DROPPED OFF ON THE SIDE OF THE ROAD - LLOGARA NATIONAL PARK

DROPPED OFF ON THE SIDE OF THE ROAD - LLOGARA NATIONAL PARK

Show Video

kaluam një kohë shumë të mirë duke u shoqëruar me Davidin dhe Dianën në plazh, uau në këtë bregdet të Adriatikut, por për fat të keq era hyri dhe gjithsesi ne e ulëm atë të redaktuar për disa ditë dhe u trazuam i çmendur më duhet të bëj një shëtitje dhe ky vend pikërisht këtu ka qenë në listën time për një kohë të gjatë tani ky është Parku Kombëtar i Larës dhe kështu ne kemi dalë në një kalim malor, ju djema mund të dëgjoni të gjithë zogjtë që cicërijnë atje por ka një shëtitje të vogël atje lart përgjatë asaj Ridge tani kisha planifikuar të bëja një shëtitje tjetër, por për shkak të motit e anuluam atë, kështu që u parkuam këtu poshtë në plazh duke parë këtë zonë dhe unë do të shkoja lart këtu si këtu, por në vend të kësaj ne do të kalojmë përmes kësaj kalimi lara, unë do të bëj një shëtitje të vogël deri këtu, kështu që gjithsesi do të kontrolloni tabelën të shihni se çfarë është në dispozicion dhe ne do ta marrim këtë festa [Duartrokitje] [Muzikë] [Duartrokitje] filloi mirë Kurt është gati të dalë në krye të shtegut ne jemi të tërhequr fjalë për fjalë në anë të rrugës ai ka një shëtitje disa orë në një mal të çmendur sepse ai është një i çmendur por im puna është se më duhet të eci me makinë vetëm rreth 5 minuta deri në rrugën ku ai do të dalë në skajin tjetër më vonë këtë pasdite, por problemi është se është një rrugë malore me kthesë të fortë, me sa duket e pjerrët, por ne e zbuluam atë në Google Maps dhe ajo duket se është mjaft i gjerë, kështu që unë po shkoj vetëm dhe këtu do ta takojmë është në skajin tjetër të shtegut, kështu që nëse nuk jam atje, rashë nga një mal dhe kam një vendim të madh që Bëj Cili kapele të mbaj duke shkuar më ktheu një kapelë bore dhe CT ose një kapelë simol të shtetit të Floridas Unë votoj qartë për kapelën e borës dhe CT ah oh jay në rregull djema uh Kurt është nisur për ecjen e tij ne po bëjmë " Drive të çmendur" shih Pas pak bora më ka lëshuar në anë të rrugës kjo është koka e shtegut dhe kjo është siç mund ta shihni këtu një ecje 3.7 km, nuk e di nëse kjo është ecja e plotë, por kjo është rreth 2500 këmbët e rritjes së lartësisë kjo do të jetë një pistë me unazë që do të thotë se bora do të më marrë në një vend tjetër më pas ajo më zbriti kështu që unë do të eci nëpër një kodër dhe do të kthehem poshtë një kodre kjo do të jetë rreth 6 milje po parashikoj që do të jetë 2 deri në 2 dhe 1/2 orë lart dhe 2 deri në 1 dhe 1/2 orë poshtë, kështu që do të shohim se do të filloj herët, është një ecje e vetme, kam marrë një litër e ujit Kam marrë të gjitha kamerat e mia besoj se do të kemi edhe shërbimin e telefonit celular, është pak i freskët këtë mëngjes dhe në fakt është pak me re, pluhuri po fryn ende nga Afrika. Unë shpresoja se do të merrnim një dita e qartë ende na ka rënë gishtat është mjaft herët, por ne po shkojmë dhe unë duhet t'ju them se ka një histori të vogël në këtë shteg dhe në fakt shumë histori, por Cezari sulmoi vjedhurazi në një nga pushtimet e tij kryesore dhe oh po nuk e di të gjitha statistikat për këtë, por unë mendoj se bora nuk më zvarrit oh asnjë ankth është kjo se si duhet të ndihet më tregoni kur të mbarojë unë duhet të jem se nuk do t'i lë miqtë e mi të dalin nga zona juaj e rehatisë është një bekim në dig largohu nga ajo që quan në shtëpi emri yt është shkruar në atë mund të ndihet sikur je vetëm, por fëmijë është një tjetër kujto ti je unë përpiqem të punoj punë por nuk funksionon Mundohem të them diçka por ka një fjalë përpiqem të them vetëm nëse veprimet e mia L reaksionet po rriten oh nuk funksionon doktori thotë disa, por kjo nuk është supozohet të ndihet me kokë poshtë dhe brenda dhe jashtë, mendoj se është një rrugë e pjerrët që po vjen, djema kthesa të ngushta me Furgonë që e trajtojnë atë në rregull deri