#Sarandë Albania walk the Promenade

#Sarandë Albania walk the Promenade

Show Video

Mirësevini në Shqipërinë e Sarandës. Premtimi im për ju është se ne do të ecim deri në portin ndërkombëtar. Aty kanë tragetet që shkojnë në Korfuz Korfuz. A është ky ishull pikërisht këtu dhe është Greqia? Ne do t'ju tregojmë të gjitha restorantet gjatë rrugës. Këtu ka disa restorante.

Ata janë pikërisht në det, por kjo gjë këtu. Ky është ylli. Kjo është shëtitorja. Nuk do ta gjeni në Google. Tokë, por ne do të ecim.

Deri atje poshtë. Kjo është thjesht e mrekullueshme. Është dita jonë e 6-të këtu. Ne thjesht.

Më pëlqen në Shqipëri. Po ju? Çfarë ju pëlqen në Shqipëri vogëlush? Është një ditë me diell çdo ditë. Po, ka qenë me diell çdo ditë dhe. Thjesht na pëlqen që njerëzit janë vërtet të mirë. Pothuajse të gjithë flasin anglisht.

Sapo kemi ardhur nga Italia. Ishim në pjesën perëndimore të Siçilisë, ku jo të gjithë flisnin anglisht. Nëse ju jeni një BB dhe tip si ne, sepse ne jemi disi.

I varfër nëse kaloni këtë. Restorant ai bar restorant Paradise atje. Nëse shkoni atje, do të ecni në disa rrugë. Ne gjetëm një apartament shumë të lezetshëm me dy dhoma gjumi për 425 USD në muaj, por është atje. Ju do të keni rreth 15 minuta në këmbë për të shkuar në shëtitore. Pra, nëse keni nevojë të kurseni para, bëjeni. Nëse jo, ju ndoshta dëshironi të shkoni këtu lart.

Dhe çdo gjë këtu lart do të jetë shumë më e lehtë për të ecur deri në shëtitore. Në fakt një hotel në këtë zonë. 65 dollarë në natë dhe është. Me të vërtetë të mrekullueshëm sepse ata. Keni një pishinë gjigante sipër.

Është kaq e lezetshme. Ky është deti Adriatik. Është thjesht e mrekullueshme. Është bukur, morëm një traget këtu nga Bari i Italisë.

Ishte shumë argëtuese. Dhe u desh. Ishte brenda natës. Ishte goxha e lezetshme. Pra, nëse vini re se ne shohim shumë hapa përgjatë oqeanit, atje njerëzit mund të ulen dhe të pushojnë sa më mirë që munden. Sikur të shtrihesha atje dhe të bëja banja dielli, po.

Po, këtu është tropikal. Bar që nuk kemi ngrënë ende këtu. Mjaft restorante italiane në Shqipëri. Ky është një restorant picash.

Është një tjetër atje lart që është italiane që shërben kuzhinë italiane. Megjithatë, deri tani mirë. Ne kemi shkuar në shumë kafene, sepse ju e dini, unë jam shumë i varur nga kafeja. Unë thjesht e dua kafen.

Nëse dëshironi të merrni çmimet. Leku janë paratë. Ata përdorin shqip Leku Leku është 115 me një të drejtë pra 3 $. Ju merrni një kos, akullore. Patatet e skuqura kushtojnë 3 dollarë dhe kjo është paksa e kushtueshme. Shumica e patateve të skuqura janë ndoshta rreth 1.50 dollarë USD. Oh, njerëzit po bëjnë banja dielli tani. Po, çfarë? Njerëzit po bëjnë banja dielli tani për të parë kur ne.

Afrohuni pranë. Njerëzit që bëjnë banja dielli. Ne do t'ju tregojmë njerëzit që janë duke bërë banja dielli.

Ata janë këtu. Po oh wow. Dhe kjo është si një plazh me guralecë, për djemtë. Nuk është Sandy e vërtetë. Ne e dimë se këtu ka disa plazhe me rërë sepse i kemi parë në YouTube, por ky nuk është një prej tyre. Është në rregull të notosh, po, mendoj se është pak ftohtë tani, ende, por.

