Goodbye, for now…

Goodbye, for now…

Show Video

fansat vazhdojnë kur fillon të karikohet, kjo do të thotë gjithmonë Shfaqja Vazhdon ai harroi kabllon e tij në rregull 93 që më çon lehtësisht në Van dhe unë duhet të karikoj atje gjithsesi në mënyrë që të shkoj në kufi, nuk kam nevojë ta karikoj plotësisht tani mirupafshim dhe po padyshim që mund të kisha ngarkuar edhe mbrëmë vetë, por një pjesë e arsyes që nuk e bëra është që dua t'ju sjell me vete për të gjithë atë që e dini, më pëlqen të dini duke ju treguar se si karikoj dhe çfarë bëj se shpejt këtu askush nuk e pa që po, thjesht më pëlqen më mirë kështu në vend që të karikoj kur nuk kam ndërmend të filmoj në atë mënyrë që ti je pjesë e gjithë gjësë në Iran, nuk do të ketë asnjë stacion karikimi ose të paktën jo shume kam degjuar per nje liste stacionesh karikimi atje dikush ne komente tha qe ndoshta do gjej disa te shohim se bashku eja te shkojme ne furgon cfare ka djema lake van nuk di shume per kete por është ndoshta më i madhi këtu në Turqi, i këndshëm në komentet e videos sime të fundit, njerëzit më pyetën për ju e dini se a nuk do të kishte ndryshim nëse do të kishit xhamin e përparmë ose kur e vendosni çantën tuaj në një pozicion tjetër siç e dini si kjo në vend të kësaj mënyre a nuk do të bënte një ndryshim për diapazonin dhe unë mund t'ju them vetëm se kjo është e vetmja gjë që me të vërtetë bën ndryshim të shkosh pas kamionit me të vërtetë zvogëlon rezistencën e erës, nuk do të thotë se mundesh e ndjeni atë në çdo biçikletë kur shkoni pas kamionit, fjalë për fjalë nuk ka shumë rezistencë ndaj erës sepse kamioni i heq të gjitha, por një xhami ose e dini se çdo gjë tjetër nuk bën ndryshim nëse do të ishte kështu që do të thoshte se modele të tjera si modele me xhamin e përparmë si biçikleta aventure që ofrojnë ose të ngjashme um versioni sport turing me xhamin e përparmë dhe me xhamat që do të thotë se ato biçikleta do të merrnin një gamë shumë më të lartë, gjë që nuk është kështu në fakt. një xhami do të prishte pamjen në rregull, por tani kamioni po ecën shumë ngadalë, por për mendimin tim do të prishja të gjithë pamjen e biçikletës, mendoj se xhamit e përparmë janë shumë të shëmtuara, prandaj nuk kam një të tillë, por po ashtu siç mundeni shih tani orët vat për kilometra duke u ngjitur shumë, dua të them se ne gjithashtu po ngjitemi në mal atje, por ju mund ta dëgjoni fjalë për fjalë tani në mikrofon, kështu që kamionët janë e vetmja gjë që bën ndryshim, por kjo është vetëm përvoja ime në rregull e tutje në male faleminderit shikoni këtë djema si thua për atë Zoom është si një kishë e vjetër në një ishull. Nuk mendoj se varkat shkojnë sot në çdo kohë së shpejti le të shkojmë Eva mirë po Marcus po argëtohuni, mirupafshim ajo është nga Berlini mirë unë m në Van tani në aeroport diku dhe ka një karikues pikërisht atje, ne do të ngarkojmë këtu dhe më pas duhet të kuptoj oh, mendoj se duhet të shkoj këtu, duhet të marr më shumë para dhe të ndryshoj diku oh, ne shkojmë mirë, në rregull e karikova plotësisht, sepse ky ishte ndoshta stacioni i fundit i karikimit që do të shoh pas një kohe të gjatë, patjetër që duhet të karikoj sonte në hotel, disi të shohim nëse mund ta bëjmë këtë të ndodhë cfare eshte kjo me bletet ketu Burri kundrejt bletes tani me duhet te rregulloj kete situate parash per te nderruar liren turke ne euro duhet te shkoj ne qytet per se nuk e pres me padurim te huaj do shkoj ne këmbimore tani euro euro duhet të jetë gjithçka mirë tani për një muaj po po, kishte edhe ATM me dollarë në euro, por kjo nuk funksionoi për disa arsye, unë u përpoqa shumë sot gjithsesi, shumë i lumtur që tani mund të dalim përsëri nga qyteti, o njeri duhet ta duash qyteti me të vërtetë pothuajse jashtë ne shkuam përsëri në 2 300 metra dhe shiko se kjo është e çmendur a ia dolët dhe një rrugë e mrekullueshme gjithashtu dhe jam shumë i lumtur që jam jashtë qytetit tani oh unë jam ende duke shtruar shkak Unë jam duke u plakur, por kam nevojë që ju të përballeni me pikëllimin tim, mendoj se kjo është vetëm si një shije e vogël e asaj që do të vijë në Iran, do të jetë argëtuese me siguri se do të jetë argëtuese, e dini kur isha në Gjeorgji, pashë një milion. dollari Bogan Channel i madh ju duhet plotësisht kontrollojeni këtë djalë gjithmonë pyet veten se ju e dini se jeni jashtë rrugës dhe ju e dini sikur po bën gjëra të çmendura sikur ai ka shumë të ngjarë të përpiqet të ngjitet