I’M GOING TO IRAN! (it’s a big deal)

I’M GOING TO IRAN!  (it’s a big deal)

Show Video

do të jetë shumë afër shumë shumë afër Unë patjetër e di që po e shtyj zarfin pak më shumë se sa duhet, kjo është ajo që ky udhëtim ka të bëjë, ju e dini për të parë se çfarë është e mundur në një motoçikletë elektrike me të vërtetë në rregull le ta bëjmë atë nuk kam karikuar ende, por ka karikues këtu, kështu që do të karikoj më vonë për të hequr gjërat e bezdisshme nga rruga e parë njeriu kjo agjenci më thanë [Music] ku të shkoja, mendoj se është e drejtë që ishte në rregull bëj një raund shtesë gjithsesi [Muzika] a është këtu, o njeri Jezus jo kjo është rruga e gjatë, është gjithsesi tani , kështu që agjencia më tha se do të merrja pesë ditë, por mendova se do të thotë ditë pune dhe ishte fundjava në mes, mendoj se fundjava në Iran është Të premten dhe të shtunën me të vërtetë nuk prisja të dëgjoja përgjigje nga ata, por po mbrëmë [Muzikë] më dërguan kodin tim të vizës që më duhet. Kam gjithçka kam gjithçka tjetër Unë kam pasaportën time kam sigurimin tim për Iranin mendoj se unë Do të më duhet po dhe tani do të shkoj atje, mendoj se duhet të paguaj disa para dhe më pas do të kem vizën time për Iranin, le të shpresojmë që të jetë aq e lehtë sa pjesa e parë është përfunduar tani. më duhet të kthehem në një bankë në qytet pesë kilometra larg këtu dhe duhet të paguaj atje për vizën, ndoshta duhet ta kisha ngarkuar biçikletën nëse kam kaq shumë gjëra për të bërë faleminderit okie dokie [Muzikë] u pagua uh 2 100 diçka lira turke që është rreth 75 euro [Muzikë] vetëm për vizën që nuk është e lirë për të shkuar në Iran, kjo është e sigurt, kështu që tani kthehem në misionin e ambasadës e kam përfunduar. jo jo jo jo jo pa pajisje mirë ndoshta mund të të falënderoj ah i gjori ata nuk kanë një pajisje apo ndonjë gjë kështu që nuk mund t'i shtyni vërtet ata mendova se mundeni [Muzikë] uh ndoshta më e mira kur të shkoj aty duhet patjetër një kablloja e gjatë kur doni të karikoni këtu, kjo është e sigurt, o djalë, kjo është si Alpet e Turqisë këtu një vendpushim i madh skish [Muzikë] djema, duket si një arritje kaq e madhe që nuk duhet të jetë sepse është thjesht një vizë që e dini se nuk duhet. Nuk është një punë kaq e madhe, por