Uji është kaq i qartë. Dhe unë thjesht e dua atë. Dhe ç'farë? Ajo është duke notuar tani. Kush po noton mbi.

Aty është një zonjë që noton. Po, e dikujt. Në ujë, por duket si ujë. Është goxha i ftohtë. Po, oh, këtu është një. Kjo eshte nje.

Ky është restorant italian i shijshëm. Siç thashë, këtu ka shumë restorante italiane. Shum bukur. Nuk i kemi provuar, por planifikojmë të hamë atje.

Unë mendoj se Gusso. Në italisht do të thotë e shijshme, por unë nuk jam gjithashtu. Sigurisht, po. Do të thotë e shijshme. Ushqim i shijshëm italian. Ky është një tjetër kjo është Blvd 90.

Është një restorant italian. Po, në fakt është shumë e lezetshme. Çdo vend këtu ka një pamje të mrekullueshme.

Dhe çmimi është i arsyeshëm. OK, kështu që është e mrekullueshme. Le t'i hedhim një sy plazhit.

NE RREGULL. Oh wow, shiko atë. Njerëzit janë duke ushtruar. Është si një anije e vogël pirate atje. Ka një anije pirate që del jashtë. Si çdo çift.

Orë të vërtetë. Dua të them, ne e kemi parë të largohet nga shtëpia jonë, sepse ne kemi një Airbnb këtu lart. Nëse nëse ju. Shkoni atje lart, është rreth 10 minuta në këmbë deri në një tufë shkallësh. Ja ku jemi. Speak up a air B.

Dhe B paguhuni 500 € në muaj saktësisht 30 ditë dhe është super fantastike. Djema, kjo është rreth 550 USD. Për çfarë i shihni trëndafilat? Lulëzim i plotë. Ja ku janë.

Oh hajde, tregoji trëndafilat, Majk. Duhej të ishte si kaq e përsosur. Po, Rosie i do trëndafilat, sepse emri i saj është Rosie. Unë e dua lulen dhe gjeneralin. Meqë ra fjala, Saranda është emri i diellit, i lules, i qytetit, i qytetit të luleve. qyteti i luleve, qyteti i luleve, po.

Pra është e mrekullueshme. Shum bukur. Oh kjo. Ky hotel është pikërisht aty. Është një bar restorant hoteli. Pikërisht atje. Është bari i tij count Monte Cristo dhe ndodhet pikërisht përballë Airbnb-së tonë.

Ne krye te kesaj. Është një pishinë mu në çati dhe ato janë dhomat me rreth 65 nata, 65 USD. një natë.

Por po, shikoni sa e mrekullueshme është kjo. Është një. Pothuajse asnjë kufizim për COVID. Asnjë maskë, asnjë nga këto gjëra.

Ne hipëm në një autobus këtu, askush nuk mbante maskë në atë autobus. Dhe Wow, ndihet mirë të kthehesh në normalitet. Pothuajse si të jesh në Florida. Oh çfarë, në një mënyrë të mirë, Florida. Uji pa maskë në Florida.

Jo se flasim për politikë. Të gjitha në këtë kanal. "Sepse ne nuk duam t'i largojmë të gjitha ato budallenj të tjerë. Çfarëdo goofball ne do të tjetërsoj, por shikoni se sa cool që është.

Pak dreka dhe darka janë të larta. Po, ky është një bar koktej në qendër të të gjithëve. Thuaj përshëndetje, po, mendoj se nuk kemi qenë ende këtu. Jo, ende jo. Por ne po e presim me padurim. Po, aq mirë.

Më mbaj dorën. Duhet të rrish me mua, përndryshe ata nuk mund të filmojnë. NE RREGULL.

Rosie ka probleme me ndjekjen e udhëzimeve, kështu që unë do t'i mbaj për dore që ajo të jetë në film gjatë gjithë kohës, sekret. Qëndro me mua, zemër. OK, shumë hapa këtu, por nëse vini këtu dhe jeni plak si unë, unë jam 67 vjeç. Është pak e vështirë. Më duhej të merrja. Epo, kjo është dita jonë e 6-të. Kisha pesë ditë pushim sepse unë.

