The Ache Must Go: Doctor Visit and Shopping for the Family

The Ache Must Go: Doctor Visit and Shopping for the Family

Show Video

Historia nisi kur burri u kthye në shtëpi me gruan e tij të dytë pas muajsh. Konflikti mes nënës së saj dhe burrit të saj jobesnik u përshkallëzua. E sa për vendimin e nënës... iku nga shtëpia me fëmijët e saj. Për një fat të panjohur, ata pësuan shumë mundime. Ai ndërtoi një shtëpi të vogël për fëmijët e tij.

Ai po kërkonte punë. Ajo ishte duke peshkuar dhe vazhdoi të luftonte vështirësitë, shkoi në qytet për t'u ankuar te burri i saj dhe u bë më e vendosur për të rindërtuar jetën e saj. Ai vazhdoi të punonte dhe mundi të fitonte para. Ai punonte si ambulantë në qytet. Filloi të punonte në bujqësi.

Me paratë që fitoi përmirësoi jetën e fëmijëve të tij. Ai ishte në gjendje të blinte tokë me ndihmën tuaj. Dhe tani në kapitullin e pestë të historisë së tij, do të jemi dëshmitarë të vazhdimit të jetës së tij. mire se erdhe! Për të na mbështetur, ju lutemi pëlqeni videon.

Ai mendon se do të kapim peshk, duam të shkojmë në qytet, të shohim a ia gjeni këpucën çalë Hamidit? Hamid, a mund ta marrësh çantën e shpinës? Kur kthehemi nga qyteti, vijmë këtu dhe peshkojmë Sammy, ulet, a mund të ecësh? Le te levizim.Sot eshte dita e natyres ne Iran shiko si ecen.Shkojme atje te marrim nje taksi.A nuk erdhi taksia? Semi, ngre dorën për një taksi që të të çojë te dentisti? Duhet te zgjedhesh nje stomatolog, ne rregull, por premto te bashkepunosh me stomatologun, aty eshte mjeku, shko kujdesu per Hamidin, Azade, ulu prane tij, cili nga dhembet te dhemb? Edhe fytyra te eshte e fryre gjithmone thua qe me dhemb dhembi por kur te sjell te dentisti nuk e le te te rregulloje dhembet sa kushton kjo? Cili produkt është më i mirë? Uji? a keni ujë Po duhet ta sjell nga dyqani im qe eshte aty per te na mbeshtetur ju lutem beni like videon. Cili produkt është më i mirë? Dorezat qe jane prej pambuku,madhesia e dorezave jane te ndryshme.Ju

lutem me jepni nje gote qe ti jap uje femijes.duhet ta sjell nga dyqani.A jane per te ngrene keto mjalte? Po, a duhet të blej mjaltë? A janë madhësitë e këtyre rrobave të ndryshme? Të gjitha rrobat janë një madhësi, sa kushton kavanoza me mjaltë? Çdo kilogram është treqind mijë tumanë.A janë të ndryshëm këto kavanoza me mjaltë? Disa kavanoza mjalti janë pa dyll, konsiderojeni edhe këtë, bëhuni duhanpirës, ​​bëhuni mysafiri ynë, faleminderit shumë . Ju faleminderit shumë. Le të shkojmë të blejmë pantofla për Azadeh. Duhet të zgjidhni pantofla që nuk ju dalin jashtë dhe të përshtaten me këmbët tuaja . Provoje kete, numri i pantofles eshte tridhjete e dy, ke kepuce , hajde te zgjedh nje shapka, do te blej nje shapka, nese nuk vesh shapken e Samiut, Hamid, ec, duhet te blej. një pantofla për veten time, duhet të blej një pantofla mjekësore A janë këto pantofla mjekësore ? Po, a mund të sjell një qese plastike , të bëhem mysafiri ynë, a mund të blej një karrocë për ju? Shtate metra plastmasi dua t'i var keto ne qafe dhenve qe t'i gjejme lehte kur te humbasin.Duhet

te blejme edhe disa pjata per te na mbeshtetur.Ju lutemi beni like videon. Palosni plastikën edhe një herë dhe e lidhni me një fije.Azade ,merr kartën e bankës nga çanta e shpinës.Ajo shpjegon mënyrën e montimit.Çfarë është kjo? Është një fije e thurur që i hidhet deles në qafë, duhet të presim të luajë para se të shkojmë? Bravo, përdor një pecetë për të tharë duart, Hamid, pse i hoqi pantoflat? Më sill një pjatë supë për djalin tim se i dhemb dhëmbët, nënë hajde këtu rregullo karrigen time, Azadeh a mund ta rregulloj edhe tënden? Prisni të na sjellin ushqimin, uji i ambalazhuar është i ftohtë, lëreni të ngrohet, pastaj pini që të mos ju dhembin dhëmbët, ju hani derisa unë të shkoj dhe të paguaj çmimin e ushqimit nga karta ime bankare . jam plot, me falni? Na lini dy nga ato fruta që të na mbështesin, ju lutemi pëlqeni videon.

Sammy, ti hajde merre keto fruta, le te shkojme te marrim nje taksi Sammy, ki kujdes mos hysh ne rruge, ti eja dhe rri ketu, rri atje ndersa une marr taksi Tayyaba shiko keta qen te gjithe keta qen jane endacak, edhe qeni yne ishte nje endacak qe nuk kujdeset per femijet e saj une grurin do ta bart Azade ti çanten e shpines nuk e mban dot une duhet ta bart , merr shalqinin çohu moj e dashur shiko Hamidin duke ecur Azade shko terhiq teleferikun ky teli po e pengonte mund ta terheq teleferikun keshtu per te na mbeshtetur ju lutem beni like videon. Më lejoni të vendos pajisjet në teleferik fillimisht, që të shkojmë të peshkojmë nga lumi? Hajde te shkojme te kapim peshk nga lumi.Ti qendro ketu ndersa une shkoj e marr nje peshk.Ulu

ketu ndersa une shkoj te marr nje peshk per ty.Hamid ,sije peshkun.Sami nuk po na ndihmon.hape kasollen pra delet mund te shkoje te haje foragjere Hamid, hajde shiko kelyshet nene, hajde na sill shalqine, ne po hame shalqi ketu, shko dhe sill tapetin.

2024-04-06 00:28

Show Video

Other news