në atë mal atje, mirë ne po pushojmë pak ka dikush një cigare thuajse vdes duke e bërë atë më frymëzoi që ti e di vetëm të largohesh nga rruga ose disa ndonjëherë që i njeh dhe thjesht merr frymë dhe shijo ambientin rrethues dhe sidomos kur je në një zonë si ky njeri është paksa i huaj nga nje planet tjeter ketu burre dhe kjo eshte edhe gjeldeti Turqia me befasoi aq shume keto ferma peshku nuk ju duhet bicikleta fuoristrade apo goma fuoristrade per te bere gjera te tilla qe kushdo mund te largohet pak nga rruga dhe ju shih gjëra të bukura në rregull dhe rrugët njeri kaq i lezetshëm wow shiko atë burrë kështjelle thjesht e pabesueshme është e çmendur unë thjesht duhej t'i ndaloja t'ju tregoja wow sa bukur ngjitesh përsëri 2500 metra wow duke përtypur baterinë në rregull do të jetë një ngjitje e gjatë kamionët janë po mundohem wow cmendur wow tani po zbresim deri tani une jam tete kilometra i shkurter por ishte aq ere gjate gjithe kohes era nga perpara sa duhet te marr vetes nje kamion te tille keshtu qe cfare do te bej Thjesht do të pres këtu derisa të vijë kamioni, thjesht do të kapem në kamion dhe do ta bëj lehtësisht, por hej çfarë peizazhi kaq fantastik njeri që nuk kam parë asgjë të tillë më parë, është vërtet çmenduri këtu ne shkojmë le të shkojmë policia kontrollon përsëri në rregull përshëndetje përshëndetje oh mirë mirë në rregull njeriu ndihet kaq i çuditshëm të gjitha këto gjëra policie oh shiko atë njeri makinën botë krejtësisht ndryshe tashmë wow unë definitivisht nuk do të jem në gjendje të filmoj gjëra të tilla në Iran, me të vërtetë duhet të jem kujdes cfare po filmoj se cfare po bej keshtu qe do te pershtatesh kush o burre cfare xhiro djema cfare udhetim qe e beri 6 perqind bateri e mbetur qe kane qene 200 203 kilometra tre kilometra per te shkuar po ajo udhetim ndihej ndryshe njeri atje në male, o njeri me gjithë ushtrinë dhe gjithçka që vura re, kishte disa pika karburanti me karikues DC që pashë, mendoj se pashë dy që kishin karikim DC, kjo është në fakt shumë e lezetshme, por po nuk më ndihmon shumë, por Jam i sigurt se do të gjej një mënyrë për të karikuar në hotel oh ok ky është hoteli që nuk e gjeta fare të sigurt se si do të mund të karikoja këtu ashensorin e vogël përsëri. Unë kam një dhomë tani por nuk ka asnjë mënyrë për të karikuar kuptova se kjo është dhoma e vogël por e lezetshme, unë tashmë po mendoja se e dini nëse ajo u hap, po vendose kabllon këtu poshtë, e di që kablloja ndoshta nuk do të ishte mjaft e gjatë, por po, shefi po vjen dhe ne do të kuptojmë diçka do të bëj gati kabllon do të jetë mirë po ne të gjithë e dinim se kjo do të jetë sfiduese dhe tani aventura fillon ata duhet të kenë si një hyrje të pasme ose diçka ku mund ta lidh, përndryshe do të jetë e vështirë [__ ] [ __ ] lart po ngarkojmë po oh njeri kaq mirë oh qytete hej qytete në qytet çdo gjë është pak më e vështirë, por po, do të bëj disa punë tani dhe u zgjidh pak dhe unë Do të kontrolloj përsëri më vonë, por dyqani po mbyllet në të vërtetë pas 30 minutash, por ata kanë një vrimë të vogël në dritaren ku kemi kaluar kabllon dhe uh, kështu që unë mund të karikoj gjithë natën ose të paktën për disa orë, le të shohim le të shiko por unë jam goxha pozitiv nesër do të shkoj në Iran me bateri 100 aq të mirë në këtë Vlog Unë jam gjithmonë super i sinqertë me ju djema dhe uh ju them gjithçka të gjitha mendimet e mia dhe gjithçka dhe duke bërë shumë kërkime gjithë natën dhe duke lexuar disa komente, duhet të them se jam i frikësuar pa dëshpërim tani i akuzuar për fotografimin e zonave të ndaluara për publikun dhe i dënuar me tetë vjet për spiunazh, ti e di se unë thjesht dua të udhëtoj, ti e di që jam vetëm unë dëshironi të shkoni nga A në B dhe të shihni vende të lezetshme por kjo është gjithçka që dua të bëj dhe po për momentin jam si njeri, shpresoj se ky ishte vendimi i duhur, kam të gjitha Visa, por ende nuk jam i sigurt, as nuk jam i sigurt nëse mundem nëse më lejojnë të hyj me me atë motoçikletë për shkak të origjinës jashtë biçikletës II nuk e kam idenë se çfarë do të ndodhë nuk e di vërtet II nuk e di jam nervoz jam super nervoz dhe jam shumë i lumtur që po takoj agjentin nga Overland në Iran atje Overland në Iran atje dhe dhe ai do të më ndihmojë me siguri, jam i sigurt se do të jetë mirë, por nuk e di se si do të filmoj se si do ta bëj këtë Vlog atje. nuk e di, nuk dua të kem telashe, ti e di që dua të jem, thjesht dua të