Thjesht nuk munda. Ec kofshën time ishte një e shtënë të gjitha hapat dhe të tilla, por tani çdo gjë është kthyer në normale. Kjo është e lezetshme. Më pëlqen ky bar i vogël. Është një. Quhet no name, kështu që ata patën vështirësi ta emërtonin, kështu që e quajtën shiriti pa emër.

Por këtu ka guaska të vogla, apo jo? Nga disa lule është thjesht e mrekullueshme dhe është pikërisht pranë plazhit me rërë. Epo, në të vërtetë jo Sandy. Nuk është me të vërtetë një plazh me guralecë. Nuk është me të vërtetë një plazh me rërë. Është rreth gjysmë e gjysmë.

Por shumë njerëz ulen këtu. Kryesisht në. Mbrëmje, por ka disa njerëz këtu. Ata janë këtu. Tani është. Çfarë është ajo? Ora 9:00 e mëngjesit.

Po, është e gjatë. 09:00. Është shumë e lezetshme.

Çfarë ju pëlqen për vogëlushin e plazhit me rërë? Mund të hysh brenda. Aty dhe të eksplorosh sa herë të duash. Po, askush nuk del këtu gjatë natës. Ne kemi parë shumë pak. Njerëzit këtu dhe mirë, ne nuk kemi dalë.

Natën vetë, po, dolëm këtu si në mbrëmje. Po, dolëm këtu në orën 4:30 një herë vetëm sepse po përpiqesha të ushtroja ijën, por nuk e di që nuk jemi vërtet natë. Njerëz, kështu që nëse shikoni videot tona nga Saranda, do të shihni shumë video gjatë ditës. Ka një.

Kjo nuk është. Ka një anije pirate me mjekër, por ka dy anije pirate, dhe ju merrni ato. Unë supozoj se ata janë si në Cabo.

Ne jemi në një në Cabo San Lucas dhe pimë tekila e të tjera, por do të jemi në një. Ne thjesht nuk kemi qenë ende në të. Ne sapo u zhvendosëm këtu. Ne planifikojmë të jetojmë këtu për një vit apo më shumë, kështu që do të shihni shumë video. Ka disa kroçera që do të bëjmë në ishuj të ndryshëm.

E dini këtë kohë të ditës unë shoh pothuajse të gjithë këtu duke pirë kafe ose kafe ekspres që është. Është si një gjë e zakonshme këtu, por normalisht nuk shoh se ata hanë pastë me të. Nuk e di pse.

Itali, ata kishin më shumë ëmbëlsira. Këtu ata nuk e bëjnë. Nuk kemi parë aq shumë ëmbëlsira. Në Siçili, zakonisht hanë si pastë me ekspres, por këtu pinë vetëm ekspres ose kafe. OK, kjo është ajo. Kjo është e ëmbël.

Ne morëm një hajdutë të barërave të këqija. Duhet të largohemi nga hajduti i barërave të këqija. Ne përdorim Tascams me një lavalier, por ai barërat e këqija Wacker është mjaft i zhurmshëm. Kështu që do të më duhet. Hiqni qafe pak nga ajo zhurmë dhe postoni. Por ky Adriatik është thjesht i bukur.

Dua të them që më pëlqen vetëm deti. Ne zgjodhëm këtë vend për shkak të kësaj shëtitjeje. Shëtitorja është arsyeja pse ne jemi këtu. Sigurisht, cilësia e ajrit për të.

Është një cilësi vërtet e mirë e ajrit këtu. Nëse nuk llogaritet. Fakti që është tepër i lirë. Dhe tani ne nuk jemi aq të pasur.

Unë marr një. Më pak se 1500 dollarë në muaj USD për mua. Sigurimet e mia sociale sepse nuk punoja shumë, punoja. Kam punuar në një biznes ku gjithsesi nuk më duhej të punoja. Por ne mund të jetojmë me këtë këtu të katër. Nga ne, është shumë e bukur.

