BACK IN THE VAN... The Journey Continues

BACK IN THE VAN... The Journey Continues

Show Video

woooo është si Krishtlindjet në furgon dhe sa herë që njëri prej nesh kthehet në ne, ne gjithmonë grumbullojmë gjëra dhe këtë herë bora ishte mushka, kështu që ajo ka disa gjëra këtu, unë e di mirë dhe ajo ka disa surpriza dhe ju e di nëse i ke shikuar episodet e fundit që u ktheva me aq shumë sa më duhej të shkoja të blija një valixhe tjetër, por është në rregull, gjithçka është mirë, qartësisht ai është kurioz se çfarë është kjo për mua, kjo është pyetja e tij numër një, kjo është një dërgesë për miqtë tanë. ju mund të mbani mend se ne kishim darkën tonë të Krishtlindjeve në fermë në Itali dhe unë do t'i lë ata të vendosin nëse duan t'ju tregojnë se çfarë është kjo është interesante dhe qesharake, por është e tyre dhe është paksa personale kështu që ne do të jemi do të takohemi me ta dhe brenda disa javësh ndoshta këtu në Shqipëri dhe do të shohim nëse duan ta ndajnë atë apo jo mirë është një PE dele kështu që lejon që është një PE dele kështu që lejon një grua të urinojë në këmbë që sapo morën një tualet i ri i zbukuruar të cilin nuk e kemi parë po dhe me sa duket e rrotullon Poo-në në një qese dhe e vendos anash, në mënyrë që të mos doni t'i shpërdoroni ato me një urinim, kështu që ajo do të eksperimentojë me një dele bizele ne rregull kjo eshte e gjitha perzierjet e pijeve dhe kepucet e drogave Kam nje rrip te ri woohoo dhe ja nje surprize e madhe furre dolli djema ne kemi nje toster te vogel eshte nje toster i vogel per te cilin kam bere shume kerkime per te gjetur me te voglin absolute me te shkurter kompakt nuk mund të gjej asgjë të zbukuruar përveçse nuk do të zërë shumë hapësirë. ne kemi një furrë dhe mund të bëjmë dolli në të zgjat vetëm rreth 5 minuta, por ju duhet të hapni kabinetin Rrëshqitni derën jashtë tërhiqni të gjitha ka pak, sepse ne jetojmë në një grup, ka diçka që duhet të bëjmë dhe Kurt nuk mund të gatuajë mëngjesin e tij të përzier që bën çdo mëngjes në pllakën e gatimit dhe të vërë në të njëjtën kohë dollinë e tij. merr shumë

energji tani nëse do të jeni në gjendje të bëni dolli gjatë kohës që gatuani në pllakë do të duhet të shohim, por mendoj se do të jeni në gjendje të bëni dolli të shpejtë të vogël perfekt ky është një dërgesë speciale për Kurtin nga mamaja e tij e kishte dërguar në shtëpinë e tezes sime, është një dhuratë e vogël para ditëlindjes, kështu që ka një kartolinë për ditëlindjen për të, por ky është libri im nga Tim shoku im nga shkolla e mesme, të cilin e takuam në Kroaci dhe shkroi librin për Bosnjën Herzen ky është libri i tij kështu që unë jam i emocionuar që kam një kopje timen faleminderit mama ajo gjithmonë dëshiron të më marrë dhurata për ditëlindje dhe të na dërgojë gjëra, por është e vështirë që më priste një kartolinë ditëlindjeje me pak para për ditëlindjen mos u shqeteso mami bleva shume rroba me ate ditelindje mora disa funde pizhame te reja djema dhe shikoni mall eshte mall nese doni te merrni disa pantallona Cozy Lounge rreth shtëpisë ne kemi marrë uh kemi disa pantallona furgon djema na duhen disa paratë e gazit shkoni në dyqanin tonë të bashkimit, ju lutem, në rregull bora mori disa pantofla të mëdha me gëzof për mace kotele, unë mund t'i kem treguar tashmë këto i vendosini menjëherë në shtëpi në Florida, por më pas shikoni më shumë mallra ku thotë se bie borë dhe CT në anën që kemi logo ja bukur ti ke gri e zeze e bardhe dhe je gati per kete ja jashtezakonisht woohoo kapele te reja ne rregull çanta e dyte ishte e ngarkuar me me shume rroba disa aksesore te tjere per furgonin si uh disa te reja nga keto gjera