G7 clown show,600B Infrastructure plan,Oil cap,Gold ban,lithuania,Turkey 2 allow FIN & SWE into NATO

G7 clown show,600B Infrastructure plan,Oil cap,Gold ban,lithuania,Turkey 2 allow FIN & SWE into NATO

Show Video

ky njeri nuk mund të qëndrojë krenar mirëmëngjes zonja dhe zotërinj mirë se erdhët në videon time të re së fundi jam bashkuar me vendasit adresat e faqes sime të faqes sime vendasit pte.locals.com shumë e thjeshtë sigurohuni që ta kontrolloni se do të kem përmbajtje ekskluzive të drejtpërdrejta atje dhe ndoshta disa video të paprera ato që youtube nuk më lejon t'i ngarkoj, kështu që sigurohuni që t'i shikoni, kështu që në rast se keni jetuar në një ishull të shkretë, do ta dini se po zhvillohet një samit i g7 në Gjermani dhe keni marrë biden atje ju mori Boris atje ju mori um ursula atje dhe ka disa klipe um që qarkullojnë se këta djem në thelb po tallen me Putinin, ju e morët Borisin duke u tallur me Putinin kur ai ishte duke hipur në atë kurs pa këmishë, ai mori uh trudeau duke kërcyer në ju u futa edhe ursula vandalia, dua të them se çfarë idiotësh keni liderët botërorë këtu ju jeni liderët e botës dhe këtu ata po tallen me liderët e tjerë botërorë, dua të them se sa idiot mund të bëheni, a mund të shihni ndonjëherë dikë si Churchill ose ju e dini Abraham Lincoln i ulur në një nga këto karrige dhe duke u tallur me liderët tanë, hajde djema , ju e dini që rriteni pak, e dini që supozohet se jeni liderë botërorë, ju e dini që filloni t'i merrni gjërat pak seriozisht, dua të them se shikoni se çfarë po ndodh përreth bota me inflacion me koston e jetesës, të gjitha këto çështje po ndodhin në mbarë botën dhe këta djem po bëjnë shaka seriozisht, kështu që unë dua të flas se çfarë është kjo foto djema dhe kur pashë për herë të parë këtë foto, e pashë vërtet të çuditshme Unë në fakt qesha, në fakt qesha me kokën time duket si një bandë gangsterësh apo jo, por më duhej të shikoja përreth dhe mendova se duken shumë kështu ata duken si një grup k-pop, ka nëntë anëtarë këtu, ka nëntë anëtarë këtu një dy tre katër pesë gjashtë shtatë tetë nëntë dhe po mendoja për një emër për këtë grup k-pop por nuk gjeta një emër të mirë dhe pastaj shikova përreth dhe gjeta këtë dhe mendova dreqin e përgjakshëm që janë kukullat e përsosura të pidhive por n mendova se në të vërtetë e doja pidhin [ __ ] më pëlqeu muzika dhe më pëlqeu nicole Scherzinger kështu që do të ishte pak ofendim për ta nëse do t'i quaja kukulla pidhi, kështu që vendosa t'i quaj pidhi trolls dhe unë mendo se është perfekte kështu që çfarë është g7 gjithsesi çfarë është ky grup refuzues i k-pop do të kuptosh se disa nga vendet më të mëdha um me më shumë PBB mungojnë në këtë listë po flas për Kinën po flas për Rusinë i po flas për indinë duke folur për Brazilin e dini se si mund ta quani veten G7 kur keni të gjitha këto vende të tjera kryesore që fitojnë më shumë para se disa nga këto vende të G7 janë përjashtuar nga lista, është absolutisht qesharake , është më shumë si klubi i të bardhëve me të vërtetë siç mund ta shihni, janë kryesisht njerëz të bardhë, atëherë ju keni një qen të vogël japonez aziatik, i cili është plotësisht në përputhje me mjeshtrat e bardhë dhe më pas ju futët gruan e bardhë atje, kështu që në thelb është një klub i bardhë ose nëse jeni si një shumë v çdo shërbëtor i mirë ose qen qimedredhur shumë i mirë, atëherë mund të vish dhe të bashkohesh, si për shembull, nëse je japonez, kështu që është absolutisht qesharake, madje edhe udhëheqësi i Koresë së Jugut nuk është i ftuar në këtë, dua të them seriozisht se çfarë lloj shakaje është ajo Pra, duke bërë një zhytje të thellë të asaj që është G7 dhe thotë këtu qartë thotë se mbulon një gamë të gjerë çështjesh ndërkombëtare, duke përfshirë sigurinë barazinë gjinore të ndryshimeve klimatike dhe varfërinë, kështu që unë dua t'i kaloj këto një nga një siguri këto g7 a-vrima e kane shkaktuar kete lufte mes ukraines dhe rusise po e shtyjne kete lufte po bejne nje lufte proxy po e zgjasin luften po i dergojne armet ukraines po e shtyjne kete lufte me rusine per qellimet e tyre tani po shtyjne nje lufta kundër Kinës mbi Tajvanin kështu që kur bëhet fjalë për sigurinë këta djem nuk bëjnë asgjë për sigurinë në fakt ata shkaktojnë më shumë probleme me sigurinë në mbarë botën ata shtyjnë për shumë ndryshime regjimesh në mbarë botën dhe ju e dini kur thoni kur thonë se ata shikoni çështjet e sigurisë seriozisht jack [ __ ] ata kanë bërë për ukraina jack [ __ ] ju e dini se kjo është bs absolute kështu që në tjetrën ata thonë se flasin për barazinë gjinore kështu që kur shikoj g7 shoh vetëm një grua aty brenda eshte ursula van der lijde pjesa tjeter jane vetem meshkuj te bardhe pervec atij nje djaloshi aziatik qe kane vene pas dhe te tjeret jane vetem meshkuj te bardhe keshtu qe si eshte ai barazia gjinore ndryshimi klimatik nuk kane folur asgje per ndryshimin klimatik pervec anetaret e g7 po rrisin ndryshimet klimatike sepse të gjitha këto vende të G7 tani po djegin më shumë qymyr , ata kanë harruar axhendën e gjelbër, ata po blejnë më shumë qymyr, po djegin më shumë qymyr sepse nuk ka gaz të mjaftueshëm sepse ata kanë shkatërruar plotësisht