Kjo është ajo anije oktapodi për të cilën po ju tregoja. Quhet Pegasus, por me të vërtetë duket kështu nga ai film i Johnny Depp? Ah në rregull. Piratët e Karaibeve ku ai ishte Jack Sparrow. Është David Jones. Davy Jones si Davy Jones.

Kjo është e lezetshme. Kjo është. Rock cafe le të shkojmë hajde.

Në këtë mënyrë bir, ne do të. Shihni shikoni kafenenë Rock. Kjo është një kafene rock në Sarandë. Është pothuajse në mes të gjithçkaje, kështu që nëse do të marrësh një Airbnb, mund të gjesh kafenenë Rock dhe më pas të ngjitesh në atë mal. Nëse je diku atje lart, do të mund të ecësh pikërisht këtu, ata kanë shumë hapa që të çojnë atje.

Është vërtet bukur atje. Nuk jam i sigurt nëse mund ta shihni. Por ka një djalë atje në një vozis. Bordi ne në fakt ecëm. Nga ai kur arritëm për herë të parë këtu. Por është mjaft e bukur.

Dhe nëse nuk ju pëlqen si anija pirate, ata kanë lundrime të tjera që dalin për disa orë, apo jo? Është shumë e lezetshme. Ai jaht është në të vërtetë diçka që mund të marrësh me qira. Mund ta marrësh me qira atë jaht, mendoj për një kohë nëse dëshiron, por unë e kam parë këtë gjë, por ne nuk i tarifojmë jahtet me qira. Është një. Është thjesht e mrekullueshme këtu.

Thjesht nuk mund të them mjaftueshëm për Sarandën me të vërtetë që më pëlqen. Po ti, vogëlush? Çfarë ju pëlqen nga Saranda? Ushqimi dhe cilësia e jetës. Epo na pëlqen.

Vendkalimi i vogël që është i bukur. Oh, ne pimë kafe këtu këtu. Ne pimë kafe në atë kafene.

U ul atje. Ne thjesht. Duke parë detin, por më pas gjetëm kafenenë atje dhe filluam të shkonim atje. Është e drejtë nga kjo ju keni të gjitha ato varka atje, të cilat ne do të shkojmë në tjetër dhe ata shesin peshk të freskët gjatë ditës. Ata dalin çdo ditë, kapin peshk dhe më pas i shesin. Dhe pastaj peshkatarët nuk flasin pak anglisht shumë.

Por jam i sigurt se mund të negociosh. Ju bëni shumë pazare këtu nëse nuk jeni në pazare si shumica e amerikanëve, apo jo? Ju duhet të blini në Conad. Ose vende të tjera që një markë e madhe atëherë ju nuk keni për të pazar. Ata riciklojnë plastikë, nuk riciklojnë gjëra të tjera.

Kemi disa klasa zhytjeje, por ndoshta nuk do t'i marrim ato. Ky është vendi ku ata kanë të gjitha varkat që shesin peshk. Oh, mund të shkojmë? Është shumë e lezetshme. Hidhini një sy peshkut. tani ndjej erën e peshkut. Mirëmëngjes A mund ta nuhasni mjaltin e peshkut? Mund ta nuhas, mund ta shoh, por nuk mund ta prek për momentin, sepse ata janë si shumë larg në barkë.

Po, ne kemi blerë, ata kanë. Shumë muskuj. Ne nuk hamë shumë peshk.

Kështu e mësuam këtë fjalë mirëmëngjes në mermanin shqiptar Xhesi. Dhe nëse shohim njerëz që e themi fjalën, do të thotë vetëm mirëmëngjes dhe ata janë vërtet të lumtur. Është pak a shumë si. Shihemi këtu. Po, por kjo është kafeneja jonë e re e preferuar. Nëse shikoni në një hartë të Google dhe gjeni këtë rreth të vogël me të gjitha varkat pikërisht atje, kjo është më e mira që di. Vendi më i mirë për të pirë kafe.