mentesha te reja ky do' mos qëndroni më zgjuar, kështu që do të ishte mirë ta kishim përsëri dhe ne gjithashtu morëm disa përshtatës për Evropën që të mund t'i lidhim gjërat tona këtu ajo mori shumë pika për kollën DayQuil NyQuil dhe më pas disa mallra të tjera, kështu që do të jemi të gjithë geared up [Music] djema mirëmëngjes nga një qytet i vogël buzë plazhit të quajtur VOR ose VOR vlore dhe E ka dy pika të vogla në majë të tij ne kemi qenë këtu për disa ditë herën e fundit që ju pamë, mendoj se ishim në Toronto duke marrë bagazhet tona dhe shpaketuam të gjitha gjërat e mira që solla nga Kurt dhe sinqerisht më duheshin disa ditë për t'u qetësuar dhe për të kapërcyer vonesën time të avionit dhe udhëtimin tim të mbushur me argëtim në shtëpi, kështu që zbritëm këtu dhe kushëriri i Kurtit, Mike, që e keni takuar në videot e kaluara erdhi. edhe këtu poshtë ndërsa isha duke pushuar ata ju çuan në një shëtitje të vogël rreth këtij qyteti argëtues ju treguan të gjitha llojet e gjërave të bukura që ata u kthyen dhe ne kemi ngrënë dhe kemi kafene dhe jemi ftohur me Majk, por Majk është larguar, kështu që është koha që ne të lëvizim nga vendi ynë i mrekullueshëm i kampingut të lirë që kishim pikërisht këtu, Hoteli i Mike ishte pikërisht atje, kështu që funksionoi shumë mirë, por para se të largohemi duam të shohim pak qytetin më mirë me skuterët tanë dhe ne gjithashtu duhet të gjejmë disa gjëra si mbeturinat e maceve, kështu që ndërsa C Kurt po i bashkon skuterët, le të rikthehemi disa ditë dhe ju mund të shkoni në atë shëtitje me Kurt dhe Mike, shikoni pak më shumë në lidhje me këtë qytet, atëherë ne do të shkojmë të bëjmë disa punë mirëmëngjes të gjithëve, ne kemi një pamje të vogël nga deti këtu nëse mund ta shihni atje, ne kemi një lloj parkimi të bukur afër plazhit në skaj të qytetit në për Shqipërinë, kështu që kjo është ndoshta disa orë në jug dhe i gjithë furgoni me borë është kaq i lumtur që e ka kthyer atë, unë jam i emocionuar që e kam mbrapa dhe kotelet janë të emocionuara, por ajo duhet të arrijë me jet lagun e saj dhe disa të tjera gjëra kështu që gjithsesi unë do të shkoj për një shëtitje dhe do të marr me mend se çfarë është ende këtu Majk kushëriri im është ende këtu ai ka disa ditë të tjera para se të duhet të takohet përsëri me gruan e tij dhe të vazhdojë me udhëtimet e tij Kështu që sot jemi do të shkojmë në një shëtitje të vogël dielli po shkëlqen është i bukur dhe hh këtu unë mendoj se do të shkojmë përgjatë malakonit dhe lart nëpër qytetin e vjetër, mendoj se do të jetë një udhëtim mjaft interesant Majk duhet të organizojë një transport për në kthehu te Tian kështu që po ne do të bëjmë disa gjëra interesante sot, kështu që le të shkojmë që Majk të qëndrojë këtu në hotelin dooka është 40 dollarë nata për një vesë malore 50 50 një natë për pamjen e oqeanit dhe sigurisht që ju e dini ai është një yll rock kështu që ai ka Suitën e madhe me pamje nga deti i bukur Adriatik është reputacioni im ne kemi kaluar një kohë të mirë ju djema jeni me fat që ai do të qëndrojë pranë për disa ditë të tjera dhe ne do të shkojmë të eksplorojmë bour kështu që siç thashë ne jemi në skajin më jugor të këtij lloji të zonës së qytetit malach, por gjatë gjithë kohës këtu ka shumë të mëdha, nuk e di nëse janë apartamente hotelesh, mendoj se është më shumë një përzierje, por në bazë Secili prej tyre kanë një restorant vërtet të bukur, kështu që gjatë gjithë kohës këtu ju keni një përzierje të asaj që po ndodh me disa dyqane dhe tezga të vogla me pamje nga deti Mesdhe dhe nga rruga është një plazh me rërë këtu, kështu që ju keni disa pamje të bukura të plazhit me rërë dhe pastaj