marrëdhëniet me Rusinë , nuk ka mjaftueshëm gaz, kështu që tani ata po blejnë qymyr në vend të kësaj, kështu që harrojeni ndryshimin e klimës, ata e kanë shkatërruar plotësisht atë dhe varfërinë, këta njerëz po shkaktojnë më shumë varfëri masive në vendet e tyre se kudo tjetër. e di për shkak të sanksioneve të tyre qesharake kundër uh Rusisë për shkak të shtypjes qesharake të parave që ata kanë bërë dhe të gjitha politikave të tyre që kanë bërë gjatë viteve të fundit gjatë Covid-it kjo ka shkaktuar një sasi të madhe varfërie dhe do të ketë më keq e më keq po shkakton një sasi të madhe inflacioni në mbarë botën dhe po shkakton kaos absolut në mbarë botën gjithashtu, kështu që këto janë axhendat kryesore që këta djem duhet të flasin drejt, kështu që çfarë u diskutua në të vërtetë, kështu që le të shkojmë në atë , kështu që në vend që të punojmë. çfarë të bësh me inflacionin me koston e jetesës me të gjitha

këto çështje ekonomike në mbarë botën, kështu që çfarë bëjnë ata numër një ndalojnë arin rus dua të them çfarë lëvizje idiote kur duhet të ndalosh arin rus që tregon se sa i dëshpëruar je seriozisht çfarë ndikimi ka kjo që nuk do të shkaktojë asgjë absolutisht asgjë rusia as nuk shet arin ata në fakt blejnë ar sepse kanë nevojë për një sasi shumë të mirë ari për monedhën e tyre kështu që kjo është absolu shumë qesharake ky është sanksion absolut i padobishëm, kështu që çfarë tjetër diskutuan ata kështu që ata diskutuan këtë plan financimi të infrastrukturës që ofron brit alternativë të Kinës në të në një mënyrë të qëllimshme, kështu që më lejoni t'ju them diçka disa vjet më parë biden um ose në fakt një vit më parë biden në thelb foli për krijimin e një skeme më të mirë dhe ai tha se do të sigurojë triliona e triliona fonde për vendet në zhvillim për infrastrukturën, por ai nuk krijoi në të vërtetë një plan dhe një vit në këtë rindërtim ekrani më i mirë është zhdukur plotësisht. as nuk flas për këtë asgjë nuk ka ndodhur dhe më kujtohet që thashë në atë kohë që krijova një video në atë kohë dhe thashë nga do të marrin triliona para, a do të nxjerrin gomarët dhe unë do të thuaj pikërisht të njëjtën gjë tani, kështu që kjo është në thelb ajo që ky është në thelb një version i lirë i rindërtimit, kështu që ata thanë se do t'u kushtojnë atyre 600 miliardë, pra 600 miliardë euro n nuk është asgjë në krahasim me trilionat që ata premtuan vitin e kaluar, kështu që ky është si një version i lirë paund i tij, kështu që Amerika do të sigurojë 200 miliardë dhe Europa do të sigurojë 300 miliardë dhe 100 miliardë do të sigurohen nga pjesa tjetër. g7 duke përfshirë Kanadanë Japoninë dhe thjesht nuk mund të mendoj për dikë tjetër, mendoj se ata janë të dy, kështu që përsëri do ta them këtë përsëri, ju e dini se ku do t'i nxjerrin këto para nga gomarët e tyre me të gjitha këto në ju e dini të gjitha këto çështje që po ndodhin në mbarë botën me koston e jetesës, ju e dini që njerëzit po kalojnë në varfëri, ju e dini se vendet po kalojnë në recesion Amerika po kalon në recesion Britania po kalon në restorant pjesa tjetër e Evropës po kalon në recesion, kështu që si ata 'do të zgjedhë 600 miliardë nga dhe përsëri si do të konkurrojnë me brun e Kinës, e drejta Kina ka shpenzuar mbi 4 trilionë në Britani, kështu që si do të konkurrojnë me atë bandë idiotësh bandë idiotësh është sikur ju shikoni nëse shihni fqinjin tuaj në vendin fqinj duke lëvizur rreth një ferrari , në thelb dëshironi t'i bëni përshtypje të gjithëve duke vozitur rreth puntos sepse kjo është pikërisht ajo që ju keni 4 trilionët e Kinës që ata kanë shpenzuar për bri dhe bri ka kuptim që është në thelb rrëqebulli që shkon nga Kina deri në Evropë dhe më pas keni lidhje që shkojnë nga Kina në pjesën tjetër të Azisë Juglindore Azia Juglindore Afrika e Lindjes së Mesme Amerika e Jugut , kështu që këto lidhje bri kanë kuptim këto janë në thelb hekurudha dhe rrugë treni dhe lidhje rrugore dhe gjithashtu rrugët e transportit në porte që të gjithë kthehen në Kinë, kështu që ka kuptim pse Kina po investon në bri sepse e ardhmja do të thotë nëse ata e dini se përmirësojnë zinxhirët e tyre të furnizimit në për të shkuar mbrapa dhe me radhë nga Kina për t'i dorëzuar evropa dhe pjesa tjetër e botës dhe ju e dini se kjo në thelb e forcon Kinën si duke u bërë vendi numër një tregtar në botë, kështu që nuk ka asnjë plan për këtë version qesharak g7 versioni i linjës paund të këtij 600 miliardë i do të thotë se çfarë do të bëhet 600 miliardë, nuk do të bëhet dhe as nuk do të ndërtohet një linjë hekurudhore për këtë dua të them absolutisht qesharake dhe nuk ka asnjë plan, dua të them se çfarë do të bëjë ky plan infrastrukture, nuk ka asnjë plan saktësisht siç ishte vitin e kaluar rindërtimi Skema më e mirë nuk ka asnjë plan për të dhe nga do t'i marrin paratë, ata nuk i kanë paratë, ju e dini se nuk mund të nxjerrin një tullë nga gomarët tani ata nuk mund të nxjerrin as një guralec të vogël nga gomarët sepse ata nuk kanë asnjë, kështu që e gjithë çështja është me të gjitha këto çështje që po ndodhin nëpër botë, ata ende duan të godasin Rusinë atje ku dhemb dhe ata gjithashtu duan të zgjedhin Kinën si dhe dua të them seriozisht