Tao Expeditions Philippines Part 2 ️ Birthday Cruise El Nido To Coron

Tao Expeditions Philippines  Part 2 ️ Birthday Cruise  El Nido To Coron

Show Video

më parë në udhëtimet e Volterit po ndihem si një pirate e keqe, ajo thjesht nuk mund t'i rezistojë, do t'ju tregojë që qëndroni të sintonizuar, jam shumë e emocionuar. tjetër në udhëtimet e Volterit [Muzikë] Lundrimi i ditëlindjes Pjesa 2 Ekspedita e Typhoon Ekspeditat Tao Filipinet [Muzika] Është herët dhe po përgatitemi për një fotosesion. Fotosesioni [Revista Nirvana] Adhuruesit e muajit të mjaltit të verës së zjarrit që nuk shohin ngjyra më duan mua gjatë gjithë verës duke bërë zbulime nën kopertinat tuaja , sigurohuni që [Muzikë] [Duartrokitje] [Muzikë] [Muzikë] [Muzikë] [Muzikë] derisa mora numrin tuaj Pëlqejeni këtë video tani për të ndihmuar me algoritmin. dita e dytë mbrëmë patëm një natë të mrekullueshme në kampin bazë në Tao duke luajtur disa lojëra festash u argëtuam aq shumë tani po lundrojmë përsëri, nuk jam i sigurt se ku po shkojmë, a e dini ku jemi? po shkoj nuk ka as rëndësi (asnjë plan nuk është plani më i mirë) Pikërisht nuk ka rëndësi se ku po shkojmë sepse ne thjesht po kalojmë një aventurë të mahnitshme um super të emocionuar për të parë atë që do të shohim sot Ne nuk e kisha idenë se gjërat mund të shkonin keq! Amo, shefi i vërtetë i anijes. Bëmë një shëtitje të bukur në plazh për të mbledhur predha. [Muzikë] kështu që ne u ndalëm në ishullin e bukur dhe tani filloi shiu, por ne ndaluam dhe mblodhëm guaska kaq të bukura të ngjashme që kam në gjerdan tim dhe gjeta ato të mëdhatë [ Muzika] uji në sfond është thjesht i mahnitshëm edhe nëse po bie shi Më pëlqen që nuk është aq vapë. Robert te pelqen? po te pelqen?

është perfekt perfekt ne e dimë që nuk është moti im i preferuar por është i bukur Roberti është nga Kalifornia ai nuk është mësuar me shiun [Muzikë] Balatik. Anija jonë pirate. vetëm një ditë tjetër me shi në parajsë [Muzikë] dhe po ashtu dielli u kthye. nuk e kishim idenë që kur mblidhnim guackat nga plazhi, djemtë e humbur do të na bënin dhurata! [Muzikë] Djemtë e humbur janë kaq të talentuar! Dhe për fat të keq, kjo ndodhi pak para aksidentit të madh.

[Buri i guaskës së detit bie] nga predha që mblodhëm në plazh po është e mahnitshme wow, kaq e bukur faleminderit shumë [Muzikë] jeni të mirëpritur kaq shumë. duke i mësuar Olgës se si të zhytet dhe ky është momenti kur ndodhi [njeriu rënkon nga dhimbja] hapi i Balatik u prish ndërsa po ngjitesha nga uji. një gozhdë e ndryshkur më grisi këmbën dhe këmbën. do të linte një mbresë. më vonë atë mbrëmje do të shihja një infermiere dhe do të bëja një vaksinë tetanozi. Për fat të mirë do të isha mirë. drita e perëndimit të diellit. ora e artë [Muzikë] Kampi bazë i Tao Farm.

mirëmbrëma mos fol kaq me zë të lartë. njerëzit janë duke fjetur. po njerëzit po flenë. shh njerëzit po flenë. po njerëzit janë duke fjetur.mirmbrëma. varkë e mahnitshme anija pirate e bërë nga druri është vetëm një anije e tillë në të gjithë Palawan. po. kështu që ne kaluam një kohë të mrekullueshme në varkë dhe tani jemi në fermën Tao do të eksplorojmë nesër në mëngjes sepse kur mbërritëm ishte pak shi dhe ne ishim të lodhur um po ne tashmë jemi kasolle jonë e vogël e lezetshme duke u përgatitur për të shkuar në gjumë tregoji rreth e rrotull ne ndihemi kaq të lodhur sot po kështu që kemi një dhomë shumë shumë të lezetshme dhe komode një tendë dhome kjo rrjetë po na mbron nga mushkonjat dhe insektet funksionon mirë ne e kemi provuar tashmë për dy netë as edhe një nuk mund të kalonte nëpër këtë . kam një tifoz të vogël këtu, oh po ne kemi një tifoz. dhe të gjithë artikujt tanë që ngarkojnë gjithçka po karikohen po ata kanë, është në fakt nata e parë kur ne mund të karikojmë gjërat tona dhe drita funksionon mirë këtu është një dhe ka jashtë një tjetër po kështu që jemi gati të flemë [Faleminderit që kujtove të pëlqesh dhe subscribe] Ajo do të bjerë mbi kokën tuaj. Jo. Jo. Jo. Jo.