krejt papritur ajo hapet në këtë zonë të madhe të parkut dhe ndërhyn në lidhje me VOR ose Vorë, nuk jam i sigurt se si shqiptohet, por ju keni gjithë atë keqardhje të madhe që sapo ju treguam dhe më pas ndërsa ecni më shumë në brendësi ku është qendra e vjetër e qytetit, ne jemi nisur nga ajo rrugë , por ne kemi një ndalesë që duhet të bëjmë gjatë rrugës dhe nëse nuk e kam përmendur më parë, një gjë që do të përmend është dhe ju e shihni këtë të gjithë në këto qytete të vogla në Shqipëri nën një pemë hije diku luajnë shumë domino dhe kështu ata bëhen mjaft seriozë dhe mjaft të antimatizuar për këtë, por kjo është qartësisht një zonë e vogël për këtë, kështu që ne e kemi kthyer rrugën kryesore këtu drejt qendra e qytetit mendoj se mund të jemi jashtë në një rrugë paralele, por në çdo rast mund të shihni stilet e apartamenteve këtu dua të them se të gjithë duket se mbajnë pothuajse të njëjtin arkitekturë nëse do të varni rroba me ngjyra pastel ballkone ballkonet lulëzojnë të gjitha gjërat ka një pamje vërtet shumë të lezetshme për qytetin, duket sikur ndërtesat janë në të vërtetë mendoj se ndoshta 10 deri në 12 kate dhe të gjitha kanë vitrina në katin e parë me dyqane të ndryshme dhe si një dyqan hardware ose hidraulik ose të gjitha furnizimet tuaja bazë që ju nevojiten për të jetuar, kështu që detyra e parë e biznesit është të gjesh transportin e Majk për në Tonto ose kudo tjetër që ai vendos të shkojë dhe kështu ky është një vend i vogël transporti [Muzikë] ora ime e dorës është e prishur këpucët e mia janë të zgjidhura koha është një tik-tak, po ashtu edhe batica, por nuk shqetësohem se gjërat janë ato që janë. Eja shiu ose eja Shkëlqe ose një yll i [Muzikës] që xhiron Unë kam qenë në jug, kam qenë në verilindje dhe në perëndim në mes sigurisht që mund të jem i drejtë, por kurrë nuk kam humbur kurrë nuk jam mundur nga rruga që kam kaluar, mendoj se kam qenë me fat deri në një farë mase për dikë në të gjitha frutat nga pema Yjet janë rreshtuar dhe gocat e mia të varura lart Do të jem mirë në Sweet By dhe [Music] Nga unë kam lindur atë mëngjes në ditën e parë të qershorit 1900 dhe diçka dhe dy nëna ime ishte një e dashur babai im më la shumë këpucë dhe këpucë të vjetra, mendoj se kam qenë deri në një farë mase me fat për dikë që ka ngrënë të gjitha ushqimi nga pema Yjet rrotullohen në linjën Al dhe goja ime e varur lart do të jem mirë në Sweet By and By Unë do të jem në rregull, mendoj se në këtë pikë është e sigurt të thuhet se ne thjesht po endemi përreth dhe kjo është një lloj harte që thotë se ka një zonë të Oldtown dhe mirë se nuk duket aq e vjetër, por ne pamë një shesh të madh të hapur me një ndërtesë të madhe rozë këtu që duket si një ndërtesë e rëndësishme, ka disa flamuj përpara saj dhe uh gjithë këto dyqane përreth, por unë mendoj se ne do të heqim dorë nga kërkimi ynë për Oldtown dhe ndoshta do të gjejmë një pije të vogël çfarë po pini atje poshtë Majk. kursi imja

birra shqiptare Unë mendoj se e jotja është një birrë gjermane e drejtë birrë gruri gjermane Birrë gruri gjermane po [Muzika] u kthye, merrni sigurinë tonë së pari, morëm rreth 100 këmbë poshtë rrugës dhe u kuptuam se ishim larguar pa vendosur kaskat tona, kështu që ne po vrapojmë përsëri në furgon duke rrëmbyer helmetat tona dhe më pas ndalesa jonë e parë do të jetë një dyqan ushqimor, supozohet të jetë një dyqan ushqimor mjaft i mirë, nuk na duhen shumë nga dyqani ushqimor ajo që ne jemi në të vërtetë në kërkim është një Pjellë macesh me cilësi të lartë dhe ne nuk kemi gjetur ende një nga ato në Shqipëri, kështu që ju duhet t'ju them djema se këta skuterë të vegjël janë argëtues dhe janë të