Në fakt, ne mund të kthehemi atje pasi të filmojmë. Mittelman, Jesse. Miremengjes Miremengjes Më shumë lule.

Ndoshta nga oferta më e mirë. 6 USD. Pak më pak se gjashtë USD për një muaj me paketën e vogël dhe 20,00 dollarë për paketën e madhe dhe pa kosto për numrin tonë. Shum bukur. Pra total. Vodafone ka katër plane.

Ju mund të zgjidhni çdo plan që ajo dëshiron, pa kosto paraprake. Është e mrekullueshme. Janë gjashtë, 10, 15 dhe 20 dhe ton midhje. Tonelata me peshk.

Dhe ju e shihni këtë. Kudo këtu. Po, kisha një të madhe.

Spiranca duket si një spirancë e vjetër ah. Është diçka atje, por. Nuk e kemi kërkuar ende. Ky është një port detar shumë i famshëm.

Thjesht duajeni shkurret. Keni një. Hapat kudo. Tonelata me shkurre. Ha ha. Është vërtet e bukur këtu. Dhe përsëri, kjo shëtitje është e përbashkët.

Dua të them, është e gjerë. Është e pastër. Epo, unë po vij si motor, por nuk shohim shumë makina. Ju e dini, përveç nëse ata janë.

Përveç nëse makinat dërgojnë diçka, por nuk është si në Itali që kemi parë mjaft makina. Shumica e gjithçkaje nga këto varka dhe ne e duam këtë pjesë. Është një. 2000 Leku qe eshte rreth 17 USD dhe shkon ne keto 3/4 ishuj apo keshtu. Është shumë e lezetshme. Pra është kaq pak.

Varkë e festës ju uleni në të 17 USD ju dilni për ditën dhe ne do të bëjmë një video për këtë. Po, duhet t'i marrim Rosisë një kostum banje. Unë mora një. kam burrë. Cilin, çfarë ngjyre keni një kostum banje?

E zezë dhe e kuqe. Oh po, po. Një dhe këto pemë janë të freskëta. Ju keni. Ata kanë shumë palma, dhe pastaj këto pisha të tjera të vogla.

Gjeni vendin. Po vijmë. Çfarë ka në bar Pepsi? Kjo është pak më e gjerë kjo zonë. I dua këto palma të mëdha kudo.

Pamjet janë të mahnitshme, thjesht. Unë do të thotë, ju e dini. Nuk kemi qenë në aq shumë porte. Ne kemi qenë në Palermo, sigurisht, dhe në Marsala, Stamboll dhe ato janë porte të vogla të bukura, por asgjë si kjo. Ky është më i mirë se Cabo San Lucas. Cabo ishte është i mrekullueshëm, por ne ku ishim në Playa Grande Playa Grande.

Motra ime mori një ndarje kohore. Ne qëndruam atje por po shikonim. Pra, puna është se është e bukur, por. Çmimi është.

Si mundi çdo vend ku shkuam kështu. Shumë larg çmimit që ju mund të merrni pamje mundi çdo çmim si nga Siçilia nga Cabo San Lucas. Po po. Epo, e dini, çmimi nuk ka rëndësi kur udhëtoni dhe ne jemi nomadë dixhitalë. Në fakt po mësoja anglisht në internet dhe ndodhi një gjë kineze dhe ajo. Përfundoi, por ne ende mund t'ia dalim këtu.

Ne mund të jetojmë këtu përgjithmonë pa bërë asgjë, dhe Rosie po bën pak në internet. Çfarë e bën në internet, zemër? Pra, unë jam duke bërë model dixhital po, po. Rosie do të lërë një lidhje në rast se ju bëni rroba 3D.

Po gjithashtu. Nuk e di nëse keni dashur të blini një model dixhital. Po, dhe meqë ra fjala, ne jemi këtu për momentin atje, për të qenë një plazh publik. Plazhi publik le të shkojmë të marrim. Keshtu qe po.

Një vështrim që kur jemi këtu. Mund të shikojmë plazhin publik. Dhe ky plazh përsëri, djalë, unë eca në. Është me guralecë që ndihet shumë mirë. Edhe këmbët tuaja.