me sa duket është vërtet që takova një djalë tjetër me kampistin dhe ai gjithashtu u përpoq të merrte vizën ne po e bëjmë këtë do të shkojmë në Iran. Jam shumë i sigurt se ndoshta do të jem i pari motoçikleta e pare elektrike te pakten Eva e pare qe shkon atje une do te bej nje plan tani dhe do te bej ca pune qe te mund te publikoj videon e mbremshme sonte per ju djema dhe pastaj do shkojme nga aty njeri jam i lumtur tani me të vërtetë shumë i lumtur ngarkimi i gjatë 1 orë 40 minuta, por ishte pothuajse plotësisht bosh dhe BMS gjithmonë e dini se është gjithmonë paksa e ndryshme shpejtësia sepse sistemi i menaxhimit të baterisë gjithmonë vendos disi sa shpejt e karikon baterinë dhe sot nuk ishte aq e shpejte por cdo gje qe as nuk e mbarova me gjithe punen time qe duhej te beja per te publikuar videon qe te keni nje lidhje se sa pune eshte ne fakt te bej nje serial ne YouTube vetem nëse nuk e keni problem mos ngurroni abonohuni në kanalin që do të më ndihmojë shumë, por po tani jam njëqind për qind dhe më duhet sepse karikuesi tjetër është 200 kilometra larg. Është shumë i zënë këtu dua të provoni të arrini në një furgon liqeni sot, nuk e di nëse do t'ia dal sepse mendoj se do të ishin 400 kilometra ose edhe më shumë në 450 uh, kjo mund të jetë paksa, është kaq qesharake Mustafa saqë unë u takova dje ai e ka këtë aventurë GS dhe rezervuari i tij mban 30 litra dhe ai bën 500 kilometra lehtësisht me një njeri tankist që është i çmendur . Bingöl tani në saktësisht 200 kilometra mirë , jam i sigurt se do t'ia dalim me siguri, le ta bëjmë një ditë të gjatë përpara. me informacione të përziera në lidhje me këtë, shumë njerëz thonë se nuk ka ndryshim se cili modalitet dhe do të jetë i njëjtë, ka të bëjë vetëm me kontrollin tuaj të mbytjes, por dua ta provoj, domethënë e shoh veten si një motoçikletë elektrike me përvojë kalorës tani pas um pothuajse 30 000 kilometra në prag dhe dua ta provoj këtë herë duke bërë 200 kilometra përpara se të karikoj sot, bëra edhe 200 pak kilometra dhe ajo ishte në tre përqind dhe ishte në uh abonimi im modaliteti (fuqi e plotë) Dua të them se gjithmonë ju e dini se ka pothuajse kaq shumë faktorë për momentin unë jam duke shkuar drejt greminës gjatë gjithë kohës, dua të them se po, dua të them se ndoshta nuk do të jetë një test shumë i saktë, por ju e dini që kam një lloj ndjenje për biçikletën dhe për gamën dhe kam kaluar nëpër të gjitha llojet e kushteve të ndryshme dhe terrenit të rrugëve me erë të motit dhe kam një ndjenjë që mund të jem në gjendje t'ju them nëse ka një ndryshim, do ta lë atë në Nico dhe Unë thjesht do të shoh se si shkon [Muzika] sa i lezetshëm është ai njeri, është në të vërtetë kaq i mrekullueshëm saqë kam kaluar kaq shumë kohë në Turqi dhe tani jam kthyer në Turqi sepse vendi është kaq i madh dhe ju e dini që thjesht nuk Nuk shoh vende të tilla kur sapo kaloni Viza ime është e vlefshme për 30 ditë në Iran dhe unë kam ndërmend t'i përdor të gjitha sepse ky vend sepse Irani është po aq i madh, kështu që do të jetë argëtuese, mirë Eva shiko ty [ Muzika] kështu që gjatë gjithë kohës ne jemi ende në mbi 2 000 metra sikur nuk e kemi lënë, nuk e kemi lënë pragun 2 000 metra që nga Erzurum dhe por distanca ishte shumë e mirë, po përpiqem të shkoj në Mus ashtu do të ishte si 30 40 kilometra më shumë, por tani do të ngjitemi përsëri për një kohë, duhet të jemi tani në po , tani jemi në 2 300 metra dhe po, distanca ime ka rënë shumë, nuk di çfarë të bëj vërtet nuk di cfare te bej po 2390. Dua te them se tani do te zbresim perseri keshtu qe ah cfare mendoni ju duhet te rrezikoj se opsioni i pare do te ishte i sigurte mendoj se opsioni i dyte jo dhe aq shume. Është e pabesueshme të ngasësh