[Muzikë] atje ajo është [Muzikë] si është? shume e bukur. freskuese. [Muzika] [tingujt e ujit] Tao ka sapunin dhe shampon e vet që në fakt ka erë shumë të mirë [Muzikë] ky sapun është për trupin? Unë mendoj se po nuk ka erë aq të mirë sa shampo? [Qesh] [Muzikë] le të shohim nëse mund ta bëjmë princeshën të dalë nga kështjella që t'ju bëjmë një turne po përshëndetje kështu që ne do t'ju tregojmë tani një ditë të bukur në anën tonë të majtë ne kemi palestrën të cilën ende nuk e kam përdorur unaza qesh ne kemi shiritin e zhytjes bambu a mund të bëni disa zhytje në rregull më lejoni të shoh nëse mundem bëj zhytje pa e thyer bambunë dhe duke lënduar veten bambuja është shumë e fortë nuk do ta thyeni. [Muzikë] ne kemi pesha të lira këtu [Muzikë] e bërë nga rëra ose ndonjë lloj betoni i mbështjellë në këtë duket si fundi i një shishe Pepsi, kështu që ju mund të bëni kaçurrelat tuaja një shirit tjetër me peshë të lirë këtu dhe një shirit tjetër lart, kështu që po ne Këtu kemi një palestër e cila është shumë e lezetshme dhe para nesh është zona e masazhit ku mund të bëni një masazh për 11. SHBA Nuk e di sa pesos janë, por 600 pesos 600 pesos po sepse turistët janë jo këtu për momentin kjo është bosh, por zakonisht gjatë ditës um të gjitha këto tavolina masazhi janë plot, kështu që gjetëm një shteg të fshehur, le të shohim nëse na çon në një fshat apo ku shkon mushkonja diçka më kafshon bythën, ju nuk keni qenë kurrë në një fshat oh oh jo Robert këtu janë mushkonjat dhe ne nuk kemi përdorur asnjë mbrojtje.

[grykë] dukej një dem. a do të na sulmojë (të vrapojë pas) nëse ajo gjë fillon të ngrihet dhe të fillojë të vrapojë në këtë mënyrë... Më duket sikur jemi vërtet jashtë në natyrë, ka gjela dhe pula dhe tani jemi në fshat [fshati Tao Farm] Dëgjoj basketboll a është në rregull nëse hyjmë? në rregull oh lojë basketbolli çfarë ka? është e lehtë për mua. cili është ekipi më i mirë i basketbollit? Lakers jo? [fëmijët përgjigjen] jo um. Memfisi. Luftëtarë! Luftëtarë! në rregull Memphis mirë mirë, oh duhet të kujdesem për të, në rregull oh falsifikimi që ai do të më marrë, kështu që është pak nxehtë për ne, kështu që ne do të kthehemi në plazh. shikoni se ka ujë.

ka një pus? oh po, ka një pus që është fundi i turneut të fshatit dhe ne kemi një urë të vogël për të kaluar dhe ne jemi kthyer në Tao Farm. kjo është zona e barit ku natën bien të gjitha festat (ku ndodhin festat) ne kemi një profesionist ne kemi një profesionist (na besoni ai di të luajë) wow fuqia fuqia oh jo oh jo Olga po e vriste ( duke fituar) por ai fitoi në momentin e fundit. oh oh. ne rregull. ne rregull. si e ka emrin ky qeni Michelle. Michelle? Po, ajo është shumë e lezetshme. [Koha e darkes. Prezantimi i vaktit me pesë pjata të Taos]