se çfarë dreqin nuk shkon me këta njerëz i zgjidhin profesionistët tuaj , kështu që duket se kemi disa lajme të reja djema, unë duhej të um, editova videon dhe më duhej ta riredaktoja videon dhe më duhej ta vendosja këtë sepse është një lajm kaq i fundit kështu që ju mund ta shoh ku thuhet se Turqia e kthen ofertën e Suedisë dhe Finlandës për NATO-n s dhe shiko buzeqeshjen ne fytyren e stoltenbergut dmth shiko ate buzeqeshje shko nga faqe ne faqe nuk mendoj se ai ka qene me i lumtur dhe shiko fytyren e ketij djali ky eshte lideri i fundit dhe shiko buzeqeshjen e tij nga faqja ne faqe padyshim që ai është shumë i lumtur që po i bashkohet NATO-s dhe këta djem duken të gjithë shumë të lumtur dhe të gëzuar dhe Erdogani këtu duket shumë i vetëkënaqur kështu që kjo është ajo që mendoj se ka ndodhur, mendoj se um Erdogan ka marrë atë që donte nga finlandezët dhe suedezët dhe ai ndoshta ka marrë disa kërcënime gjithashtu nga anëtarët e tjerë të NATO-s, mos harroni të gjithë anëtarët e G7 ishin atje biden ishte atje Boris, kështu që turqia ishte i vetmi vend që po bllokonte ofertat finlandeze dhe suedeze për t'u bashkuar kështu që mund ta imagjinoni një dhomë plot me ngacmues um, kështu që padyshim që ata të gjithë ndoshta janë bashkuar me të dhe kanë thënë, shiko nëse nuk i mbështet ofertat e tyre, ne do ta bëjmë këtë me ty, ne do të të sanksionojmë, do ta bëjmë atë ju do ju izolojmë bla bla bla dhe ju e dini dhe e Rdogan duke qenë Erdogan padyshim askush nuk mund t'i mbijetojë një dhomë plot me këta ngacmues, dua të them që ju i keni të gjitha këto ju i njihni kombet e g7 të gjitha këto vende të NATO-s të gjithë mbështesin Ukrainën um asnjëri prej tyre nuk po mbështet Rusinë dhe ju e dini që mund ta dini se Turqia nuk po ecën mirë ekonomikisht inflacioni i tyre është rritur me 50 60 ndoshta edhe 70 për qind, vendi në vetvete nuk po ecën shumë mirë, kështu që unë mendoj se ajo që ka ndodhur është se ata i kanë kërcënuar atij se ndoshta po i japin disa para nën paratë e tavolinës dhe padyshim një mbështetje dhe dhe ndihmë për të ushqyer Finlandën dhe Suedinë me siguri i kanë dhënë atij diçka që ai donte gjithashtu, kështu që të gjithë duken të lumtur, mendoj se të gjithë e dinin se kjo do të ndodhte um në ditën kur gjeldeti nuk do të shkojë vetvetiu per te perballuar presionin qe vjen nga perendimi ju e dini se si guxoni te bllokoni hyrjen e Finlandes dhe Suedise ne bllok ju dini te nato si guxoni ta beni qe ju djema nuk jeni as me floke bionde dhe me sy blu dhe as pr veproni të njëjtën fe si ne, kështu që si guxoni të bllokoni hyrjen e një vendi tjetër me sy blu dhe flokëverdhë në NATO, si guxoni ta bëni këtë, kështu që Erdogani mund të përballojë vetëm kaq shumë presione dhe Rusia e kupton këtë ju e dini se Rusia e di që ju e dini se Turqia kishte në thelb um i rezistoi presionit për aq kohë sa ata mundën ata ndoshta morën një um diçka në këmbim gjithashtu që ata të mos bllokonin Finlandën dhe Suedinë kështu që jam i sigurt që të gjithë janë të lumtur um nuk mendoj se Rusia do të fajësojë kaq shumë Turqinë ata e dinë se si funksionon diplomacia ata e dinë se si funksionon diplomacia perëndimore dhe të gjithë prisnin këtë samit të NATO-s, në mënyrë që të mund të bëjnë presion ndaj Erdoganit dhe ta bëjnë atë të ndryshojë mendje dhe nuk mund të bësh shumë në një dhomë plot me ujqit dhe hienat gjithsesi le te vazhdojme lajmet po levizin me te vertete shume shpejt me duket sikur pothuajse dje bera nje video dhe eshte e vjeteruar, keshtu qe po ndodh shume gjera neper bote por do te perpiqem me te miren të afërmit d të vazhdoj me të, dua të flas sërish për lituaninë, chihuahua-n e vogël rusia kërcënon të ndërpresë oksigjenin për anëtarin e be-së, kështu që përgjigja e Moskës ka qenë për ndalimin e Lituanisë në Kaliningrad, mund të jetë e ashpër aq sa mjafton për të ndërprerë oksigjenin në vendet baltike të dikurshme. Presidenti rus

Dimitri medvedev ka thënë kështu që mbani mend kohën kur videot e mia të çiftit më parë thashë se Rusia mund të krijojë një urë tokësore midis Bjellorusisë deri në Kaliningrad , ata do të marrin një sasi shumë të vogël toke nga Lituania, mendoj se është rreth dhjetë përqind e tokë e cila do të mundësojë që të ketë një kufi tokësor midis Bjellorusisë në Kaliningrad , në mënyrë që ata të mund ta ndërmarrin atë veprim nëse ndërmarrin veprime, kjo do të thotë se pjesa tjetër e shteteve baltike, Letonia dhe Estonia do të shkëputeshin plotësisht nga pjesa tjetër e Evropës, kështu që kjo është ajo që medvedev ka thënë se do të ndërpresin oksigjenin në vendet baltike dhe ky është pikërisht plani që besoj se Rusia është për ta formuluar tani , nuk mendoj se do të bëjnë asgjë tani, uh b por unë mendoj se ata janë shumë të përqendruar në Ukrainë, por pasi të kenë një kapak për gjërat në Ukrainë, pasi të ketë një marrëveshje paqeje ose pasi të kenë mbaruar operacionet e tyre speciale, besoj se do të vijnë më pas dhe do të ndërpriten lituanisht nga pjesa tjetër e Evropës dhe duke formuar një urë tokësore midis Bjellorusisë në um Kaliningrad, kështu që ka pasur shumë komente në seksionin tim të komenteve nga lituanezët dhe evropianët e tjerë dhe disa