këtu në male, është thjesht e çmendur, është si një gjeldeti krejt tjetër në rregull, kështu që tani ky është udhëkryqi im nëse shkoj në Bingöl që do të ishte 80 kilometra dhe mus është njëqind kilometra, kështu që më kanë mbetur 44 bateri oh 87 kilometra distancë kilometra deri në Mus po nëse do të ishte 50 as nuk do të hezitoja, por mendoj se mund ta bëj, mendoj se mund ta bëj do të rruhet si 30 kilometra larg rrugës për në Van, thjesht do ta bëj thjesht provo, dua të them se cila është më e keqja që mund të ndodhë gjithsesi ti e di po unë do ta bëj, thjesht do ta bëj po gjëja është gjithmonë unë thjesht nuk e njoh terrenin ju e dini nuk e di se çfarë po ndodh te vij tani ketu nese bie poshte ose nese rritet gjate gjithe kohes keshtu qe do te provoj vetem djema te kryqezuara ne rregull po ngjitemi tani kjo nuk eshte mire kjo eshte ajo qe une kisha frike por mire do te zbresim ne një pikë me siguri [Muzikë] do të jetë shumë afër shumë shumë afër, unë patjetër e di që po e shtyj zarfin pak më shumë se sa ndoshta duhet ose do të duhej, por nëse nuk do ta shtyj zarfin në Evë, atëherë kush do ta bëjë këtë ju e dini që dua të di që dua të zbuloj se sa larg mund ta shtyj atë dhe kjo është ajo që ky udhëtim ka të bëjë me të gjithë ju e dini për të parë se çfarë është e mundur me motor elektrik me të vërtetë [Muzikë] Unë mendoj se është super emocionuese kjo është ndoshta arsyeja pse është kaq e vështirë për mua të kuptoj pse prodhuesi tregon absolutisht zero interes për atë që po bëj, dua të them që nuk është i gjithë ky udhëtim shumë më i lezetshëm sesa si një rishikim i një fundjave ose sikur e dini se çfarë dua të them sikur nuk e kuptoj, nuk e kuptoj, nuk e kuptoj në rregull një për qind, do të më duhet të ngadalësoj shpejtësinë tani, do ta zvogëloj shpejtësinë tani në 60 ose diçka tjetër, sepse kam ende 18 kilometra për të bërë Tani është koha për të ngadalësuar shpejtësinë në rregull tani mund të zbuloj nëse ka ende 14 kilometra në rezervë dua të them duhet të jetë e drejtë hh, njëshifror do të jetë mirë, do të jetë mirë, mirë patjetër që arrita në Mus dhe tani janë 60 gjithsesi 50. Unë jam i lumtur që jam në qytet, kështu që nëse mbaroj tani, ose mund t'i shtyj tre kilometrat e fundit ose thjesht të futem diku, por po, është mirë të dish se kanë mbetur mjaft kilometra pasi kam goditur zero, padyshim gjithashtu mirë duke parë tani se si shumë kapaciteti i baterisë është me të vërtetë sepse do të jetë super i zbrazur tani super super i kulluar Tashmë mund ta shoh karikuesin në hartë kaq të mirë katër minuta sa do ta bëj mirë ku është karikuesi, ju lutem jini këtu atje ne shkojmë ah me fat ah 223 kilometra nëpër male zero përqind duken uh zero…ahh [Muzikë] shumë e mirë kështu që nëse do të kisha një problem teknik me Evën, gjithashtu do të isha padyshim në vendin e duhur këtu, ku ka dyqane kudo këtu, dyqane riparimi që ishte emocionuese, jam i kënaqur që e bëra, ndjehem vërtet mirë një arritje tjetër sot, gjithsesi mendoj se është një gabim i madh nga zero, thjesht duke injoruar gjithë këtë rrugëtim, ata mendojnë se ne mund të dështojmë dhe më pas do ta bëjmë atë në BMW dhe do t'u tregojmë atyre një gabim të madh të madh, nuk do ta kisha problem të kthehesha në një Honda Pasi të nxjerrin në treg Afrikën Binjake e tyre elektrike. në fakt kështu jam i ftuar për çaj tani mirë kalofsh një ditë të mirë lamtumirë faleminderit mir, mirë o njeri, kjo ishte shumë vëmendje për dëshirën time, por ishte e bukur, por nuk munda të bëja asnjë punë, kjo është arsyeja pse unë gjithashtu nuk u karikua plotësisht sepse do të kishte qenë shumë kohë tani, por mendoj se kam karikuar 10 kilovat orë, kjo është mjaft, tani do të shkoj tadvan tani dhe ajo është në të djathtë në furgonin e liqenit Unë thjesht do të shkoj atje tani të kërkoj një hotel , shpresoj se do të marr një çmim të mirë përsëri. do të ishte e mjaftueshme