tani, por harta tregoi se ishte e ngushtë, por ne e dinim që kishim dhomën, disa prej tyre janë karfica flokësh deri më tani, në rregull, më pëlqen kur shoh dhe mund të lëkundem gjerësisht atë që munda ' nuk e shoh vërtet kështu që na u desh pothuajse të ndalonim nëse mund ta mbaj të qëndrueshme duke ecur me marshin e dytë, duket se është i lumtur, por sigurisht që po ngjitemi, por jam i lumtur që po ngjitem në furgon, sepse Kurt do të jetë duke u ngjitur kështu me këmbët e tij Looney Tune alpinist mali është shumë bukur edhe këtu djema kjo është një makinë e vogël e bukur mendoj se mundem mendoj se unë mundet por keto rruge me te vertete me trembin vetem kur ngushtohen, ka shume hapesire, ka shume hapesire per te kaluar makinat e tjera edhe ne kabinete dhe kjo eshte ajo qe ne kishim percaktuar nese do te ishte nje rruge e ngushte e frikshme, ndoshta nuk do te kisha dashur . bëjeni vetë deri tani kërkimi ynë është paguar, ka shumë gjerësi këtu, në rregull kemi 400 m për të shkuar atje ku ne shpresojmë se ka një vend për ne për të dalë nga rruga, është gjithashtu më e ftohtë këtu lart ne kemi ngjitur mjaft pak nga niveli i plazhit ku ishim sot në mëngjes në orën 200 m, do të mbërrini në destinacionin tuaj nr. 2 200 m atje poshtë disa bunkerë që kanë lyer këtu është vendi ynë, mund t'ju them menjëherë se jemi në një bukuri zonë pyjore dhe unë mund të shoh disa pisha të mëdha me siguri që ka mbirë shumë gjelbërim, por është pak i ftohtë këtë mëngjes, ndoshta është në mes të viteve 50 të sipërme, por shikoni këtë djema të pyllit që nuk kemi parë shumë nga kjo Ballkani sigurisht që nuk kemi pasur shumë lartësi, por kjo është [Muzika] e bukur, nuk na duhet fare shumë kohë për të hyrë në pjesët e pjerrëta shkëmbore [Muzikë] [Muzikë] kur jeni të lehta miqtë tuaj dhe je ti kush do të jesh kur në momentin [Muzikë] do të bëhesh heronj gjak mbi nyjet e tua Heronj bota mbi supe Heronj duke dhënë gjithçka që ke duke luftuar për fitoret një hero [Muzika] dhimbje është çmimi për diçka më të madhe ju jepni jetën tuaj në një rënie të shtrirë kur të gjithë të tjerët kthehen mbrapa është e sigurt për të tërhequr frikën ins do të jeni heronj gjak mbi nyjet tuaja Heronj bota në shfaqjen tuaj këtu jep gjithçka që keni duke luftuar për Fitoren e parë [ Muzikë] një hap më shumë një frymë më shumë një shans i fundit mos u dorëzo tani një hap më shumë një frymë më shumë një shans i fundit mos u dorëzo tani një hap më shumë një frymë më shumë një shans i fundit mos u dorëzo tani një më shumë St edhe nje fryme e fundit mos i ndiej heronjte e saj te Knuckles bota jane ju tregoni Heroes duke bere gjithcka keni F per te fituar nje [Music] [Music] tani [Music] ne rregull patem nje ngjitje te pjerret atje per pak dhe ajo u rrafshuam dhe patëm një shëtitje të bukur nëpër një pyll të vogël me të gjitha këto lule të bardha vjollcë dhe madje edhe të verdha dhe ajo që ishte e bukur ishte e sheshtë dhe nuk po ankohem për asgjë, por sapo arritëm në një vend tjetër që është i pjerrët dhe unë e di se po i afrohemi një lloj fytyre të këtij mali që e kam ngulur sytë për rreth një javë dhe nuk jemi ende atje, kështu që më besoni i vlerësoj të gjitha këto pika të vogla të sheshta, por nuk jam në një tani pasi ju djema mund ta shihni se kjo është e pjerrët dhe qartë po hyjmë në një zonë këtu lart që është më e lagësht gjatë gjithë vitit, më shumë lagështi më shumë ujë dhe ne nuk e kemi parë kaq shumë këtu, por ju mund të shihni të gjithë myshkun në pemë dhe në shkëmbinj dhe uh ju e dini kjo është një nga gjërat që kam dashur gjithmonë në xhunglat e jugut në Amerikën Latine ishte e gjitha gjelbërimi dhe harlia e maleve dhe ne po e shohim pak prej saj këtu lart dhe oh mirë, më pëlqen ndërsa gjarpërojmë këtu lart, përmes shkëmbinjve dhe gurëve, është një shteg vërtet i bukur dhe një mëngjes i qetë me të vërtetë i bukur, wow më pëlqen të jem në natyrë djema.