amerikanë gjithashtu ata kanë thënë se NATO do të ndërhynte në Rusi. shkatërrohet nëse e bëjnë këtë, ju e dini, unë përsëri përsëris se Rusia ka të drejtën e plotë për ta bërë këtë, sepse lituania çfarëdo që po bën është kundër ligjit ndërkombëtar dhe në thelb ajo që ata po bëjnë është bllokimi i tranzitit nga Rusia në Rusi, ky është vendi i vetë Rusisë ata po e bëjnë gjithashtu, ata nuk po bllokojnë tranzitin në një vend tjetër, por po bllokojnë tranzitin në vendin e tyre, kështu që besoj se është nën ligjin ndërkombëtar që Rusia të ndërmarrë disa veprime dhe nuk mendoj se NATO do të ndërhynte të jem i sinqertë sepse këtu ju keni pak lituania dhe pak lituaneze nuk ka shumë interes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ju e dini se ata kanë interesa më të mëdha dhe peshq më të mëdhenj për të skuqur um qëllimi i tyre kryesor është të përpiqen të zgjasin luftën në këtë luftë ndërmjetëse midis Ukrainës dhe Rusisë dhe nuk mendoj se ata do ta dinë të zbatojnë nenin 5 nëse Rusia ndërmerr këtë veprim ndaj Lituanisë, shumë njerëz kanë thënë se ju e dini se neni 5 do të zbatohet jo është nuk është rasti që ju e dini se është neni 5 nëse lexoni me kujdes nenin 5, kjo do të thotë që ju e dini që të gjitha shtetet vendase mblidhen në një takim dhe të gjithë duhet të bien dakord për planin e ardhshëm të veprimit, ju e dini se plani i tyre i ardhshëm i veprimit mund të jetë shtytja për paqen ose plani i ardhshëm i veprimit mund të jetë një shtytje për luftë , kështu që të gjitha shtetet anëtare duhet të bien dakord në mënyrë që të shoh vende të tilla si Turqia, Hungaria që nuk pajtohen me këtë, ju e dini se gjithçka që duhet është një vend që të mos pajtohet me të dhe neni 5 nuk mundet të zbatohet siç thashë se NATO është vetëm një zgjatim i Shteteve të Bashkuara që e shtyjnë Gjermaninë e saj në pjesën tjetër të botës, ata përdorën NATO-n për të bombarduar Afganistanin Jugosllavi Libia Irakun dhe siç thashë ato vende nuk kishte asnjë kërcënim për NATO-n nuk kishte asnjë kërcënim për Evropën dhe megjithatë ato vende ende bombardohen nga NATO dhe nuk janë organizata mbrojtëse një organizatë shumë sulmuese dhe e përdorur për nevojat e Amerikës dhe nëse Shtetet e Bashkuara thonë se e dini se çfarë lituaneze është shumë e vogël për ne për t'u kujdesur, nuk ia vlen të futemi në luftën e tretë botërore . mbi Lituanisht ata do ta bëjnë atë, ju e dini nëse ata do të donin që NATO të bashkohej për të ndihmuar Ukrainën, NATO do ta kishte bërë atë deri tani ju e dini se NATO nuk është aq e fuqishme sa njerëzit mendojnë se ju e dini se shumë para janë shpërdoruar në NATO, ju e dini se ata Po ndërtojnë të gjitha këto zyra prej pelushi duke i dhënë rroga stoltenberg-ut, ata po blejnë të gjitha këto pajisje të shtrenjta nga amerika që e dini se NATO nuk është aq e fuqishme sa njerëzit mendojnë se ju e dini se ndoshta janë të mirë në bombardimet vende më të vogla ose vende që nuk kanë shumë mbrojtje , atëherë ata janë të lumtur t'i hedhin në erë, por ju e dini se një vend më i madh si Rusia dhe Kina është një kazan tjetër peshku, kështu që nuk mendoj se lituania është në interesin e Amerikës për të um mbrojtur ata ndoshta do të mbrojnë Lituaninë duke thënë oh ne jemi me ty ne jemi me ty mos u shqetëso ti e di se ne jemi me ty gjatë gjithë rrugës por kur të shkoj nuk do të përfshihemi në NATO ne nuk do të përfshihemi sepse ju djema nuk ia vlen, ju e dini se nuk ia vlen të filloni luftën e tretë botërore ose shkëmbimin e ri bërthamor për atë që po bën lituania, ju e keni bërë këtë vetë kështu që ju djema duhet të merreni me pasojat dhe ju garantoj kjo do të ndodhte dhe të gjithë këta lituanez që mendojnë se NATO do të vijë dhe do t'i mbrojë ata do të vijnë dhe do t'i mbrojnë ata ju keni një kontroll të vërtetë realiteti e dini se kjo është pikërisht ajo që ukrainasit menduan se do të ndodhte ju e dini muaj para luftës Biden tha oh ne do të ndihmojmë Ukrainën do të ndihmojmë Ukrainën mi Literalisht, nëse Rusia pushton, ju e dini se ne jemi krah për krah me Ukrainën dhe shikoni se çfarë ndodhi , a ndihmoi amerika e ndihmoi NATO-n jo dhe ju mund të thoni se ukraina është një vend jo vendas, a nuk e dini, jini budallenj me të vërtetë? të jesh budalla, NATO ka vite që armatos ushtrinë ukrainase duke trajnuar trupat ukrainase, ata kanë baza jozyrtare të NATO-s në ukrainë , ju e dini që ukraina është një anëtare de facto e NATO-s, kështu që mos më thoni se NATO-ja ju e dini se ukraina nuk është pjesë e NATO-s kjo është bs djema absolute bs kështu që ju mund të shihni këtu hakerët që mburren se kanë sulmuar mbi një mijë uebsajte lituaneze, ato që raportohet se janë jashtë linje të hënën, janë përvoja që përjetojnë vështirësi duke përfshirë sistemin e integruar të shërbimeve administrative të inspektorit shtetëror të vendit të arkivit të shteteve qendrore, kështu që ju shihni hakerat rusë nga ajo që i e dini nga ajo që në thelb raportojnë amerikanët ju e dini pasi e dini se hakerat rusë kishin shkaktuar shumë kaos tek kompanitë amerikane gjatë viteve të fundit dhe ju e dini se hakerat rusë janë disa nga më të mirët në botë edhe pse ata mund të mos përdorin teknologjinë më të fundit