oh çfarë dite hej sa emocionuese EVE dhe ju do të jeni motoçikleta e parë elektrike në Iran, ndoshta nuk e njoh motorin më të njohur elektrik në Iran me siguri ah emocionuese [Muzikë] faleminderit [Muzikë] oh Jezusi nuk e pa që unë jam në tatwan tani e bëri atë dhe ne jemi ende në 1700 metra lartësi sikur nuk do të zbresim më është çmenduri që kanë qenë 300 kilometra sot 300 uh katër që është unë mendoj se është e bukur dua të them duke marrë parasysh që duhej të merrja vizën këtë mëngjes dhe më duhej të ngarkoja jo aq keq, por jam me të vërtetë i mërzitur duke pritur me padurim hotelin, ndoshta është pak më i bukur sot ah shtrati nuk ishte kaq komode [Muzika] duhet ta dua syrin e qytetit, nuk është e lehtë të gjesh hotele jashtë qyteteve, ato nuk janë të gjitha në Google faleminderit [Muzika] qytetet janë të mira po, padyshim që [Muzika] nuk ka parkim tëndin në rrugën kryesore kështu që e gjeta një Airbnb pak më larg nga qendra [Muzikë] dhe ndoshta ka parkim të gjithë këtë mesazh për të pritur, kjo është ajo që më pëlqen në apartamentet Airbnb ju mund të dërgoni mesazhe menjëherë [Muzikë] dhe ata do t'ju njoftojnë se çfarë ka kjo është po rri une, pas meje ka nje pike karburanti dhe po ashtu parkimi apartamenti eshte mu perballe meje mendoj dhe thjesht po pres tani nikoqirin do ta shikoj dhe po mendoj se kjo do te jete në rregull nëse parkoj natën atje, ndoshta do ta shikoj atë nga dhoma ime, do të jetë mirë oh po, është shumë mirë [Muzikë] a mund të parkoj këtu mund të parkoj edhe këtu ose [Muzikë] cool është sikur apartamenti im në Berlin në të vërtetë të njëjtën madhësi me të vërtetë i mrekullueshëm, është 30 euro në natë, është në rregull, dua të them se trafiku le të shkojmë në pikën e karburantit [Muzikë] ne do të bëjmë festë [Muzikë] gati këtu jam thjesht duke kontrolluar me njeriun e benzinës djalin e karburantit po [Muzikë] në rregull faleminderit [Duartrokitje] elektrike po faleminderit ashensori është tashmë shumë më i madh oh njeri [Muzikë] Unë jam dolli ka qenë shumë ditët e fundit, por unë jam aq i lehtesuar qe e kam vizen tani kaq te mire dhe kam nje apartament te bukur keshtu qe mund te rezervoj dy nete qe te qetesohem pak neser pune [Muzike] cfare dite [Muzike] faleminderit dhoma gjumi [Muzike] dhome ndenje kuzhine banjo [Muzikë] masiv Përmirësim masiv Përmirësim i dhomës së hotelit që ishte dhoma e hotelit ishte po dhoma e hotelit ishte në thelb aq e madhe sa kuzhina e huaj 30 Euro në natë herë pas here është mirë të trajtosh veten dhe të shikosh këtë shiko kush është atje [Muzikë] e mirë plakë Eve ajo do të jetë mirë . shumë i lodhur nuk di çfarë të them më mos harroni të bëni subscribe dhe shihemi në videon tjetër po e bëjmë këtë do shkojmë në Iran [Muzikë]

2023-10-04 06:28

Show Video

Other news