prej tyre janë kaq të bardha dhe me myshkun që rritet mbi to, ne kemi arritur në një pikë lartësie ku ka vetëm disa pika të dukshme me këta shkëmbinj dhe ngjitja në to është e bukur të ecësh nëpër to është e bukur dhe t'i shikosh është e bukur dhe unë vështirë se mund të shoh ndonjë zog, por ata po cicërijnë kudo dhe oh, është vërtet disi e mjegullt jashtë pyllit, por krijon një lloj drite të filtruar nga këtu që është vërtet e këndshme dhe oh mirë, shpresoj se do të pastrohet deri në momentin që të arrijmë këndvështrimi i madh dhe zbulimi i madh, por ne nuk kemi kontroll mbi këtë, kështu që ne thjesht do të vazhdojmë të ecim përpara dhe të shijojmë këtë hap pas hapi dhe ja ku po fillojmë të dalim nga pylli dhe nëse mund të shikoni atje lart pjesa tjetër e malit atje lart është vetëm tullac dhe uh ka disa gurë dhe disa pemë të rralla, por është më shumë si maja e koka ime se ky pyll dhe mirë është e mjegullt dhe me re atje, por mos bëj kocka për këtë është pjesa më e pjerrët e ecjes, kam ende rreth 1000 këmbë për të bërë dhe ka pasur shumë pak lart e poshtë atje, kështu që mendoj se fitimi i përgjithshëm i lartësisë do të jetë më i madh nga sa mendoja, por ne po kalojmë mirë, jemi rreth një orë dhe uh, sapo të arrijmë në majë, është tatëpjetë nga atje, kështu që le të shkojmë ta bëjmë këtë në rregull, për fat të keq retë po vendosen shumë shpejt mund ta shohësh menjëherë pas meje atje unë dola përmes asaj lugine të vogël aty ku retë sapo kanë filluar të shtyjnë lart e përmes atij pylli dhe lart në këtë tumë të vogël dhe duket sikur ato re do të provojnë për të më kapur kështu që unë duhet të vazhdoj të lëviz këtu, por është padyshim një shteg i shpërndarë këtu dhe uh duket sikur lart në kulm nuk do të kem ndonjë dukshmëri. pothuajse e mbaruar me lartësinë, ecja nga këtu është kryesisht poshtë dhe kështu, ndërsa kaloj këtu papritur, u ngjita në një lloj lug, nuk e di se çfarë është kjo, por ndoshta një lloj lug uji ose diçka oh atje një zog atje lart shikojeni atë, por duket sikur duhet të ngjitem nëpër këta shkëmbinj dhe përsëri, megjithëse kjo zonë duket sikur nuk ka pemë nga poshtë, duket sikur nuk ka asgjë këtu lart, duket sikur është një mal tullac, por siç mundeni shih tani që jemi këtu lart, këto shkurre janë më të mëdha se sa mendoni dhe oh po, kjo është padyshim një lloj lug uji që zbret përmes këtij mali këtu, por gjithashtu cilësia e terrenit, vrazhdësia është, uh është disi më shkëmbor dhe më i pjerrët më i pjerrët dhe Winder thuajse duket sikur ai sapo ka kaluar drejtpërsëdrejti, kjo definitivisht nuk është kështu, por unë mendoj se këtu është diçka e vogël Vista oh ky është rezervuari për ujin kështu që ishte ajo që ishte ajo lug për të parë atë një burimi i ujit padyshim që barinjtë e deleve jam i sigurt që sillni delet e tyre këtu për të kullotur . retë po vijnë mirë, mendoj se duhet të jem ende në shtegun që arrita në këtë hartë dhe duket sikur ky është kryqëzimi i disa shtigjeve tani ky është një gadishull i madh në të cilin jam dhe kështu që ju mund të ecni gjatë gjithë rrugës poshtë në gadishull dhe ose mund të ecni në anën tjetër të malit dhe të arrini në bregdet. Unë nuk do të bëj asnjërën nga ato. është një rrugë tjetër poshtë kështu që më duhet të sigurohem që të zbuloj se në rregull sapo arrita në majë është me re, por ndërsa unë jam duke qëndruar