në krahasim me atë që bëjnë SHBA, por ata janë shumë të mirë në atë që bëjnë dhe tani lituania është bërë një objektiv për këta hakerë dhe ju Dije se ju tregon dy gjëra që hakerët numër një mund të hakojnë lehtësisht sistemet lituaneze, por gjithashtu lituanishtja është pjesë e NATO-s dhe ka gjithashtu disa softuer kibernetikë të Nato um të instaluar në Lituanisht dhe duket sikur po i anashkalojnë ato gjithashtu, kështu që e gjithë kjo mund të jetë ju e dini vetëm një test për hakerët rusë për të parë se sa e sigurt është lituania dhe ju e dini se ata mund të jenë thjesht duke testuar bazën ose duke përgatitur bazën për një pushtim, nuk e di, por gjëra të tilla që ndodhin nuk janë vërtet lajme të mira për lituaninë , kështu që unë dua të flas pak për biden pasi e dini që të gjitha këto histori po dalin nga Joe Biden dhe ju e njihni djalin e tij dhe të gjithë i kanë parë artikujt ku djali i tij ka postuar foto me ju e dini që i njihni ato l adies për të cilat ju paguani para, nuk dua t'i përmend emrin, nuk dua t'i përmend sepse do të më shkëputet nga youtube, por le ta quajmë atë pum, kështu që të gjithë e dinë se gjuetari ka paguar shumë i bizeleve dhe ju e dini se ka foto të tij me një tub të çarë në gojë dhe foto vërtet të neveritshme, është një foto e tij duke humbur plotësisht të gjithë dhëmbët e tij siç mund ta shihni këtu ai ka humbur plotësisht të gjithë dhëmbët duke pirë aq shumë krisje sa është e pabesueshme djem të pabesueshëm kështu që ju mund të shihni se e dini se shumë nga këto histori kanë filluar të dalin në lidhje me joe biden dhe djalin e tij, ka histori për joe biden dhe vajzën e tij, si dhe një javë më parë duke bërë dush së bashku, kështu që do të vijnë shumë nga këto gjëra jashtë dhe ju mund të shihni se ndjenja publike um ka ikur periudha e muajit të mjaltit ka vonuar shumë dhe media dhe publiku janë ndezur plotësisht biden, dua të them vetëm një gjë një plak si biden gjithë këtë presion që ai po i merr të gjitha këto presion nga pijetore lic nga media nga moshatarët e tij ju e dini se si ai është ende gjallë ju e dini se si ai nuk ka një atak në zemër e dini se si mund ta përballojë zemra e tij gjithë këtë presion, thjesht nuk e kuptoj ju e dini se çfarë bën kur ai shkon në shtëpi është ai në një lloj rezervuari oksigjeni apo diçka që nuk e di nëse keni parë luftëra të yjeve ku keni këta njerëz që dalin të freskët duke luftuar nga një luftë , pastaj gjatë gjithë natës ulen në një rezervuar oksigjeni dhe ata kthehen si shi në mëngjes, kështu që nuk e di nëse ai bën diçka sikur ka një mjek me kohë të plotë që kujdeset për të gjatë natës, por i gjithë ky presion është i mjaftueshëm për të vrarë një burrë në të 50-at apo 60-at e lëre më mosha e dikujt biden dua të them njerëz në bardem, ata duhet të jenë të lumtur në pension duke bërë kopshtari dhe jo duke drejtuar shtetet e bashkuara të Amerikës me gjithë këtë presion, thjesht nuk e di se si e merr, kështu që historia tjetër historia po vjen nga rusia ku ka Mercenarët e huaj qëllojnë trupat ukrainase dhe këto histori janë duke dalë nga ushtarët ukrainas që janë kapur dhe gjithashtu ka artikuj dhe çfarë ka mesazhe të gjetura në telefonat e mercenarëve që ju e njihni veçanërisht një telefon mercenar që përmend um si e dini se ekipi i tij ka vrarë ukrainas gabimisht dhe dhe dhe të gjitha llojet dhe nuk jam i befasuar djema, nuk jam i befasuar, ju e dini nëse jeni një person në ushtrinë ukrainase, kjo është një rrëmujë e tillë, ju e dini se në thelb ata po i dërgojnë të gjithë këta njerëz në vijën e frontit, të cilët pa asnjë përvojë ushtarake dhe ju keni të gjithë këta mercenarë që lëvizin në vend, po ashtu ju e dini se nuk ka asnjë organizatë atje, e dini se nuk është aq e organizuar, ju e dini se nuk ka asnjë ushtri të vërtetë e cila është e organizuar shumica e ushtrisë ushtarake ukrainase të cilët janë trajnuar nga NATO për tetë vitet e fundit dhe të trajnuar nga britanikët dhe dhe të trajnuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shumica e këtyre djemve janë vrarë ose kapur ose plagosur, ju e dini që shumica e këtyre djemve ishin në Maripo Uh ata ishin në donbass dhe ju e dini se shumica e djemve aktualë të ushtrisë janë vrarë, kështu që ju keni këto zëvendësime të cilat kanë kaluar si stërvitje njëjavore dhe më pas ju duhet të dërgoni një bandë mercenarësh me ta ata vërtet nuk e bëjnë e dini se çfarë po bëjnë çdo gjë që ata lëvizin ata ndoshta do të përfundojnë duke gjuajtur dhe kjo është ndoshta ajo që ka ndodhur ju e dini se këto ju e dini se janë kaq të egër në momentin që dikush që lëviz ose ndonjë zhurmë që dëgjon ata fillojnë të qëllojnë dhe njerëzit fillojnë të qëllojnë mbrapa dhe nuk jam i habitur që është një rrëmujë absolute për momentin në fushën e betejës dhe ka kaq shumë njerëz që vrasin njëri-tjetrin sepse është një rrëmujë e tillë që nuk është fare e organizuar dhe kjo është ajo që ndodh për fat të keq kur filloni të dërgoni dikë dhe të gjithë në vijën e parë, kështu që sapo pashë këtë artikull dhe thotë se Macron zbulon nëse sauditët dhe Emiratet e Bashkuara Arabe mund të rrisin me shpejtësi prodhimin e naftës nëse Emiratet juglindore as nuk po e marrin