shpejtë dhe ne u ngjitëm në këtë zonë të vogël në malakonin që zgjerohet në një park të madh tani ishte një stadium dhe një fushë basketbolli të ngritur këtu një ditë më parë, por një lloj ushtrimi ose prezantimi ushtarak është mbështjellë, kështu që ju mund të shihni policinë disi këtu që bllokon rrugën, atje ka disa djem ushtarakë atje. vendosja e një lloj marrëveshje kamuflimi dhe më pas këtu ka si një tufë bedelesh si mbase kërkim dhe shpëtim, ndoshta nxjerrje nga një automobil nuk jam i sigurt, por gjithsesi duket shumë interesante, kështu që sa më shumë po e shikoj këtë, kështu që ata e kanë kam vendosur disa armë këtu, sa më shumë e shikoj këtë, ata po shtrojnë disa tavolina. dhe ne gjetëm një pjellë koteleje që do të mendojmë se do të funksionojë me disa banane dhe boronica dhe patëm një udhëtim shumë të këndshëm këtu po dhe ajo që dua t'ju them është blor mirë, unë në fakt e kërkova në Google kështu që di si ta them tani E me dy pikat e vogla qe po thone Vora si nje II nuk e di keshtu qe Vora eshte qyteti i trete me popullaritet ne Shqiperi ndoshta ka rreth 160 170 000 njerez qe jetojne ketu ndodhet ne bregun jugperendimor dhe eshte ne detin e bukur Adriatik ajo që është shumë interesante për këtë është se ajo u themelua nga grekët e lashtë në shekullin e 6-të para Krishtit dhe ata e banuan këtë zonë deri në vitin 200 pas Krishtit dhe më pas sigurisht që është kaluar nga Perandoria në Perandori, por kjo gjë ka qenë këtu për gati 3,000 vjet, kështu që ka një histori të bukur, por tani është një qytet metropolitane me gjithçka që ju nevojitet, kështu që gjatë kthimit nga detyrat e vrapimit ata kishin ushtrinë duhet të jetë një ditë rekrutimi e ngritur me të gjitha forcat e ndryshme . veglat që degët e ndryshme mund t'i përdorin shumë të bukura është sikur ne do t'i bënim në shtëpi menjëherë në furgon, kështu që ju jeni me nxitim [Muzikë] mirë më mirë qetësohuni ne jemi të gjithë miq rreth jush thjesht bashkohuni me argëtim sepse nëse jeni me nxitim ju humbisni pikën duhet të shijoni frytet e jetës në vend që të ndiqni monedha sepse [Muzikë] oh është një ditë e bukur [Muzikë] është e gjitha kështu që hajde le të luajmë [Muzikë] harrojeni ju jeni në gjeni një vend të mirë, uluni dhe bashkohuni me ne teksa këndojmë një këngë të mirë Mbani mbrapa relaksohuni vetëm ndiqni oh ne kemi shumë kohë mendoni se nuk do t'ju kushtojë lehtë një vdekje hidhni një L tjetër në zjarr sepse oh është një ditë e bukur [Muzike] oh [Muzikë] hajde le të luajmë [Muzikë] mirë një tjetër skuter i suksesshëm Aventurë në libra woohoo duke i ngarkuar ato duke nisur rrugën për një aventurë të vogël përpara nesh Shkoni në kampin tonë të ardhshëm Laur ka qenë një qytet i vogël mjaft i lezetshëm ose mendoj se qyteti i madh ka kotelet tona atje ata [Muzika] janë kampingu ynë i radhës është rreth 20 minuta në jug të kësaj zone të vogël plazhi të Laur, por përpara se të niseshim në jug na duhej të bëni një animacion të vogël dhe shkoni në veri rreth 15 ose 20 minuta përmes një lloj zone të rezervuar të Parkut Kombëtar të Ruajtjes me tonelata të gjërave vërtet të lezetshme Big Pine Tree dhe ne e bëmë këtë për të dalë këtu në një zonë ku mund të ecni nëpër mua me mend se kjo është një lagunë, duket sikur është me ujë të kripur dhe kaloni në një manastir, është një shëtitore e vogël e bukur, um duket sikur ka ndoshta flamingo në këtë zonë, por sot fryn shumë erë dhe shumë mjegull dhe sapo të arrini te porta në anën tjetër të këtij Boardwalk nuk ju lejohet të filmoni, kështu që do të duhet të më lejoni vetëm t'ju them se çfarë ka atje, është një manastir dhe një kishë është Kisha e Shën Marisë së Hyjnisë