këtu, ne duhet të qëndrojmë këtu për një sekondë sepse ndërsa unë jam duke qëndruar këtu, retë filluan të largohem për një sekondë dhe në fakt mund të shoh detin blu Adriatik poshtë nesh dhe është e bukur, nuk do të eci atje poshtë, megjithëse kjo do të ishte mahnitëse, unë mund të shoh një gji të vogël të fshehur të mbyllur mirë, u ktheva në shteg dhe Unë jam duke lëvizur përgjatë një lloji të anës tjetër të malit, ana tjetër po shikonte mbrapa në veri dhe as në veri, kjo po shikon mbrapa nga poshtë në jug, por mendoj se duhet të kthehem mbi majën. mendo se bora eshte ne kete ane te malit por jo 100% e sigurte derisa te arrij keshtu qe ne thjesht do te vazhdojme te levizim por dielli po perpiqet te leshoje rrugen ketu po mundohet te me jape pak pushim nese mund te shohesh rete faleminderit Zotit për hartat e shtigjeve isha duke u lëkundur në anën tjetër të malit thjesht nuk më dukej si duhet kishte zbritur pak dhe mjaftueshëm me siguri ku kryqëzoheshin shtigjet, isha në të gabuarën dhe sinqerisht dukej si një shteg vërtet i lezetshëm por unë kam pak më shumë ngjitje përpara se të zbres, por jam kthyer në shtegun e duhur dhe siç mund ta shihni, jam në anën tjetër të anës tjetër, mirëpo tani në vend të kësaj jam në anën e reve, malit i oqeanit Bregdetar, por edhe unë jam duke u dëshpëruar, temperaturat ranë ndjeshëm këtu dhe me mbulimin e reve kjo po bëhet diçka që unë thjesht duhet ta kaloj, ju djema nuk do ta besoni këtë, por thjesht mora pak 5 një minutë pushim dhe ndërsa isha ulur atje po shikoja luginën pas meje duke u përpjekur të bëja disa foto dhe retë do të thyheshin për vetëm një sekondë dhe më pas do të mbuloheshin, por dielli ka dalë dhe nuk e di sa do të qëndrojë, por unë jam duke ecur duke u afruar realisht me Samitin aktual të kësaj gjëje, kështu që do të shohim se është shumë herët për të thënë, por unë gjithmonë them se është më mirë të jesh me fat sesa [Muzika] e mirë kur të vijë përgjithmonë [Muzika] nesër ajo që ka qenë do të jetë gjithmonë koha dhe përsëri e dashura ime je [Muzikë] çdo gjë lëre botën të më dëgjojë tani dhe di të vërtetën ai rrahjet më shkojnë zemra ime gjithmonë je gjithmonë ti je gjithmonë ti , por duhet të them se jam i lumtur që doli ky diell dhe Uh, mendoj se na kanë munguar disa pamje, por kemi marrë edhe disa pamje vrasëse dhe unë jam gjithmonë mirënjohës për atë që marr dhe uh ai pyll ishte i shkëlqyeshëm, por besoj se shumica e gjërave të vështira janë pas nesh, kështu që unë thjesht po ecja përgjatë asaj vije peme atje lart ndoshta rreth 00 ft mbi të dhe ishte një shëtitje mjaft e lezetshme, ishte thjesht në një rrugë të drejtë të ngushtë si dhi dhe këmba ishte mjaft e mirë dhe kaloi një kohë të mirë, por pastaj papritmas dal në këtë zonë dhe përsëri në këto zona është disi e vështirë ndonjëherë të gjesh shtegun dhe këta shkëmbinj janë vërtet të mprehtë dhe kështu papritmas po kaloni këtu dhe treni sapo ka ndryshuar ndjeshëm, por unë nuk i shoh ato kulla radio tani tani kjo është një ecje prej 6 miljesh kështu që ndoshta kemi ende 2 dhe 1 12 milje të mbetura, por shpresoj se do të bëhet më e lehtë dhe shpresoj se mund ta gjej përsëri gjurmën, mund të shihni retë atje dhe madje ka një mal të mbuluar me borë në rregull nëse ju pyesni mendimin tim, do t'ju them se kjo shteg është pak e ngatërruar dhe ju mund të shihni kullat e