Nuk e prisnim ushqim kaq të mrekullueshëm! shiko si e kane gjethen fleten e bananes ne tavoline [Muzike] eshte karpacio i kokosit sikur duhet ta mbeshtjellesh me menget e vogla qe mund ta kafshosh. është në rregull dhe kjo është ajo për momentin dhe faleminderit që dëgjuat [Muzic] [Music] kjo është një banane gatimi. banane delli. po e sherbejme 100 menyra (banane) banania jote eshte um, e mbushim me zemer banane brenda o eshte si e skuqur me um hudhre ca qepe me salsa si nenexhik pak emri qepe koriandër dhe calamansi ne kripe eshte si e mire per nje kafshate dhe faleminderit që dëgjuat përsëri dhe shijuat [Duartrokitje] tani në tasin tuaj është një ushqim shumë tipik filipinas, është një lëng mishi si fasulet ose thjerrëzat e shtëpisë, janë thjerrëzat me lëng mishi dhe ne thjesht vendosëm pak zarzavate bok choy në një gjethe moringa dhe kaq faleminderit përsëri faleminderit që dëgjuat [Duartrokitje] [Muzikë] [Muzikë] kjo është um është sallata jonë sonte është nga të korrat tona besnike këtu. është një sallatë [na tregoni në komente]. veshje [e huaj]. uthull shqeme. tamarind.

vaj shafran i Indisë dhe mjaltë dhe kripë po kemi edhe një mish derri sonte është një ijë kjo gjellë e quajmë adobo lokale po ne e gatuajmë duhen katër deri në pesë orë adobo bëhet me salcë soje uthull shqeme që është uthulla jonë në disa erëza si um qepë dhe hudhër dhe pas pesë pesë orësh ka shije si mish derri i tërhequr po dhe e fundit por jo më e rëndësishmja e quajmë pancit ose filipinase jetë të gjatë po kur ta hani këtë do të keni një jetë më të gjatë duhet ta bëni mirë dhe po, ne kemi ëmbëlsirë, e dini, pas darkës tuaj dhe të gjithë ju falënderojmë që dëgjuat përsëri dhe shijoni vaktin tuaj. bukur eshte nje vakt i bukur. Edicioni vegjetarian [Muzikë] E fundit, por jo më pak e rëndësishme. ëmbëlsirë. [Muzikë] Koha e festës. [Muzikë] [Muzikë] [Muzikë] a ka dikush atje Dita 4 mendon se kam nevojë për një litar shpëtimi [Muzikë] më kanë kaluar nëpër errësirë ​​[Muzikë] duke kërkuar për lindjen e diellit [muzikë] ndonjëherë duket sikur jemi kaq larg duke u përpjekur të mbajmë kokën mbi valë [muzikë] a do të fundosemi si Titaniku? [Muzikë] problemet tona ndihen gjigante. si të ndahesh në një oqean të ftohtë e të ftohtë. [Muzikë]

a do të vrapojmë sikur të jemi të huaj në shenjën e parë të rrezikut? Unë jam ende i varur vetëm më thuaj se nuk do të kalojmë poshtë. [Muzikë] [Muzika] po mbushet me ujë [Muzikë] duke u copëtuar [Muzikë] duke humbur atë që kemi dashur [Muzikë] duke gjetur atë që na duhej [Muzikë] nëse mësojmë t'i bëjmë ballë kësaj stuhie [Muzikë] do të jemi më të fortë se më parë [Muzikë] A do të fundosemi si Titaniku? problemet tona ndihen gjigante si të copëtohen në një oqean të ftohtë e të ftohtë. [Muzikë] a do të vrapojmë sikur të jemi të huaj në shenjën e parë të rrezikut? [Muzikë] Unë do të jem ende i varur në vetëm më thuaj se nuk do të shkoj poshtë. [Muzikë] para se të jetë tepër vonë. [Muzikë] dhe ne vulosëm fatin tonë. [Muzikë] Thjesht më thuaj se do të jemi mirë.

A do të fundosemi si Titaniku? Problemet tona duken gjigante. [Muzika] si të copëtoheni në një oqean të ftohtë të ftohtë [Muzikë] A do të vrapojmë sikur të jemi të huaj në shenjën e parë të rrezikut [Muzikë] do të jem ende i varur. vetëm më thuaj se nuk po kalojmë poshtë. [Muzika] po shkon poshtë. [Muzikë]

thjesht më thuaj se nuk po kalojmë poshtë. [Muzikë] ne në fakt arritëm dhe me mend se ku me mend ku, me mend se ku është një port! [Muzikë] ( Ne i duam Filipinet) në vazhdim në udhëtimet e Volterit sot dikush ka ditëlindjen urime ditëlindjen nëse ju pëlqen kjo video mos harroni të bëni like në koment dhe subscribe dhe vazhdoni të shikoni videon tjetër

2023-09-20 11:40

Show Video

Other news