udhëtoj, thjesht dua të shkoj në Zelandën e Re, kjo është gjithçka që dua të shoh vendin dhe shpresoj se gjithçka do të jetë në rregull por duke lexuar të gjitha gjërat në internet dhe komentet dhe unë jam me të vërtetë jashtë zonës sime të rehatisë, ju jeni si super jashtë zonës sime të rehatisë, por a jeni plotësisht i ngarkuar kjo është gjëja kryesore tani , djema pikërisht atje diku është kufiri për Irani dhe unë do të heqim të gjitha kamerat e mia tani për tani. Nuk do të filmoj asgjë në kufi për arsye të dukshme dhe në fakt nuk jam i sigurt nëse do të postoj ndonjë video pasi të jem si për sa kohë që unë jam në Iran, thjesht ju e dini për sigurinë time dhe për mirëqenien time, shpresoj ta kuptoni se mund të bëj disa përditësime për anëtarët e kanalit dhe për klientët e mi mund të postojnë disa përditësime atje por uh po për momentin mendoj se është një lamtumirë për një kohë dhe shpresoj që ju djema të qëndroni të sintonizuar abonohuni në kanalin premtoj se do të kap disa pamje fantastike për ju dhe uh do të jetë në rregull, por uh nga tani e tutje lamtumirë dhe unë jam i sigurt qe cdo gje do shkoje ne rregull mos u shqeteso per mua une do jem do te jem mire eve do te jete mire do te jemi mire pastaj shihemi se shpejti mendoj te huaj

2023-10-07 10:08

Show Video

Other news