telefonin nga Biden ata e dinë se nuk janë në prag n duke iu përgjigjur thirrjes së Bidenit, por ata po i japin qilima të kuq lavrovit për çfarë mendojnë se do t'i bëjnë presidentit francez kur ai telefonon, dua të them a mendon vërtet Macron se Emiratet e Bashkuara Arabe ose sauditët do ta marrin seriozisht atë fare e dinë të gjithë Macron është një president i çalë, askush nuk e respekton atë, askush as nuk e dëgjon dhe pse mendon se mund t'i bindë sauditët dhe uau që të rrisin prodhimin është një shaka absolute, djema , kështu që kombet e G7 kanë arritur një marrëveshje për rusishten kapak vaji dhe kjo është një ide vërtet shumë e keqe, ju e dini kur të jeni kur e keni qëlluar veten në këmbë dhe këmba juaj po rrjedh gjak , mund të filloni të derdhni më shumë kripë dhe të gjuani edhe këmbën tjetër sepse kjo është çfarë po ndodh këta njerëz po dyfishohen ose të gjitha këto sanksione dhe këto sanksione po shkatërrojnë ekonominë evropiane dhe perëndimore dhe e gjithë kjo do të bëjë ju e dini se e gjithë kjo që do të bëjë është thjesht të shkatërrojë perëndimin tregu sepse nëse vendosni një kapak për naftën ruse, atëherë Rusia thjesht do ta shesë atë diku tjetër, ata do ta shesin atë në Kinë, do ta shesin atë në Azinë në Azinë Juglindore Azinë Jugore India ju e dini se ka shumë vende të tjera për të shitur nafta në 192 vende në botë dhe ju e dini se popullsia perëndimore është vetëm rreth 10 për qind e popullsisë popullore botërore, kështu që ka shumë naftë për të shitur në mbarë botën, ky kapak do të funksionojë vetëm nëse pjesa tjetër e botës ndjek këtë kufi. 'Mendoj se india do të pajtohet me të, nuk mendoj se Kina do të pajtohet me të , nuk mendoj se ndonjë vend tjetër do të pranojë që ajo të ketë një kapak, kështu që të gjithë këta perëndimorë po bëjnë, ata thjesht po qëllojnë veten në fort russia thjesht do ta shesë diku tjetër dhe ky kapak do të thotë që nafta ruse thjesht do të rritet në çmim dhe çmimet e naftës do të rriten edhe më shumë, kështu që është një ide absolutisht qesharake, thjesht nuk do të funksionojë dhe nuk e di kush po të mendosh për këto ide qesharake është një ide budalla pas tjetrës dhe ata thjesht shkatërrojnë ekonomitë e tyre dhe thjesht ua bëjnë jetën të vështirë njerëzve të tyre djema absolutisht qesharakë , kështu që Britania e Madhe ka uh duke ngritur shqetësime për lodhjen e Ukrainës, kështu që lista besimi është në thelb uh më pak besim, a do ta quaja më pak besim më pak besim uh ajo i ka nxitur perëndimit të mos tregojë shenja të heqjes dorë nga ukraina uh tashmë njerëzit janë të sëmurë nga ukraina uh në Britani uh videoja ime e fundit tregoi um në thelb Zelinski duke ardhur në Glastonbury dhe vetëm sikur mund të shihja një ose dy njerëz duartrokasin qindra e mijëra njerëz thjesht po qëndronin aty duke menduar se nuk e pagova biletën time për të parë këtë, çfarë shikon ky klloun, njerëzit janë të ngopur, ju e dini vendin e fundit ku dëshironi të shkoni dhe predikoni mesazhin tuaj se dini luftën dhe gjëra të tjera a është Glastonbury njerëzit shkojnë atje për t'u ngritur për t'u çlodhur ata nuk duan të përfshihen në politikë dhe fytyra e këtij djali shfaqet kështu siç thashë duhet të shihni videon time të fundit ku tregoj një klip të zelinskit që vjen o n dhe ka si një ose dy njerëz që duartrokasin të gjithë të tjerët është thjesht i heshtur, ai është absolutisht qesharak, prandaj shikoni, kështu që Britania përpiqet të joshë talentin rus, kështu që unë do ta vendos këtë si idiotin e ditës dhe kjo është kaq budallaqe britanikët kanë qenë duke dëbuar rusët ju e dini se në këtë vend ne kemi dëbuar çdo rus dhe ju keni Wimbledon që po vazhdon tani dhe më pas Wimbledon ju e dini se ata nuk po i lejojnë as lojtarët rusë të luajnë në Wimbledon sa kanë qenë kaq anti-ruse fobia ekziston në Britani dhe ata kanë dëbuar të gjithë oligarkët që kanë dëbuar rusët e zakonshëm, ata nuk po i lënë rusët të studiojnë në universitetet e Mbretërisë së Bashkuar që ju e dini që fjalë për fjalë dëbuan çdo rus nga Britania e Madhe, ata kanë ndaluar së ndihmuari për çdo kredi rus dhe ju e dini se bankat kanë ndaluar së dhënë kredi për rusët dhe ka kaq shumë sjellje antiruse në Britaninë e Madhe dhe këtu keni Britaninë që përpiqet të joshë talentin rus, dua të them se sa budalla është se sa idi Gjëja kryesore është se kur keni fobi ruse kaq të shfrenuar në Britaninë e Madhe dhe e dini nëse jeni një tenist, ju përjashtohen nga Wimbledon nëse jeni artist, ju ndalohen nëse jeni kompozitor, ju ndalohen , kështu që pse ta bëjnë ata mendo se të gjithë këta rusë po vdesin për të ardhur në MB absolutisht qesharak absolutisht qesharak dhe kjo është arsyeja pse ky është idioti numër një i ditës seriozisht, nuk kam parë kurrë diçka më qesharake në jetën time, kështu që lajmi i keq që po ndodh nëpër botë ju keni um Iranin dhe Argjentinën që kërkojnë të bashkohen me brics kështu që brics është një organizatë shumë serioze ju e dini që keni kaq shumë njerëz um keni popullsinë e Brazilit që është rreth nuk e mbaj mend saktësisht, por është shumë, por atëherë ju keni 1.4 miliardë në Kinë ju keni 1.4 miliardë në Indi vetëm organizata brics ju e dini se