atje ata nuk e bëjnë e di saktësisht se kur u ndërtua, por ata besojnë se në vitet 1350 deri në 1370, gjysma e dytë e shekullit të 14-të dhe është ende sot një manastir aktiv që mund ta shihni se ku duket sikur ata janë murgj ose çfarëdo qoftë që ata jetojnë atje dhe Curt hyri brenda ndërtesës që ne nuk na lejohet ta bëjmë video ose të fotografojmë dhe çfarë patë atje ishte shumë e lezetshme ajo kishte si një kube guri brenda saj, aq tulla dhe kështu brenda kishte dritë natyrale që hynte përmes Dome dhe ne e kemi parë atë në disa nga muzetë e historisë, por është si një mur i gdhendur prej druri me piktura të ndryshme fetare dhe tekste të ndryshme dhe gjëra të tilla, kështu që ishte vërtet unike mënyra se si funksiononte Guri i Vjetër dhe lloji i ndriçimit. atje ishte mirë, por ne duhej të respektonim rregullat dhe nuk kishte Vian atje, por ecja nëpër të ishte aq e lezetshme dhe flladi i detit ishte i këndshëm, është shumë keq që kishte një mjegull, por ishte ende një shëtitje shumë e këndshme. Do të ishte një ditë e përsosur nëse do të ishte e qartë dhe me qelq, ne mund të fluturonim dronin përmes jush, por nuk mundemi, kështu që do të duhet të na besoni se ishte me të vërtetë bukur që mund të shihnit shëtitoren dhe tani jemi në drejtim të jugut për në kampingun tonë i cili supozohet të jetë përballë plazhit, kështu që le të shkojmë mirë, kemi ndaluar për drekë nën një pemë të bukur, moti është i përsosur dhe ndërsa kthehemi në furgon do t'ju marr të gjithëve deri në atë ujë sepse nuk mund ta shpjegoj as ngjyrën blu që është uji, por çfarë marrim Kurt morëm një pica një sallatë dhe muskuj Më kanë thënë që duhet të marr pak muskuj përgjatë këtij bregdeti shqiptar dhe sot është dita dreka kaq e bukur dhe në vendin e kampit Shqipëria e ka bërë përsëri, ne menduam se po porosisnim muskujt e meze të lehtë siiz dhe shikoni Tasin gjigant të Kurtit që u përkthye në një filxhan muskujsh, kështu që menduam se ishte një sasi e vogël rostiçeri. Gert's i mori një pjatë të tërë a janë aq të mirë sa dëgjuat, janë të mira [Muzikë] perfekte e lehtë dhe unë do të pi një copë pica me sallatën time greke, mendoj se mund të kemi mbetje, do të shohim edhe pse ju thashë të gjithëve d ju ec këtu poshtë më afër këtij uji, shikoni nuancat mjaft të ndryshme të blusë, bluja më e lehtë, bluja e errët, një bruzë e thellë, ngjyrë smeraldi atje në distancë, përmes mjegullës, mund të jeni në gjendje ta shihni atje, laora në qytetin ne ishim vetëm për disa ditë, por ne jemi në drejtim të jugut sapo hëngrëm drekën tonë për të kaluar përmes këtij tuneli për të arritur në kampingun tonë, ne arritëm në kampingun tonë nëse shikoni pikërisht atje, kjo është arsyeja kryesore që ne do të vendosemi në një kamping për nja dy ditë duhet të lajmë rrobat, kështu që ne e morëm kampin për vete tani restoranti është ende i mbyllur, ne po kalojmë në sezon, por nuk është ende plotësisht i hapur, por ja ku kemi vendin tonë dhe shikoni këtë orë, djema nuk është keq vend për të zhytur poshtë për disa ditë për të bërë disa rroba të bëra redaktoni një video erë pak ajër të kripur shikoni një ujë të bukur blu, shikoni se oh është e bukur mirë djema, kjo është ajo ku ne do ta mbyllim këtë video, do të shohim ju të gjithë në pak ditë nga kjo e bukur, dua të them Bregdeti i Bukur i Rivierës Shqiptare wow cheers djema nëse ju pëlqen kjo video sigurohuni që të abonoheni në kanalin tonë dhe dhe goditni zilen e njoftimit që të dini kur publikojmë video të reja dhe mos harroni se mund të na ndiqni gjithmonë në Instagram për të parë se çfarë po ndodh në mes të videove përshëndetje djema

2024-05-03 04:29

Show Video

Other news