Edhe pse me këpucë është aq cool. Dhe ka plazhe private. Ata janë ngritur. Ah, le të shohim.

Mund të ulesh. Prisni atje përreth se si është ai emër tani është rasti. Ksamil Ksamil. Më pyet Oh po. Nga Ksamili atje. Ka një mori plazhesh private për hotel.

Ka edhe disa për disa, disa apartamente që mund t'i blini atje një apartament të vogël me një dhomë gjumi me 2 dhoma gjumi. Ato, por në pjesën më të madhe këto plazhe në dorëzim janë publike. Dhe siç mund ta shihni, është. Miremengjes Këtu është vërtet një qetësi.

Ky është shqiptari im më i mirë. Mund të them një fjalë, çfarë? Dikur paqësore. Plazhi këtu është vërtet i qetë. Epo, mirë, unë mendoj se sepse ishujt Crofu bllokojnë gjithçka, ne nuk kemi parë fare dallgë dhe dhe.

Jo shumë erë. Ju e dini se ne kishim disa valë me përmasa mjaft të mira në Siçili, sepse ishim në skajin perëndimor në mënyrë që të gjithë ngushticën e Siçilisë. Do të krijonte disa valë. Nuk dua të them asgjë të çmendur.

Jo si Maui apo disa. **** ashtu, por. Po, ne nuk kemi parë pothuajse asnjë valë këtu.

Dhe një gjë tjetër e vura re këtë. Ju jeni duke folur italisht. prego vërtetë. Shihni kështu.

E vërej se këtu në plazhin e dorëzimit. Ata u përkushtuan për t'i mbajtur këto zona super të pastra, kështu që e vlerësoj shumë këtë. Po, si dhe kjo.

Ky është riciklimi këtu. Oh, kjo është shumë e lezetshme. Ju hidhni shishet tuaja të vogla. Keni shishe dhe kanaçe plastike ose kanaçe birre ose çfarëdo që jeni duke pirë, po? Dhe ju i mbyllni ata atje, është. Pretty cool, kështu që ata. Bëj me disa kanaçe alumini dhe gjëra duken kanaçe alumini dhe pak letër. Kjo është e bukur.

Tani po i afrohemi fundit të. Ec, nuk jemi ende aty, por është. Atje lart pranë asaj godine rozë.

Ato tragetet atje që mund të shihni. E kuqja e bardhë. Ato blu, janë ato që shkojnë në ishullin grek të Korfuzit, dhe janë 24 €. Po 24.

Për të arritur atje një. Si ata kanë një të shpejtë që është si 30, 30. USD diku atje. Jemi në tuf ku po kalojmë nga euro teksa kalojmë në leku, por ne përdorim USD nga banka ime, kështu që nëse udhëton, e kupton që kalon, veçanërisht nëse udhëton jashtë BE-së. Sapo të dilni jashtë BE-së, si në Turqi. Po Turqi, ne kishim lira.

Ju e dini se ne kaluam në atë dhe në Kroaci. Çfarë ishte kjo në Kroaci? kuna , kuna Po, kështu që nëse je pak i varfër. Oh si ne. Dhe ju dëshironi të shkoni në vende që nuk janë vërtet të shtrenjta. Ju do të jeni jashtë BE-së, por në Evropë diku kështu.

Ose mund të jeni të vetëdijshëm për shpenzimet tuaja. Nuk ka pse të jetë i dobët sepse jam i vetëdijshëm për çmimin kundrejt cilësisë. Nëse kemi një cilësi të mirë dhe pak të lirë, do ta dija që të zgjidhni akoma cilësinë e mirë. je i varfer? E dini, OK, ne udhëtojmë nëpër botë.

Ne jemi disi të varfër, por ia dalim mbanë, kështu që nuk jemi vërtet aq të varfër. Pra, nëse ju pëlqejmë, ne jemi mjaft të vetëdijshëm për çmimin kur udhëtojmë. Jo se ne dhe unë do të duhej ta bënim nëse duam. Sepse ne kemi qenë jashtë për gati dy vjet tani, apo jo? Po, kjo është.