ndoshta është më shumë se gjysma e popullsisë së botës dhe ju keni disa ekonomi vërtet të forta atje, keni Kinën, keni Rusinë, keni ngritur dhe indinë që po vjen, ju keni ngritur dhe Brazili që vjen tani, edhe argjentina, Irani po kërkon të bashkohet gjithashtu dhe unë mund të shoh më shumë vende që i bashkohen këtij brics gjatë viteve të ardhshme dhe brics po organizon gjithashtu monedhën e vet rezervë dhe ata po organizojnë shumë nga lidhjet e tyre tregtare tregtare dhe ka shumë gjëra po ndodhin me tullat dhe unë mund t'i shoh tullat duke u bërë gjithnjë e më të rëndësishme gjatë viteve të ardhshme, ndërsa bota bëhet multipolare dhe dedolarizohet, e dini që brics do të jetë një bllok shumë i rëndësishëm që do të rivalizojë mirë BE-në dhe jo eu tani, por në kohën kur be-ja ishte në të vërtetë mjaft e mirë uh kur filloi për herë të parë um, por në ditët e sotme be-ja është vetëm një grumbull pantallonash, por shiko këtë hapësirë, unë me të vërtetë po pres me padurim se si zhvillohet brics dhe do të shohim çfarë ndodh nga këtu, kështu që Pentagoni po lufton me rekrutimin, dua të them se nuk jam i befasuar me të gjitha këto axhenda vokale që po bëjnë dhe fëmijët e vegjël këto ditë nuk duan të bashkohen më ushtrinë, ju e dini që do të ishin i lumtur që jam youtubers ose analistët e mediave sociale ju e dini se shumica e këtyre fëmijëve këto ditë janë në telefonin e tyre 24 orë në ditë ose po luajnë lojëra që nuk duan t'i dërgojnë në Irak, ata nuk duan t'i dërgojnë të gjithë rruga për në Afganistan ata nuk duan të dërgohen deri në um Japoni apo Korenë e Jugut ju e dini se këta djem ata thjesht duan të lihen vetëm ata duan të jenë në botën e tyre të mediave sociale dhe do të bëhet gjithnjë e më e vështirë për Pentagoni për të punësuar fëmijë të vegjël në ditët e sotme, veçanërisht me rritjen e metaverses um ndërsa metaverse rritet, ju e dini që gjithnjë e më shumë fëmijë do të jenë në këtë botë virtuale dhe në botën e tyre, ju e dini se ata as nuk do të kujdesen për atë që po ndodh rreth realitetit. world and this is an issue happening around the west russia and china doesn't have this issue unfortunately because you know it's a different culture over there this is purely down to the western world and the western world you know people are very very lazy young kids are very very lazy and they really don't want to be working hard anymore they don't want to be fighting in wars plus a lot of these kids are waking up to the fact that america or the united states goes around the world waging wars and after like 20 years they just leave leave them in the lurch like they've done in afghanistan like they're doing in iraq destroyed the country like they've done in libya and all of these veterans coming back to the united states they're coming back injured or they've got ptsd and you know they're pretty much left in the lurch really the government is not really doing enough to help these war veterans and a lot of kids are realizing this and they think you know what screw this i ain't joining the army you know why should i so pentagon is having a really really big issue uh recruitment and this could be a big issue if they're looking to wage war in russia if they're looking to wage war in china for example you know like i said china does not have this issue china has got a huge army a nd they're very disciplined and you know america is going to have a really tough time if they think they can you know fight with china especially with china's rise in their technology and military equipment so things are not looking good for the pentagon or the white house when it comes to future so wars coming to the second idiot of the day today and second idiot of the day goes to the defense secretary ben wallace and he's an idiot of the day because of this stupid smile smug smile he has in his face and he says that he wants more military spending apparently he says he wants uh basically uk to spend more on his military from two percent to 2.5 of gdp by 2028 so let me tell this to mr ben wallace where are you going to get the money from huh where you get the money from you know when you increase defense spending on one thing you have to take away money from something else so what else are they going to take money from away from are they going to take you off the nhs are they going t o take it off um welfare benefits what are they going to take it off this guy has literally no brain whatsoever with with the huge economic issues that britain is having with all of the recession issues that britain is having they need to cut down costs not increase military costs what the hell is this guy on and this is why this guy is on a is an idiot of the day second idiot of the day we are being run by a bunch of clowns i swear to god and the third idiot of the day is mr zielenski fresh from his trip to glastonbury and he comes on the g7 as you can see on top of you know surprise surprise he he's on top of his girlfriend or his secret lover uh wonderlia you you've seen these two whenever they meet there's a sort of chemistry going on between them too they can't stop smiling they can't stop touching each other