të bëjmë këtë mirëmbajtje të hershme pranverore duke u hequr të gjitha cadrat e tyre pluhur nga lëndinat e tyre dhe ata po bëjnë shumë punë pikërisht këtu për malakonin, ne nuk mund ta kuptojmë plotësisht, ne mendojmë se ata mund të vendosin bar ose peizazhe këtu ndoshta me disa shtigje të vogla për t'ju çuar nga vendkalimi në plazhin thatti, por ata po bëhen gati, a nuk janë Kurt, është koha përshëndetje mirupafshim, sapo hëngrëm një drekë të shijshme restorant zoto zoto këtu në këtë plazh të vogël tani ky plazh është një lloj i vogël plazhi i vogël Hidden Cove vetëm në veri veri të qytetit të dëgjuarit ose hamarit, por është një vend i vogël i përsosur nëse dëshironi të vini të shikoni plazhet e Shqipërisë ne ju rekomandojmë këtë vend pasi të gjitha këto hotele të hapen për sezonin dhe ata shpërndajeni këtë pisllëk, ky do të jetë një vend vërtet i bukur dhe ju duhet të hani në zodo's ata kishin bamje të shijshme dhe mish viçi OK dhe pastaj dhe më pas ata nxorrën disa speca të mbushura të cilat ne harruam t'i filmonim sepse ne thjesht e pëllumbim në greqisht sallata po dhe sallatat greke janë thjesht të shijshme këtu dhe ne kemi mbetur një piper të mbushur që do ta hamë për darkë sa kushtoi Kurt uh ishte 26 $ 26 $ mirë kthehemi në punë pasi të hedhim një vështrim të shpejtë në këtë blu të bukur ujë nëse ju pëlqen kjo video, sigurohuni që të abonoheni në kanalin tonë dhe shtypni zilen e njoftimit, në mënyrë që të dini kur publikojmë video të reja dhe mos harroni, mund të na ndiqni gjithmonë në Instagram për të parë se çfarë po ndodh ndërmjet videove gezim djema

2024-05-14 06:20

Show Video

Other news