Pra, nëse shkoni të udhëtoni për një periudhë të gjatë kohore si ne, ju e njihni. Pothuajse dy vjet. Ju duhet të shkoni në vende që nuk janë aq të shtrenjta. Ah, ky duhet të jetë vendi më i lirë që kemi. Shihet, oh, vjen një vrapues. Ah, kjo është shumë e lezetshme.

Kjo nuk është ne. Shihni kaq shumë. Skutera elektrike atje. Ne kishim parë një grup në Itali, të gjithë kishin një skuter elektrik.

Shumë prej tyre në Palermo. Një gjë është kjo, uh. Nëse jeni duke kërkuar në hartën e Google, ndoshta ajo është përditësuar tani, por që nga ky moment, çfarë mund të jetë? 12 maj 13 maj. 13 maj Google Map nuk e tregon këtë shëtitore dhe kjo është ndoshta pika kryesore e Sarandës.

Unë do të doja vetëm shëtitoren, lulet. Gjithçka është e lezetshme. Ajo tregon një plazh.

Kishte një rënie të madhe nga plazhi që zbret. Dua të them se do të ishte ende mirë. Por ju e dini? Kishte të gjitha. Dyqane, por shumë më mirë si tani. Epo, ky është njeriu yll.

Kjo shëtitore dhe ai det jemi vetëm ne. Janë apartament apartament ose Airbnb tonë. Djalë i vogël, fëmijë që e grisin atë. Është atje në mes. Zgjodhëm mesin e shëtitores dhe pastaj u ngjitëm lart, por përsëri, ka dy ndërtesa atje dhe. Siç thashë, burrë, ky kofsh po më shqyente sepse jam duke ecur.

Duke ecur lart e poshtë. Hapat ndoshta për një ndërtesë 15 katëshe për të arritur deri këtu ku jemi. Nëse keni shkuar nga këtu deri atje lart, atëherë do të jeni të vetëdijshëm që takuam një zonjë nga Michigan. Dhe ajo mezi po i bënte ato hapa. Dhe nëse do t'ju duhej të merrnit një taksi, gjë që mundeni, është rreth 5 USD.

Paguam 10 USD për të shkuar nga stacioni i autobusit që është rreth Middletown deri në Airbnb tonë. Pra, ne paguam rreth 10 USD 'sepse kishim një tufë çanta dhe i çuam ato çanta deri në banesën tonë. Por unë mendoj se ju mund të negocioni rreth pesë dollarë dhe më pas mund të merrni. Taksi nga Airbnb-ja juaj poshtë, por kjo do të shkatërronte të gjithë qëllimin e të pasurit një Airbnb nëse do t'ju duhej të paguanit për një taksi për të arritur në të. Gjëja tjetër që dëshironi të dini për Airbnbs.

Unë pothuajse mora me qira 1. Pas asaj pjese ndërkombëtare të portit, sepse ishte përsëri me të vërtetë i lirë. Ishte një dhomë gjumi me dy dhoma. Ishte më pak se 500 USD. Por do të më duhej. Ecni të gjithë. Kthehuni këtu për të shkuar në shëtitore.

Sepse nuk ka qasje në atë zonë ndërkombëtare. Ata po punojnë për diçka atje. Dhe doja t'ju tregoja këtë vend këtu. Nuk kemi qenë atje. Por ne me të vërtetë duhet të shkojmë. Atje është bar kafeja Elvis.

Është shumë e lezetshme. Bar-kafe Elvis. Ne do të shkojmë në. Ndoshta po. Ndoshta e dini kush është Elvisi? Bye bye nga lokali Elvis në Sarandë, Shqipëri.

Dhe ky është pothuajse fundi i vendkalimit. Atje ka ujëra ndërkombëtare ose tokë ndërkombëtare, kështu që ju duhet një pasaportë për të kaluar nëpër atë ndërtesë rozë. Mirupafshim. Duaje këtë vend.

2022-05-17 04:34

Show Video

Other news