radios atje, por unë do të kthehem këtu dhe kjo pamje që po shikojmë pikërisht këtu, arritëm në PA ku qëndruam poshtë në ato plazhe për pak kohë ne eksploruam atë zonë pas nesh, ju mund të shihni detin me shpresë dhe ju mund të shihni luginën e bukur nëpër të cilën kaluam me makinë, por arsyeja pse unë them se kjo shteg është e ngatërruar është se ku është dhe unë m'u desh të tërhiqja shumë aplikacionin tim në këtë rritje vetëm për të qëndruar afër, kështu që është pothuajse për disa dhe disa konsiderata sikur dikush sapo kaloi këtu dhe la një hartë në wikil lock, por në çdo rast nuk mund të fajësoj zonjën e Google sot, por ne jemi me telefonin tonë në gjendje të qëndrojmë të paktën në një pistë që na kthen në furgon, këtu mund të ecësh gjithçka . Unë definitivisht nuk dua ta bëj këtë, por djema nganjëherë shtegu deri këtu thjesht zhduket, ka një rrugë që ata e përdorin për të shërbyer deri këtu, kështu që mendoj se sapo të shkoj këtu diku, mund ta zgjedh atë rrugë dhe të jem në gjendje të marr se poshtë sepse unë do të jem i sinqertë me ju ka qenë sfiduese të qëndrosh në shtegun këtu lajme të mira djema dolëm në rrugë kështu që kjo është rruga që do të kthejmë poshtë rrugës së vjetër të radio kullës së mirëmbajtjes së rrugës, por ju mund të shihni atje poshtë, ja ku po shkojmë më pas se ishin plazhet që po ju tregoja për rivierën shqiptare dhe në bregdet dhe ndoshta jemi më pak se 60 milje larg nga Greqia atje poshtë, por uji atje blu është absolutisht magjik në masë. nga aspekti i ngjyrës është wow wow wow dhe

është kthyer në një ditë vërtet të bukur, dua të them se padyshim ka një mbulesë reje që do të doja më shumë shikueshmëri, por ndoshta ka një mal të mbuluar me dëborë pikërisht përballë nesh, ndoshta ato re do të pastrohen dhe do të na japin Një vështrim i shkurtër Unë ende mendoj se duhet të kalojmë mbi këtë kodër, mendoj se bora është atje poshtë dhe rruga gjarpërinase merrni këta djema se këtu është një rrugë e çmendur gjarpri që duhet të marrim për të zbritur atje tani, nuk e di nëse ne do ta arrij në këtë episod, por unë mund t'ju them nga ajo që thanë Davidi dhe Diane se do të jetë një rrugë mjaft e çmendur gjithsesi, le të shohim që kam ecur në këtë rrugë për një kohë tani dhe jam pothuajse gati u ktheva në pyll dhe mendoj se sapo kam arritur në njëfarë këndvështrimi tim të fundit këtu pamjen time të fundit piktoreske dhe unë mund të shoh gadishullin atje, ne nuk kemi qenë në gjendje ta shohim atë gjatë gjithë ditës, por ju mund ta shihni atë duke dalë gjatë gjithë rrugës atje jashtë mendoj se mund ta shihni se sidoqoftë mund t'ju them se është mahnitëse dhe ne mund të shikojmë mbrapa dhe të shohim të gjithë tokën atje, si dhe çfarë ndjesie të mrekullueshme të ecësh nëpër qoshe dhe ta kesh furgonin të jetë aty ku duhet të jetë veçanërisht kur ju filloni në një vend të ndryshëm nga ju përfundoni një ecje kotele me borë duke harruar furgonin këtu, mund t'ju siguroj se ishte një udhëtim më i lehtë se i burrit tim në dash ajo po flet çfarë ka Hy nëse ju pëlqen kjo video sigurohuni që të abonoheni në kanalin tonë dhe goditni zilen e njoftimit në mënyrë që ju të dini kur publikojmë video të reja dhe mos harroni se mund të na ndiqni gjithmonë në Instagram për të parë se çfarë po ndodh në mes të videove përshëndetje djema

2024-05-12 23:51

Show Video

Other news