they probably get themselves a room when the cameras are not rolling so these two you know probably stuck together like glue anyway so what zelensky says he needs to win this war before the end of the year or he needs to come to a conclusion by the end of the year so he says this because he knows by november he's going to lose all um every single support because november biden's going to lose badly in his midterms and the senate and he's going to lose a lot of seats and the republicans are going to be taking up most of the seats which means brad is going to have a really really tough time over the next few years passing you know laws passing budgets passing anything really because you could have loads of republican seats and they're all going to say no to biden and when biden says um you know we need to send more money you to ukraine everyone's going to be like no no you know screw you biden so bargains pretty much screwed from november and zelensky knows that too also you know he knows that boris's days are numbered as well he knows the boris is not going to be surviving months definitely not until end of the year and a lot of the eu members are going als o going to be struggling as well and he also knows that by the end of the year is going to be winter and people are going to be struggling to keep warm there's going to be power cuts people going to be struggling to pay for the bills because their bills are going to go up people going to be struggling to to eat because they you know they won't have any money left for food because they've paid for their bills so a lot of people are not going to even care what's happening in ukraine let alone give money to ukraine so zelensky knows this and he's pretty much begging for for money now he's begging for more weapons he's also you know coincidentally he's talking about some sort of explosion in a in a mall and obviously he wants you know this is all part of the propaganda he wants to basically show the world that russia is causing um war crimes and he wants to show the g7 look look what russia is doing you need to give me more money you need to give me more weapons and coincidentally this sho pping center blew up apparently today on the day of the g7 when he was addressing the g7 so you see something very suspicious is going on and as you know this is a war and the ukrainians are playing very very dirty and i've seen videos from scott ritter as well and he's saying ukraine is playing very dirty what the ukrainians are doing they're they're they're gathering in shopping centers they're setting weapons in shopping centers they are using shopping centers as ammunition dumps so obviously russia's gonna blow anything that resembles ammunition dumb so if they're gonna be gathering uh people there or if they're gonna be gathering weapons there you know obviously russia is gonna blow you up so they've been you know this this is what the azov's have been doing in um in mario paul they've been using schools and they've been using all sorts of um uh public places as you know places to attack the russian troops from so this is a war and if ukrainians are playing dirty then this is exac tly what will happen you know and you know russia's have been very very careful in this war if they if they wanted to blow up ukraine to smithereens they would have blown it up to smithereens you know at the cost of their own men at the cost of their own military they have been taking things very very carefully they have been um you know setting up cauldrons they have been given every chance of these ukrainians to surrender rather than getting killed killed so russians are doing everything they can to avoid civilian death this is compare this to what you know america did to iraq for for example you know when when they did this shocking to iraq and completely destroyed the city come you know destroyed so many you know buildings and public buildings and kill so many children over a million iraqis have died in that war million and nobody's talking about that so so i think it's very very dodgy that you know this thing happened today and zelensky is obviously addressing the g7 ii think it w as either planned or they wanted it to happen uh they wanted russia to attack it um because they probably put all of these weapons in there on purpose they're basically asking for it to be bombed and you know i just think that you know ukraine is playing a lot of dirty tricks here to basically raise propaganda to raise awareness and to make get more money from the people so i don't trust anything coming out the ukrainian government or i don't trust anything coming out of the linsky so that's all i have time for today guys let me know what you guys think uh what do you think of the g7 and what do you think of the name i gave them anyway i hope you enjoyed don't forget to like share subscribe you can welcome to join my new locals channel pt.local.com and you can also join my patreon or buy me a coffee or you can like share subscribe to this channel which will also help as well anyway take care guys and i'll see you soon

2022-07-03 02:28

Show Video

Other news